Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2014, 13:49   #591
zibi410
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Katowice
Model: FT 300
Silnik: 2.0 TDI 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Hehe totalna reklama.
A kasę na raty dają krasnoludki?


Ostatnio edytowane przez zibi410 ; 29-07-2014 o 17:43
zibi410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 23:14   #592
Altariel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Nie ma to jak dobra oferta Pana powyżej!

W sieci znalazłem parę eurolinów 125km, jednak wertując internet dużo ludzi na tą wersję silnika narzeka. Czy rzeczywiście jest aż taka różnica?
Piszesz, iż 100km może być za mało (jest tu opcja podniesienia mocy u tunera?).
Cholera, można się w tym wszystkim pogubić, aż głowa zaczyna boleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na mobile.de jest ich 18 (2000-06)

http://otomoto.pl/ford-transit-euroline-C34005172.html
http://allegro.pl/ford-transit-eurol...445273678.html

Wtryski i pompa to główne awarie?
W porównaniu do TDCI (około 6tys) ile wynoszą koszta w TDDI?
Mówisz, że opłaca się robić delikatny chip tuning, czy wpływa to jakoś negatywnie na silnik czy podniesienie paru koni jest nieinwazyjne? Jak z ceną za taką usługę?

Najchętniej wziąłbym leasing na eurolina, ale akcyza zabija przy sprowadzeniu(2,2l), w PL nie widziałem max 7 latka.

Ostatnio edytowane przez Altariel ; 29-07-2014 o 23:15 Powód: dodanie treśći
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:26   #593
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Ten bordowy moim zdaniem nie jest tdci. To że nie ma plakietki tdci na grillu, to pryszcz, ale ma zegary z analogowymi licznikami, wg mnie tdci nie miały nigdy takich zegarów... Miały takie jak ten czarny.
Ten czarny też nie ma plakietki tdci... Ale jest zadbany i ma oryginalne webasto, ten czerwony ma dokładane, nie fabryczne. Webasto wodne to olbrzymi plus w tym aucie.

Co do chip tuningu: tdci w latach 2000-2006 nie dawało się chipować poprzez OBD. Trzeba było wyciągnąć PCM z samochodu, wylutować chip z płytki, wgrać program i z powrotem wlutować. To bardzo inwazyjna historia. Dlatego ja zdecydowałem się na założenie tzw. boxa, który włącza się pomiędzy czujnik ciśnienia na listwie i PCM. Efekt jest zbliżony do chip tuningu, choć nieco gorszy - zależy zresztą jaki box założysz. Są bardzo dobre, cyfrowe, w cenie ok. 1000 zł. Ale box ma tę zaletę, że posiada przełącznik którym możesz dawkować w pewnym zakresie podniesienie mocy i momentu lub go całkowicie wyłączyć. Przy chipowaniu nie masz takiej możliwości. No i box możesz wyjąć (2 minuty) i... sprzedać.
Ja na hamowni na boxie doszedłem do 160KM i miał jeszcze zapas położeń włącznika, ale jeżdżę na poz.2 (jest 10 położeń) i mam ok. 140 KM/340Nm.

Przy kupowaniu tdci trzeba auto porządnie zagrzać i przegonić po trasie, ciągnąc z pedałem w podłodze od 1800 do 3500 obrotów na 4 lub 5 biegu kilka razy. Nie może wejść w tryb awaryjny. W upały jest to najbardziej prawdopodobne, bo spada gęstość paliwa. Zimą się rzadziej zdarza.
Generalnie te auta są mocno naszpikowane układami elektronicznymi, więc lubią... żyć własnym życiem. Ale to nie dotyczy tylko Forda - to jest bolączka wszystkich marek.

Z większych kosztów jakie mogą dopaść właściciela, to może być padnięte koło zamachowe dwumasowe, także koło dwumasowe paska alternatora, napinacze, rolki...
Turbina u mnie ma przebieg 300.000km. Ale silnik... wymieniłem - eksplodował na autostradzie. Przedtem długo stukał, nikt nie wiedział co to, zresztą jak przyjeżdżałem do warsztatu - to wtedy drań przestawał stukać...
Generalnie Transit Euroline tdci może spokojniutko jechać 130km/godz, ma wtedy 3.000 obrotów i jest super. Maksymalna szybkość jest dużo większa, kiedy depniesz, to wyraźnie przyspiesza. Tddi są wyraźnie bardziej wołowate.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:29   #594
cobi-zsw
ford::beginner
 
Avatar cobi-zsw
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Legionowo
Model: LTD Crown Victoria
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 1989
Postów: 39
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Tylko w polsce możliwe aby 10 letnie busy miały po 170 tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystkie
__________________
'Cobi Viki Driver'
cobi-zsw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:35   #595
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał cobi-zsw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko w polsce możliwe aby 10 letnie busy miały po 170 tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystkie
Euroline jest nietypowym autem, generalnie mają mniejsze przebiegi, bo nie są to auta do codziennego użytku. Nie nadają się do komercyjnego transportu osobowego, a tym bardziej nie można ich traktować jak dostawczaka.
Co nie znaczy, że należy ślepo ufać temu, co pokazuje licznik. Można trafić na auto z wypożyczalni, wtedy ma olbrzymi przebieg... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-07-2014 o 10:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 16:30   #596
Altariel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przełożony silnik i wrzucony TDCI w bordowym?
Jesteś pewien, że ma dokładane?
Czarny Euro nawet blisko, ale już na starcie odrzuca mnie że to handlarz.
Z tego co widzę i znalazłem w TDDI 100 też można podkręcać silniki. Mniejsza moc, ale podobno trwalsze i jak mówiłeś tańsze w naprawie.

Znalazłem coś takiego:

www.tdi-tuning.pl/
www.gcstuning.pl
www.kreatormocy.pl/katalog/ford/
www.44tuning.pl/chiptuning-ford-transit
vtech.pl/katalog/chip-tuning-Ford-Transit-VI
allegro.pl/chip-box-obd-ford-transit-v-2-0-tdci-125km-i4392882189.html

Jeszcze auta nie mam a już za "tuningiem" się rozglądam, ale jak robić to porządnie i w zaufanej firmie.
Silnik na pewno też trzeba dobrze przygotować do takiego zabiegu.
Gdzie zakładałeś takiego boxa?


Też się dziwie na te liczniki, ciekawy jestem jak jest w rzeczywistości bo 170 lub 220 wygląda podejrzanie.
Myślicie, że z Niemiec bardziej zadbane? Drogi mają dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szacun za znajomość tematu, naprawdę bardzo mi pomagasz.

Ostatnio edytowane przez Altariel ; 31-07-2014 o 16:40
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 20:38   #597
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Altariel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przełożony silnik i wrzucony TDCI w bordowym?
Nie.... To jest praktycznie niemożliwe. Moim zdaniem to jest tddi 100KM - ale mogę się mylić.
Cytat:
Napisał Altariel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co widzę i znalazłem w TDDI 100 też można podkręcać silniki. Mniejsza moc, ale podobno trwalsze i jak mówiłeś tańsze w naprawie.

Znalazłem coś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
vtech.pl/katalog/chip-tuning-Ford-Transit-VI
allegro.pl/chip-box-obd-ford-transit-v-2-0-tdci-125km-i4392882189.html
Jak już ci pisałem, chiptuning w tdci do 2006 roku przez OBD jest niemożliwy. Więc ryzykowny...
Ja mam boxa firmy V-Tech, to jest bardzo dobry, cyfrowy box.
Cytat:
Napisał Altariel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik na pewno też trzeba dobrze przygotować do takiego zabiegu.
Silnik musi mieć sprawny układ wtryskowy, nie może wchodzić w tryb awaryjny, dobre wtryski, wydajna pompa.
Cytat:
Napisał Altariel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie zakładałeś takiego boxa?
Box zakładasz... sam w 2 minuty. Wyjmujesz wtyk z szyny i wpinasz się pomiędzy ten wtyk i szynę - wtyczki pasują. Ja potem pojechałem na hamownię i sprawdzałem ustawienia boxa, aby wiedzieć co uzyskuję na każdym z ustawień. Box V-Techa ma 10 położeń przełącznika, w zasadzie położenia do bezpiecznej jazdy to najwyżej do 4, położenie 6 to ok. 160 KM i już słychać stukanie silnika przy depnięciu. Powyżej to już masakra jest - szkoda piłować silnik na takich dawkach wtrysku, bo długo nie pociągnie.
Można też ustawić box w położenie 0 - wtedy PCM go nie widzi.

Zresztą potem jeszcze ze trzy razy byłem na hamowni.

Generalnie: kupując tdci musisz być pewny, że silnik nie wchodzi w tryb awaryjny przy mocnych, długich przyspieszeniach na dobrze rozgrzanym silniku. Pracuje ładnie, cicho, nie rzęchocze, nie stuka, nie dymi...
Wpierw kup dobre auto - potem będziesz myślał o podnoszeniu mocy...

W tddi padają z kolei pompy - albo nastawniki w pompie, albo sterownik pompy. Wtryski też wytrzymują do 200 - 300 kkm, potem koszty.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-08-2014 o 08:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 15:01   #598
Altariel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Jeszcze raz dzięki za informacje.
Ostatnio pojawił się jeszcze jeden, co sądzicie?

olx.pl/oferta/ford-transit-euroline-2-0-tddi-unikat-CID5-ID6Eo4Z.html#176f8a38d4

Po dodaniu Power Box V-tech(2.0 TDDI) :

120 KM (+20)
88 kW (+15)
295 Nm (+55)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 08:52   #599
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Nieprzyjemne wrażenie robi ten skorodowany hak - auto orurowane naokoło chromowanymi bajerami, a zabrakło wyobraźni, by zwykłą szczotą drucianą oczyścić hak z rdzy i trysnąć czarnym sprayem...

Nigdy przedtem nie widziałem w Transicie takich przednich słupków z tweeterami - to dobre rozwiązanie dla fana muzyki w samochodzie. Co więcej - w modelu Mk6 fabrycznie instalowane głośniki brzmią w zakresie niskich tonów bardzo dobrze, brakuje trochę góry - z tym rozwiązaniem jest zapewne o wiele lepiej.

Cytat:
Napisał Altariel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
120 KM (+20)
88 kW (+15)
295 Nm (+55)
Katalogowo ma 100KM, jeżeli nie ma fabrycznie więcej (najczęściej w dieslach Ford daje kilka koników więcej w stosunku do mocy katalogowej), to uzyskanie 120KM na boxie (przyrost 20%) jest moim zdaniem niemożliwe. Ale jeżeli miałby np. 105KM, to uzyskanie tych 120KM jest realne...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-08-2014 o 09:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:26   #600
Adrik66
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Stumilowy Las
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Pytanie przed zakupem transit 2003

Hej mam do was pytanie zastanawiam się nad zakupem Forda Transita z 2003 roku tylko że auto jest sprowadzone po kradzieżowe ma włożoną stacyjkę ale sprzedający stwierdził że immo jest na pompie i nie ma jak odpalić
Pytanie do was mam da radę odpalić tego forda na krótko bo nie chcę kupować w ciemno

Proszę o szybką odpowiedź bo zależy mi na czasie

Pozdrawiam Serdecznie
Adrian
Adrik66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.