Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2011, 20:27   #51
dym333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam, jestem nowy na forum.
Mam ten sam problem w moim focusie. od strony kierowcy otworze tylko te drzwi a od pasażera wszystkie wraz z tylna klapą. gdy wsiadam nie otwierając wszystkich drzwi po przejechaniu kilkunastu km póki się nagrzeje - otwierają się pozostałe zamki. auto kupiłem w sierpniu, objawy mam od października. pomocy

dym333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 08:12   #52
hokus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: puławy
Model: fokus kombi
Silnik: 1,6ZetecSE
Rocznik: 2001
Postów: 94
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Jestem na świeżo po wydrapaniu tych czerwonych gumek, drzwi kierowcy robiłem 3 godziny, pasażera 1,5 bo doszedłem do wprawy, najdłużej się schodzi z wyrywaniem tej gumki bo idzie po troszeczku, zostają strzępy a trzeba to jak najdokładniej oczyścić bo następne rozbieranie się nie uśmiecha.Także tobie nie ma co radzić, jak się czujesz na siłach do roboty puki widno i w miarę ciepło, bo w mrozy tylko w ocieplonym garażu.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 26-11-2013 o 20:07
hokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 08:52   #53
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Cytat:
Napisał dareck5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wysyłam dwie fotki tego nieszczęsnego mikrowyłącznika. Pierwsza fotka przedstawia mikrow. po rozebraniu z.c. i na nim nieszczęsną czerwoną gumkę uszczelniającą bolec od styków która nie przez wilgoć a niską temperaturę twardnieje i mikrow. nie działa jak należy!!! Trzeba ją usunąć - najszybciej żeby to zrobić należy:
-wyjąć cały centralny zamek wraz z klamką
- powiększyć okienko w obudowie centr.zamka w którym widać mikrowył. ( fotka druga) i szpilką wygiętą jak haczyk rozerwać tą czerwoną gumkę uważając żeby nie podrapać plastikowego bolca owiniętego tą gumką.
-po zabiegu prysnąć w owe okienko na mikrowyłącznik wd-40 (nie zaszkodzi a pomóc może)
-zakleić to i sąsiednie okienko jakąś naklejką przed ewentualnym kurzem.
-zmontować w drzwiach i odbierać gratulacje!!! :fcp29
Żeby dostać się do wewnątrz c.z. ( do samego mikrowyłącznika) trzeba poświęcić więcej czasu i nie jest to łatwe a uważam że nie ma większej potrzeby. Ja rozebrałem ponieważ postanowiłem znaleźć 100 % przyczynę i uwierzcie mi że problem tkwi właśnie w tej gumce.
Dla potwierdzenia mojego podejrzenia że problem to gumka , włożyłem c.z. do lodówki i po wciśnięciu bolca mikrowyłącznika przez to małe okienko które wcześniej powiększyłem zauważyłem że bolec nie powraca!!! Po zagrzaniu w temperaturze otoczenia chodzi bez zarzutów. Postanowiłem więc ja usunąć i po ponownym zamrożeniu ale już w zamrażarce bolec chodzi jak należy. Dla tego jeżeli macie problem z c.z że działa jak chce, usuńcie gumkę o której właśnie piszę i należy to zrobić od razu w obydwu przednich drzwiach a problem zniknie. Jeżeli coś pominąłem albo nie zrozumieliście czegoś piszcie.
Pozdrawiam

Witam, prosze o małe wyjaśnienie i kilka dodatkowych instrukcji.
Mianowicie, będąc na etapie pierwszego zdjęcia jest możliwe wyrwanie tej czerownej gumki? Czy jednak trzeba rozebrać ten centralny zamek tak jak pokazane na zdjęciu drugim? Czy może drugie zdjęcie przedstawia tylko to co chciałeś osiągnać czyli w 100% zlokalizować problem i poddać to doświadczeniu w lodówce? Przeprowadzone doświadczenie ewidentnie pokazało, że przyczyna została znaleziona. Czy trzeba demontować też cały mechanizm podnoszenia szyby, mam na myśli takie metalowe rygle? Jeśli tak to czy coś jest tam ponitowane? Czy jakieś dodatkowe klucze nasadowe lub płaskie są potrzebne do tego? Jeśli ktoś coś może poradzić to prosze o informacje.

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 18-11-2011 o 09:55
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 21:44   #54
dandan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Cytat:
Napisał radek84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, prosze o małe wyjaśnienie i kilka dodatkowych instrukcji.
Mianowicie, będąc na etapie pierwszego zdjęcia jest możliwe wyrwanie tej czerownej gumki? Czy jednak trzeba rozebrać ten centralny zamek tak jak pokazane na zdjęciu drugim? Czy może drugie zdjęcie przedstawia tylko to co chciałeś osiągnać czyli w 100% zlokalizować problem i poddać to doświadczeniu w lodówce? Przeprowadzone doświadczenie ewidentnie pokazało, że przyczyna została znaleziona. Czy trzeba demontować też cały mechanizm podnoszenia szyby, mam na myśli takie metalowe rygle? Jeśli tak to czy coś jest tam ponitowane? Czy jakieś dodatkowe klucze nasadowe lub płaskie są potrzebne do tego? Jeśli ktoś coś może poradzić to prosze o informacje.
Witam, jestem świeży na tym forum ale wczoraj zrobiłem operację wyrwania gumki tak jak opisał to dereck5 ( powienien za to dostać skrzynke piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na etapie pierwszego zdjęcia można wyrwać tą gumkę. To jest tak że jak wyjmie się zamek połaczony z klamką ( żeby to wyjąć razem trzeba trochę pokombinować, trzeba przesunąć ten odkecony mechanizm klamki w stronę prawą, trochę w stronę środka drzwi a następnie wyjąć zamek i wyciagnąc połączony mechanizm klamki, to wszystko jest tak na styk) po wyjeciu na zewnątrz nie trzeba rozłączać zamka od klamki tak jak napisał dereck5. Na tym etapie trzeba tylko znaleźć ten mikrowyłacznik z gumką który jest mało widoczny. Poza tym ten mikrowłącznik ma zasłonięty plastikiem ten element z gumką i należy go delikatnie wyciąć nożykiem po troszku ewentualnie strać się wyłamać ale delikatnie żeby nie uszkodzić mikrowłącznika. Następnie jakimś cienkim narzędziem ( ja zrobiłem to cieniutkim naostrzonym szpikulcem) postarać się powyrwać tą gumkę ile się da. Po oczyszczeniu z gumki można do połowy zakleić otwór taśmą lub izolacją. Po zamontowaniu problem z wariującym centralnym zamkiem znika. U mnie wystarczyło zrobić ten zabieg w drzwiach od kierowcy. Pozdrawiam
dandan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 12:03   #55
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

usuń czerwone gumki na mikrowyłaczniku (najpier w przednich zamkach) ja tez tak miałe jak Ty i po usunieciu tych gumek mam po problemie. trzeba zdemontowac tapicerke drzwi, wykreicic (pomocowac sie tam trzeba-ale bez nerwow i bez sily;-) zamek drzwi i wyciagnac ten zamek, zdemontowac gumki, zalozyc wsio jeszcze raz i musi grac.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 20:40   #56
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Witam,

Zgadzam sie, że dla kolegi dareck5 należy sie skrzynka piwka. To jak opisał sposób demontażu i ponownego złożenia tego mechanizmu bardzo mi pomogło. Robiąc krok po kroku po 4 h miałem oboje drzwi gotowe. Sugerujesz, że można zakleić otwór taśmą lub izolacją ... szkoda, że przeoczyłem to w instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nic tam nie zaklejałem, ale sądzisz, że powinienem? Jeśli tak to może warto byłoby to rozkręcić ( a idzie mi to całkiem nieźle) i zakleić te otwory. Chyba, że zostawie sobie to na lato Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz tylko czekam na mrozy, aby sprawdzić czy wszystko śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam wielka nadzieje, że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 05-12-2011 o 20:46
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 13:14   #57
bartoleq
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.8 125KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

sluchajcie a ten problem pojawia sie w focusie 2?
Bo mam problem z zamkiem,przy probie otwierania z pilota czasami jakos odbija na dwa razy i wlacza sie alarm wtedy (slychac jakby dwa razy probowal otwierac - chyba tylne drzwi, ale to moze autosugestia).
Czy w focusie 2 (mam co prawda c-maxa, ale to chyba tak samo rozwiazali) i te czerwone gumki tez sa tak prosto to wywalenia czy moze to inaczej jest rozwiazane?
bartoleq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 13:46   #58
Mihu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Świecie/Grudziądz
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam.
Właśnie zajrzałem na forum aby "złapać się" ostatniej deski ratunku przed wpakowaniem się w niepotrzebne koszty (zakup modułu komputera FF)

Mam podobny problem, ale opiszę go dokładniej, mianowicie, centralny zamek z pilota działa jak należy (zamyka i otwiera wszystkie drzwi, klapę również), lecz przy zamykaniu nie "mruga" kierunkowskazami. Co jakiś czas podczas jazdy i na parkingu!!! pod nieobecność otwiera się i zamyka (szaleje) - pewnego dnia zauważyłem to dopiero na parkingu pod sklepem. Wybrałem się na zakupy, wracam, a Fokusik otwarty na oścież - dobrze, że nikogo nie było w pobliżu, bo na tylnim siedzeniu służbowy laptop - o zgrozo!...
Dodam również, że "z kluczyka" zamyka lub otwiera jedynie zamek w drzwiach w których przekręcam zamek (centralny nie działa), tak samo wewnątrz samochodu, włączam zapadkę od zamka od kierowcy i wyłącznie te drzwi się zamykają (wcześniej zamykał lub otwierał wszystkie drzwi).

Po wizycie u mechanika - tzn warsztat centralnych zamków i alarmów diagnoza wykazała: że moduł podaje na jednym z dwóch kabli biegnących do zamka (obie masy) stałą masę a tak być nie powinno i po sprawdzeniu wyszło, że to wina modułu pod schowkiem (z bezpiecznikami) - może wada?! Dziwna sprawa. Poza tym komputer nie pokazał w diagnostyce żadnego błędu.

POMOCY! Nie chciałbym aby moja "Foczka" oddała się w ręce przypadkowego przechodnia pod blokiem w jakąś ciemną noc!. Focus 2005 rok, 1.6 TDCi.
Mihu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 15:46   #59
jezyykk1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2011
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam
Mam takie problem a mianowicie kiedy jest cieplo nie pada centralny zamek dziala z kluczyka zamyka wszyskie drzwi ,kiedy sie ochłodzi zamyka tylko drzwi od strony kierowcy .
Zdarza się niekiedy ze jadąc wszystkie drzwi potrafią sie samoczynie zamknąć niewiem czym to jest spowodowane może ktoś pomóc
FOCUS TDDI 2001 ROK
jezyykk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 10:03   #60
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam,

Nadmienie, że w zeszłą sobote czyli tydzień temu wyciąłem czerwone gumki osłaniające mikrostyk w drzwiach. W ciągu tygodnia były małe przymrozki bo musiałem drapać szyby i centralny śmigał bez problemu. Otworzył i nie zamknął.
Dzisiaj -2,5 na pierwszym piętrze w bloku więc przy gruncie -3 napewno. Podchodze do auta otwieram.... a on zamyka. Myślałem, że sie załamie. I tak kilkanaście razy...! Przyznam sie, że wczoraj umyłem samochód na myjni...! Nie wiem czy to mu nie zaszkodziło. Jak pisałem wcześniej nie zakleiłem taśma tego okienka które zrobiłem aby dostać sie do tej gumki, i może tam sie dostała woda... i coś zamarzło! Kurde, próbowałem też otworzyć zamek kluczykiem i nie dało rady bo delikatnie przymroziło wkładke i wogóle nie odbija centralny, czyli jest tak jak zanim założyłem pilota. Mając pilota wiem, że napewno sie dostane do środka i to już jest plus, ale dlaczego musze łapać tą klamke aby nie zdążył zamknąć. Nie wiem co robić, mam straszne nerwy. Może wy coś jeszcze doradzicie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.