Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2013, 14:25   #51
maxmax21
ford::average
 
Avatar maxmax21
 
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Vignale MK5 BiTurbo
Silnik: 2.0TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Alecki, mógłbyś po krótce napisać instrukcję, jak się dobrać do tych rurek ?

maxmax21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 15:26   #52
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Odkręcasz uchwyt nad fotelem i osłonę przeciwsłoneczną.
Zdejmujesz poszycie słupka A (jest na wcisk)
Zdejmujesz uszczelkę wokół drzwi i uszczelkę wokół szyberdachu (trzyma podsufitkę)
Na podorędziu miej naczynie (np. słoik)
Delikatnie odchylasz fragment podsufitki ku dołowi i zobacz, gdzie czarno-biała rurka łączy się z obudową od szyberdachu. Wsadź rękę pod podsufitkę i zdejmij rurkę w króćca (u mnie wychodziła dość ciężko), może z niej wylecieć trochę wody więc zatkaj ją palcem wyciągnij poza krawędź podsufitki i wylej do słoika (dobrze też mieć jakąś szmatkę na wszelki wypadek).
Potem bierzesz strzykawę z wodą (ja musiałem nałożyć na wylot strzykawki dodatkowy kawałem wężyka by ją dopasować do rurki szyberdachu) i wciskasz w nią wodę (ja wcisnąłem ze 4-5 strzykawek) aż wyleci całe błotko. (Jeśli będziesz to robił w garażu podłuż kuwetę pod nadkolem – na wysokości przegrody czołowej, by oszczędzić na sprzątaniu.)
Ja potem przedmuchałem rurkę pompką do materaca al. Myślę, że ten etap nie jest bezwzględnie konieczny (można dmuchnąć też ustami, by sprawdzić, czy nie ma dużego oporu.
Operacja zajmuje 30 min na każdą stronę (od razu zrób też z drugiej strony, u mnie druga strona też była zabita, choć jeszcze nie przeciekała) .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rozbiorka_do_rurki.jpg (72.7 KB, 718 wyświetleń)
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 21:52   #53
maxmax21
ford::average
 
Avatar maxmax21
 
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Vignale MK5 BiTurbo
Silnik: 2.0TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Wszystko zrobiłem według instrukcji, strona prawa, strona lewa. Z tą drugą było niestety gorzej, po wlaniu kilkunastu strzykawek 60ml pod sporym ciśnieniem ciągle mam wrażenie, że nie jest tak dobrze jak po stronie prawej. Macie jeszcze jakieś pomysły czym zadziałać ? Jeszcze jedno, z lewej strony woda wylewała się za nadkolem, na wysokości zakończenia drzwi natomiast "bulgotanie" słychać było tak jakby w pomiędzy komorą silnika a wnętrzem. Co o tym sądzić ?

Jeszcze jedno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile ml wody podczas sporej ulewy może przepływać tymi rurkami na sec ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maxmax21 ; 25-11-2013 o 21:55
maxmax21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 11:13   #54
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Przeczytaj cały wątek dokładnie. Tam masz powiedziane wszystko na temat przeciakającego szyberdachu i metod na rozwiązanie.

EDIT: Wężyki można przedmuchać kompresorem na stacji benzynowej. Trzeba się dogadać z obsługą stacji aby można zdjąć nasadkę z pistoletu od kompresora. Wówczas na pistolet nasuwamy własny wężyk (kupiony gdzieś wcześniej) wsuwamy wężyk najgłębiej do "szyberdachowego" węża i puszczamy powietrze. Najlepiej zrobić tak kilka razy na przemian z wlewaniem wody (wystarczy lać ją z butelki). Szlam leci wówczas pod koła.
U mnie wiosną tego roku ta metoda ostatecznie rozwiązała ten problem.

Ostatnio edytowane przez Pulse ; 26-11-2013 o 11:19
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 13:22   #55
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Czy dobrze rozumiem, że ta metoda nie wymaga demontażu podsufitki i dobierania się bezpośrednio do rurki?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:51   #56
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Nie trzeba. Wystarczy otworzyć szyberdach i dostać się od góry przez odpływy w ramie szyberdachu.
Ale podsufitkę i tak warto poluzować i sprawdzić czy wężyki nie spadły z trzpieni w ramie szyberdachu. U mnie tak właśnie było. I obluzowane wężyki i zapchane odpływy i auto parkowane z przechyłem na jedną stronę.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:55   #57
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

...a masz jakiś patent na precyzyjne trawienie wężykiem w tylne odpływy?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 17:16   #58
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Ale ja czyscilem tylko przednie. Tylnymi odplywami w ogole nie zawracalem sobie glowy. Tam brud sie raczej nie zbiera bo sa schowane gleboko. Natomiast przednie, kiedy szyba jest otwarta moga rzeczywiscie zbierac brud.
Na dodatek IMO jest wrecz wbrew grawitacji aby tamtedy byla odprowadzana woda (szczegolnie kiedy przednie odplywy sa drozne), bo wydaje mi sie ze one w kierunku tylu ida lekko pod gore. Przynajmniej w kombi.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 20:51   #59
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dziś zdjąłem prawy boczek w bagażniku, by dobrać się do tylnego odpływu od dołu i sprawdzić jego drożność.
I o dziwo był całkowicie drożny.
Aczkolwiek rurka odwodniająca wchodziła w gumową tulejkę bardzo lekko i doszczelniłem ją troszeczkę.

Widać narażone na zapychanie są przednie odpływy.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 17:27   #60
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Czy taka sytuacja jest normalna? Auto ma tydzień, krople wody wiszą w środku po każdym nawet 10 minutowym deszczu. Pomóżcie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wisi sobie 5-8 kropli, no i mokro w rynience. Jak na razie odprowadzenie i temperatury na zewnątrz dają radę, ale jesienią i zimą tej wody będę miał więcej.

Ostatnio edytowane przez marioromario ; 28-04-2014 o 17:32
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.