Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2012, 20:51   #51
Mnich/Hassan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: E39
Silnik: 2500
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

No i przestał się bronić, pewnie spalił komputer i zaciera ślady... żeby tylko policji chciało się rzetelnie zająć tą sprawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnich/Hassan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 08:52   #52
hazb
ford::beginner
 
Avatar hazb
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: scorpio MK3 cosworth
Silnik: 2,9
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Cytat:
Napisał serwisford
witam ma pan tu numer do firmy pewnie cos beda mieli 693260357
03-08-2012, 19:10
serwisford


Ja miałem takie Info od Kolegi z Forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A adres "Dareczka"
http://zapodaj.net/f96f7ae03e674.jpg.html

Ostatnio edytowane przez hazb ; 20-09-2012 o 09:29
hazb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 09:13   #53
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Witam
Jezeli ta sprawa sie tak powaznie rozkreca ,to moze nasi moderatozy by powysylali na inne fora samochodowe jakies info otym calym bajzlu.Kilku kolegow z innych forumowisk juz tu sie odezwalo,ze kasa im uciekla.
pozdrawiam
A tak swoja droga takie zakupy to juz chyba tylko za pobraniem bende robil.
aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 19:51   #54
PrzemekB
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 4
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

UWAGA !!! Oszust nadal aktywny

Witam Was.

Zarejestrowałem się na tym forum tylko dla tej sprawy. Zostałem oszukany tak jak wy tylko na forum alfaholików. Poniżej moja historia.

"Otóż jakiś czas temu zamieściłem na forum ogłoszenie, że kupię sterownik abs'u do mojej AR 147 1.9 JTD 16v. Sprawa dość ciężka bo eper mówi, że zamiennika brak i pasuje do mojego auta konkretny numer tej częsci lub nówka z aso za 3500 tys.

Po jakimś czasie odezwał się do mnie na priv. forumowicz "adamkuznia"z numerem telefonu do pana jana abym sróbował własnie u niego. Dzwonię,koleś mówi, że nie ma rzeczy niemożliwych, generalnie podobno siedzi w alfach ponad 10 lat i ściąga części z włoch. Mówię sobie ok, niech próbuję, podałem mu vin i dane auta. Po jakimś czasie dzwoni, mówi że ma taki sterownik i będzie on kosztował 1500 zł. Stwierdziłem, że jest to dla mnie cena za wysoka i powiedziałem, że max co mogę dać to 700 zł. Powiedzaił że oddzwoni. No i rzeczywiście po kilku minutach telefon, że załatwi mi taki używany, cena 800zł.Z zaciśniętymi zębami się zgodziłem. Dostałem dane do przelewu z wiadomością,że cena wynosi 800zł. Zrobiłem przelew. Następnego dnia wiadomość: "panie przemku dopłata do sterownika 540 zł, część już do mnie idzie". Zadzwoniłem do niego i powiedziałem, że ta cena jest dla mnie za wysoka i że inaczej się umawialiśmy. Zaczął kręcić nosem ale na argument, że dlaczego domnie wcześniej nie zadzwonił i się nie zapytał czy będe zainteresowany tylko sam podjął tą decyzję zgodził zwrócić mi pieniądze przlewem. Był to wtorek18/09/12. Jak łatwo się domyśleć pieniądze nie przyszchodziły więc zadzwoniłem w piątek rano. Powiedział że przelew zrobił właśnie tego dnia. Oczywiście pieniądze nie wpłynęły do dzisiaj, a od poniedziałku 24/09/12 facet ma wyłączony telefon

I tak zakończyła się historia z panem janem. Nie mam części ani pieniędzy.Sprawę jutro zgłaszam na policję i idę do sądu bo mu tego nie daruję.

Swoją drogą zaczynam się zastanawiać nad tym forumowiczem co mi to nagrał. Ma on tylko 3 posty i wygląda na świeżego.

Poniżej numer konta:
Jan Gancza
65 1140 2004 0000 3102 7425 91 75
nr telefonu 881 725 254

Adresu nie piszę z uwagi na ochronę danych osobowych a nie chcę że by miał jakieś na mnie haki w sądzie. Ale faceta można wygoooglować.

Link do tematu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Podajcie proszę jakieś numery spraw czy coś bo nie chcę żeby mmnie na policji zbyli. Przyłączam się do pozwu zbiorowego. Jakby co mam adwokata w rodzinie, będzie taniej.

Pozdrawiam

Bump: jak widać schemat działania taki sam
PrzemekB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 20:36   #55
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Ta sprawa tak "gładko" nie pójdzie...

Nie będę pisał dosłownie słów, które cisną mi się na język bo moderator by się napracował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nawet jak się gościa namierzy i sprawę założy, to zanim się ona zakończy i ruszy egzekucja wypłaty należności to już wszyscy będą mieć to głęboko w "poważaniu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlaczego tak uważam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - otóż podaję mój przykład z podgrzewaną szybą ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) - sprawa ciągnęła się od 25.02.2011 kiedy to zgłosiłem problem do Rzecznika Praw Konsumenta a 07.05.2012 poszedłem do komornika z wyrokiem sądowym i do tej pory żadnej kasy nie odzyskałem, sprawa ciągnie się jak brazylijski tasiemiec chociaż gość nadal prowadzi działalność, zgarnia kasę i jakoś tak się składa, że komornik nie ma zapału do pracy (pewnie za mała kwota żeby mu się kwapiło).

Nie wiem jak w tej sprawie to będzie wyglądać, bo pewnie będzie pozew zbiorowy - ale mam dość pesymistyczne nastawienie.

Pozdrawiam.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 20:47   #56
PrzemekB
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 4
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

być może ale tutaj szykuje się grubsza afera, łączna kwota oszustw równieżmoże być spora

Bump: Napisał PrzemekB


Jan Gancza
65 1140 2004 0000 3102 7425 91 75

Jeśli nazwisko jest fikcyjne a jest taka możliwość bo na forum Forda są inne to możesz zgłosić to do banku. W formie reklamacji na przelew.

Tu masz radę Mariusza:

Napisał Mariusz AutoDS

Składałeś reklamację w banku ? Myslę, że świadomość ludzi, że bank ma obowiązek oddać pieniądze, jeśli wykonał przelew bez weryfikacji imienia i nazwiska, skutecznie by wyeliminowało takich cwaniaków.

Tak patrze, że gość od prawie roku posługuje się tym kontem.. i gdyby kilka osób upomniało się do banku o zwrot kasy, to już dawno konto by zamkneli a gościa zaczeli skutecznie ścigać.. Założyć konto na fałszywe dane to nie jest łatwa sprawa.. i taki oszust niemógłby sobie co miesiąc tworzyć nowe.. w końcu bank wysyła na dany adres dokumenty pozwalające aktywować konto, karty itp..


Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/czesci/80900-uwaga_oszust_jan_gancza_uwaga-2.html#ixzz27Vw52h9L
PrzemekB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 09:21   #57
Grossus
ford::beginner
 
Avatar Grossus
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Zalasewo
Model: Focus Mk4 / Focus MK2 (żona)
Silnik: 1,5 150KM/1,6 100KM
Rocznik: 2018/2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Niestety potwierdzam, że osoba która posługuje się nr konta 65 1140 2004 0000 3102 7425 9175 to oszust. Dzisiaj idę do banku złożyć reklamację. Ogłosiłem się na forum Mazdy, ze kupię wtryski i oczywiście po wtryskach ani widu, ani słychu, telefon ma włączoną pocztę głosową a na maila nikt nie odpisuje.
Grossus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 16:55   #58
milekkab
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2012
Model: mazda xedos 9
Silnik: 2.3
Rocznik: 99
Postów: 21
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Co dokładnie powiedzieć w banku? Też się przejdę... zostałem oszukany na 2100 PLN.
milekkab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 20:41   #59
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Wydaje się, że jedynym zarzutem wobec banku może być to, że zaksięgowano wpłatę na rachunku oszusta w sytuacji, gdy dane odbiorcy (czyli te, które Wy wpisaliście w poleceniu przelewu) całkowicie różnią się od danych posiadacza owego rachunku (czyli tych, na podstawie których został założony rachunek).
Teoretycznie bank powinien to sprawdzać, ale powszechnie wiadomo jest, że wystarczy aby nr rachunku był poprawny i przelew jest realizowany.
Musicie dowiedzieć się jaka jest odpowiedzialność banku w takiej sytuacji.
Może trzeba by podpytać jakiegoś prawnika oblatanego w takich tematach. Przy okazji powinien podpowiedzieć czy i w jaki sposób zaatakować bank.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 08:19   #60
PrzemekB
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 4
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.

Sprawa zgłoszona na policję. Wieczorem dopiszę jeszcze numer sprawy, pod którym została zarejestrowana aby inne osoby mogły się na ten numer powoływać bez zakładania nowej sprawy.

Dodatkowo zgłosiłem reklamację do banku. Czekam.

Prawo bankowe mówi jednoznacznie, że bank powinien weryfikować dane podczas przelewu. Przecież kilka osób nie może miec jednego rachunku bankowego. Reklamacja powinna zostać uznana.
PrzemekB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.