Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2021, 16:57   #591
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc go nie ruszam.

Wspomniałeś, że dzisiaj ma Ci przyjść ten zawór. Byłbyś w stanie otworzyć go i zrobić zdjęcie wkładu filtra? Ten który mam wygląda jakby się skurczył - sprawia takie wrażenie. Zrozumiem odmowę jeśli obawiasz się o naruszenie warunków gwarancyjnych ale jeśli nie to chętnie bym go zobaczył.


IMG_20210907_174406.jpg

Cały czarny, do tego gąbka ma dziurę.
Wymieniłem już ten zawór na nowy. Na razie po jednej testowej jeździe chyba ustały drgania podczas hamowania silnikiem, zniknął dziwny dźwięk na pracującym ciepłym silniku na biegu jałowym (takie posykiwanie) i póki co nie słychać zaworu po wyłączeniu silnika. Silnik równiej chodzi na wolnych obrotach teraz równiutko wcześniej drgawek dostawał. Ewidentnie był uszkodzony zawór. Trochę lepiej się auto zbiera. Niestety podczas przyspieszania jeszcze śwista turbina chodź już mniej. Będę miał za tydzień kanał to poszukam nieszczelności. Pojeżdżę zobaczę co będzie z dpf.


Ostatnio edytowane przez bleekm ; 07-09-2021 o 17:06
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 17:02   #592
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Usyfiony bardziej od mojego. Przyznam, że miałem na mysli zdjęcie nowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 17:14   #593
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Usyfiony bardziej od mojego. Przyznam, że miałem na mysli zdjęcie nowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce mi się go już wyciągać z nowego żeby nie połamać dekielka. Ale nowy zawór pierbuga (zamiennik bez logo Forda) to oryginał więc nie ma co przepłacać. Na starym z logo Forda jest to samo logo pierbuga. Nowy zawór ma poprawioną konstrukcję tzn ma metalowa obejmę na łączeniu czarnego plastiku gdzie się podpina wężyki z brązowa obudowa. Mi w tym miejscu pękł plastik. Ale pęknięcie widać tylko jak obudowa złapie temperaturę, rozszerza się plastik i zawór wydawał dziwne dźwięki wtedy.

PS. Ten czarny zawór to nawet nie wiem jak go wymontować. Trzyma się na zatrzaskach od dołu (jest jakby wsuwany w stronę silnika po takiej szynie metalowej). Miałem problem żeby odkręcić dolna śruba od zaworu brązowego gdyż ten czarny ją zasłania (dokładnie króciec od wężyka). Trzeba mieć specjalną nasadkę z długim trzpieniem lub jakaś małą nasadkę kardana.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 07-09-2021 o 18:00
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 17:32   #594
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Dobra, rozumiem. To nic. Z tego co czytałem to ten pierbuga to jest ten sam więc będzie ok. Daj znać czy jest poprawa z tym wypalaniem za jakiś czas..
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 16:38   #595
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

To i ja przeciściłem ten filterek.... w pewnym momencie z duszą na ramieniu, bo trochę gąbki z boku jakby skruszyło się i odpadło. Tak wiec szybko skończyłem mycie itd., wysuszyłem suszarką, potem trochę na powietrzu i wsadziłem to odwrotnie do tego jak było wcześniej.

Syfu to na tym było, nawet jakieś włoski, skrzydełka owadów itd. Nie ma co się dziwić, bo ponad 344 tys. i pewnie nie było to ruszane od nowa.

Można w ogóle kupić sam ten wkład filtra?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210908_150415.jpg (72.5 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210908_151404.jpg (88.6 KB, 55 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 08-09-2021 o 16:44
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 20:54   #596
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał Balian8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można w ogóle kupić sam ten wkład filtra?
Sam chciałbym wiedzieć. Można by wyciąć z gąbki kuchennej ale.. porowatość jest inna - wkład filtra z zaworu ma gęstszą gramaturę.. no i mamy tam około 90 st. C - nie wiadomo jak to w czasie dłuższej eksploatacji wpłynie na jego żywotność, czy się nie rozsypie.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 07:56   #597
YaSta
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2021
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Witam, widzę że jest tu mnustwo informacji na temat dpf ale głównie dla wersji poliftowych dw10c. Ja osobiście mam 2.0 tdci 140km przed lift i chciałbym rozwiązać dwie kwestie które nie dają mi spokoju.

1. Mam podłączony moduł elm i programem odczytuje wartości mojego dpf. Tyle że nie mam informacji w procentach a w gramach (dpf soot load var 2) obecna wartość to 379g. Oprócz tego mam info o średnim dystansie między wypalaniem, różnica ciśnień dpf oraz dystans od ostatniej pełnej regeneracji. Wartość soot load pewnie jest wyliczana lub szacowana na podstawie przebiegu, spalania i różnicy ciśnień na dpf podczas jazdy. Pytanie moje brzmi co inicjuje początek wypalania. Czy to jest wartość sadzy? Ile gram musi być. Czy jakieś konkretne ciśnienie na biegu jałowym lub pod obciążeniem?

2. Druga sprawa to dioda informującą o procesie wypalania. W nowszych Mondeo po lift można wziąść sygnał że świecy. A w przypadku przed lift nie znalazłem jasnej informacji skąd wziąć sygnał. Ktoś sugerował że z grznia szyby lub lusterek. Ale nie mam jednoznacznego potwierdzenia tej kwestii. Samochodem będzie jeździć żona więc chciałbym żeby dioda sygnalizowała wypalanie dpf bo z tym spalaniem chwilowym to pewnie w pośpiechu zapomni spojrzeć.
YaSta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 08:17   #598
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Panie, słabo Pan szukasz..
Nawet w telewizji o tym mówią:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 09:23   #599
YaSta
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2021
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Widzę kolega z nowszego modelu. Tak oglądałem Dudę ale również czytałem komentarze pod filmem które sugerują że to nie działa w przed lifcie. Liczyłem na odpowiedź użytkownika który zrobił diodę i potwierdzi że działa.
YaSta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 09:25   #600
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

To na tym moja wiedza z przedlifta się kończy. Bardziej już nie pomogę.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.