Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2011, 12:43   #51
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Czujnik zakupiony w ASO z dostawą do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kupla co pracuje w ASO przy dystrybucji części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W sumie Kolegom z Wawy mogę do niego zapodać numer, dużo jeździ po wawie i jest szansa na spotkanie i dostarczenie części w godzinach pracy.
W otwocku w godzinach po pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tereaz pozostała mi klima i ten błąd P0691, zauważyłem że klima chyba mi się wtedy załącza jak wentylator się załączy przez podnoszoną się temperaturę silnika, chyba że ten kabelek, styka, nie styka.

__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX

Ostatnio edytowane przez Radek S-MAX ; 19-05-2011 o 12:46
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 15:29   #52
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Nie działa klima

byłem dziś w warsztacie w Otwocku (całkiem sympatycznie i fachowo) - dzięki za namiar!!!
wyszło, że wewnętrzny przedni czujnik jest dead (ale wczesniej sypał błędami także zewnętrzny tylni)

czy możesz podać namiary na tego kolegę od częsci? rozumiem że jego zaletą jest rabat a nie dostawa do drzwi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 16:20   #53
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Była sobie klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jadę sobie dziś i nagle spod maski głośny szum, syk i duże kłęby dyma, mało nie zjechałem na zawał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się że nie dym tylko para, i wygląda na to że strzelił przewód gdzieś pod filtrem powietrza, chyba wychodzący z chłodnicy, ale to dopiero się w poniedziałek okaże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[upDate]

Dziwna sprawa, wytargałem teraz obudowę filtra powietrza, a tam nie ma żadnych przewodów od klimy, jadę na kanał do kumpla oblukać od spodu.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX

Ostatnio edytowane przez Radek S-MAX ; 31-05-2011 o 17:32
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 20:32   #54
sosegado
ford::beginner
 
Avatar sosegado
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: Kutno
Model: s-max
Silnik: diesel 2,0 TDCI
Rocznik: 2007-ukradziony 2011-aktualnie
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Opowiem wam o moich bojach z klimą - ZAKOŃCZONYCH POWODZENIEM.

Jak się zrobiło cieplej (samochód sprowadzony w grudniu z Niemiec) odpalam klimę - i smutek - nie działa.
Mam taki zaprzyjaźniony warsztat - umówiłem się i pojechałem.
Pierwsze podejście - kontrola ilości czynnika w układzie i lekkie dopełnienie - próba - sprężarka nie rusza. Elektryk sprawdza co się da ( wspomagany komputerem) eliminuje po kolei czujnik i coś tam jeszcze. I diagnoza - nie ma odpowiedzi od wentylatora że pracuje - jakoś tak jest, że jak rusza sprężarka to wentylator też ma ruszyć aby poszło chłodzenie chłodnicy w układzie klimy. Pierwsza diagnoza - uszkodzony moduł wentylatora (ten co siedzi na wentylatorze - widać go od środka)
No dobra ..... kupimy moduł i wymienimy.... ale kolejne zaskoczenie - nowego nie ma na rynku - można go kupić tylko z wentylatorem - a najniższa cena jaką wyłapałem była coś koło 1500 zł. No bajka......
Szukam używanego ..... znalazłem .... ale sprzedawca mówi mi, że do s-maxa nie pasuje - już go komuś wysyłał ale klima nie ruszyła. I twierdzi, że go sprawdzał i w jego własnym s-maxie działał.
No to ja wróciłem do elektryka - i mówię mu - szukaj aż znajdziesz.
I znalazł - przerwany przewód od wentylatora do komputera - rozpruł wiązki i znalazł. Klima ruszyła.
Koszt - 250 zł brutto.
Boję się pomyśleć ile by to kosztowało w serwisie.
Jak nic wymiana wetylatora i wiązki - 2-3 tysiące jak nic.

MÓJ ELEKTRYK JEST BOSKI!!!!!

Pozdrowienia
sosegado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 19:35   #55
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Radek S-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Była sobie klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jadę sobie dziś i nagle spod maski głośny szum, syk i duże kłęby dyma, mało nie zjechałem na zawał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się że nie dym tylko para, i wygląda na to że strzelił przewód gdzieś pod filtrem powietrza, chyba wychodzący z chłodnicy, ale to dopiero się w poniedziałek okaże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[upDate]

Dziwna sprawa, wytargałem teraz obudowę filtra powietrza, a tam nie ma żadnych przewodów od klimy, jadę na kanał do kumpla oblukać od spodu.

Okazało się że wcale nic mi się nie rozszczelniło w obiegu klimy, tylko wystrzelił zawór bezpieczeństwa który jest na sprężarce. W efekcie straciłem tylko połowę środka chłodniczego.

Mój znajomy który naprawia klimatyzatory, jak sprawdził że dalej panuje ciśnienie w przewodzie, to od razu powiedział, że przez prawie tydzień to powinieneś mieć zero, a tak na 100% wystrzelił Ci zawór bezpieczeństwa i od razu mnie się zapytał czy aby na pewno mi dobrze działa wiatrak na chłodnicy, ja mu na to że mam jakiś błąd, że jakiś kabelek nie styka i wiatrak się nie kręci, a on na to że jedz do elektryka.

Więc znowu trafiłem do zakładu o którym już tu w wątku wspominałem i powiedziałem w zakładzie że mam taki błąd P0691 gdzie opisałem całą sytuacje z klimą, że na forum napisali ... i się zaczęło, że o forum nie chce słyszeć i jego poradach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samochód niestety postał dwa dni, bo u mnie było tak że w sumie klima działała, a tylko co jakiś czas nie, ale w końcu im się udało ustalić i przyczyna był silnik od wiatraka, gdzie szczotek już nie było.

Dopełnili mi już tam środek chłodniczy silnik sami naprawili i jak na razie po całym dniu dziś na klimie wszystko hula że hej!

Zauważyłem od razu że teraz wiatrak częściej pracuje i często na drugim biegu, gdzie wcześniej się zastanawiałem czy on w ogóle się kręci, dobrze że silnik się nie przegrzał! (mam taką nadzieję)

A tak na marginesie przy silniku TDCi 2,0 140 KM w jakiej pozycji macie wskaźnik temperatury silnika, bo ja miałem przeważnie ciut przed połowa, ale w korkach dochodziło równo na połowę.

Pozdro Radek.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 10:09   #56
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Odświeżę temat, ponieważ też stałem się ofiarą niedziałającej klimy.
Wczoraj podjechałem do pobliskiego serwisu i po podłączeniu sprzętu okazało się że nie ma czynnika. Auto nie ma jeszcze 3 lat. Panowie uruchomili procedurę napełniania i się okazało że ciśnienia nie trzyma i nie da się napełnić.
Na szukanie nieszczelności jestem dopiero umówiony po majówce, ciekawe co z tego wyjdzie.

Może tak jak u Radka S-max zawór wystrzelił.
Może ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać tego zaworu ?
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 12:16   #57
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Ten zawor to chyba jakas fabryczna przypadlosc,klima nie dzialala to servis dostal ja do sprawdzenia,wykryli uszkodzenie zaworu,wymiana,dopelnienie i po problemie.
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 17:06   #58
Podemus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Legnica
Model: ford s-max
Silnik: 2l tdci 130KM
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działa klima

To może ja napiszę o swojej klimie, jesień zima wiosna nieraz włączam i nie wiem czy chłodziła bo nie trzeba było aż tak bardzo chłodzić. Aktualnie majówka się zaczęła i klima raz działa raz nie. Podjechałem do mechanika podłączył do maszyny okazało się że mam mało płynu, uzupełnił ale dalej nie działała. Poszperał wyszło że kabelek przy kostce od sprężarki nie styka. Naprawił go działa pojechałem do domu znowu nie działa i tak w kotka. Okazało się że miałem tyle szczęścia bo zatarło się łożysko na sprężarce ale w taki sposób że kręciło całe z obudową co zagrzało obudowę cewki która się spaliła od środka i jak się ruszało wtyczką to coś czasem łączyło. A teraz to szukam tej cewki bo posiadam podobno sprężarkę firmy ford i oni nie mają cewek tylko całe sprężarki.
Podemus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 19:43   #59
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Klimę używa się cały rok, wtedy działa. Jak już ktoś nie chce (oszczędność?), to niech przynajmniej włączy raz w tygodniu. Co za pojęcie, że klima tylko chłodzi. Napisane jest w instrukcji, że poniżej 4C nie działa, trudno mi w to uwierzyć, mam wrażenie że obroty spadają po włączeniu. Na pewno działa/działała we wszystkich moich autach ze sterowaniem ręcznym (Fiat, Suzuki, Kia).
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 08:07   #60
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Ja też używam cały rok non stop,przynajmniej mam na ON cały rok,bo w zime wg.instrukcji nie chłodzi i jak narazie bez problemów.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.