Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2011, 14:43   #601
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Żeby sprawdzić wersje softu - wciskasz jednocześnie na radiu "1" i "6" i włączasz zapłon. Pierwsza informacja która wyskoczy to wersja oprogramowania.

chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 02:05   #602
markramw
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam wszystkich doświadczonych Kolegów w temacie
Od kilku dni jestem posiadaczem MK4 ze stycznia 2008
wyposażonego w Navi Blaupunkt NX, moduł BT/VC 7S7T-19G488T-AE
BT i VC działają doskonale ale chciałbym dodać obsługę USB
Jaki moduł muszę dokupić oprócz kabla i gniazda USB
markramw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 21:59   #603
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Na oryginalny moduł jakoś nigdy się nie skusiłem... po części przez to, że do pełnej funkcjonalności (USB) musiałbym wymienić Conversa, trochę też ze wzgledu na dosyć duży koszt całej zabawy.

Zaryzykowałem więc z nieogryginalnym zestawem Parrot MKi9100 i.... jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Funkcjonalność porównywalna z oryginałem a koszt (razem z kablem/przejściówką służacą do wpięcia do oryginalnego radia) niewiele ponad 600zł + kilka godzin ostrej dłubaniny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zestaw m.in odtwarza pliki z USB lub przez BT streaming (A2DP) i pozwala nawiązywać połaczenie głosowo na wszystkie numery z książki, z wyborem domowy/komórka (etc.). Ma wbudowany wzmacniacz audio w klasie D o zadziwiająco dobrym brzmieniu i dużej mocy jak na pudełko wielkości dwóch paczek papierosów bez zewnętrznego radiatora!... ale to zalety klasy D Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wzmaczniacz w trakcie rozmowy zasila tylko przednie głośniki a przy słuchaniu muzyki przednie i tylne ale nie ma regulacji FADERa. Przy słuchaniu muzyki można wybrać korzystanie z wbudowanego wzmacniacza lub wykorzystać wyjście Line Out i podpiąć je do wejścia Aux w radiu (ja tak mam). Jakość dźwięku z USB jest IMHO bardzo dobra jak na tej klasy sprzęt. Pilocik do sterownia całym ustrojstwem jest bezprzewodowy. Mikrofon (podwójny) zamocowałem u szczytu lewego słupka.

Polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg parrot_1.JPG (91.7 KB, 766 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg parrot_2.JPG (92.5 KB, 664 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg parrot_3.JPG (89.0 KB, 627 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg parrot_4.JPG (74.1 KB, 690 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg parrot_5.JPG (75.9 KB, 581 wyświetleń)
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 24-07-2011 o 22:34
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 22:07   #604
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

... w całej instalacji znalazły się jednak dwa oryginalne elementy - ramka i gniazdo USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg parrot_6.JPG (56.1 KB, 405 wyświetleń)
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 07:44   #605
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaryzykowałem więc z nieogryginalnym zestawem Parrot MKi9100 i.... jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Funkcjonalność porównywalna z oryginałem a koszt (razem z kablem/przejściówką służacą do wpięcia do oryginalnego radia) niewiele ponad 600zł + kilka godzin ostrej dłubaniny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj w klubie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie się udało trafić wersję holenderską za 300PLN (po zmianie oprogramowania mam wersję angielską, polskiej się nie da wgrać), kilka godzin dłubaniny też poświęciłem. I też jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyne, czego nie udało mi się dokonać (galaxy MkIII + sony 1CD), to podłączenie telefonu do radia po niskim sygnale, podłączyłem w końcu pod głośniki.

Pozdrawiam
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 09:49   #606
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś za coś - wersje z innego regionu można kupić taniej ale najczęściej nie można do nich wgrać polskiego firmwareu. Dla mnie oznaczałoby to pozbawienie się chyba najciekawszej i najwygodniejszej funkcji tego zestwu - wybierania głosowego. Wciskam zieloną słuchaweczkę, pani pyta do kogo chcę zadzwonić, odpowiadam i łączy... a czasami jeszcze zapyta czy na komóreczkę czy do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działa to bardzo sprawnie! Więszkość wpisów/nazwisk w książce mam polskojęzycznych więc wersja angielska nie dałaby rady... a do wymawiania "ćitibank" zamiast "sitibank" już się przyzwyczaiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co sprawiło Ci problem przy podłączaniu wyjścia liniowego do radia? Masz wejście AUX w radiu i gniazdo jack 3,5mm w schowku?
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 15:25   #607
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chodzi o przełączanie na rozmowę telefoniczną. Radio ma tylko wejście wyciszające... radio, natomiast nie można tym wejściem przełączyć źródła sygnału (np. włączam odtwarzanie muzyki albo wybieram numer i automatycznie przełącza na AUX). Przełączanie jakoś programowo (po CAN?) robi moduł BT/VC. Więc podłączyłem głośniki pod wzmacniacz Parrota. Jedyny minus tego to brak automatycznej regulacji głośności w zależności od obrotów/prędkość (AVC).

Dodatkowo trochę brakuje mi sterowania w kierownicy. Jest do tego moduł, ale kosztuje chore pieniądze i nie do dostania w Polsce.

Pzdr.
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 00:04   #608
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zakładam, że Parrota masz wpiętego zgodnie z zaleceniami, czyli:
RADIO >>> PARROT >>> GŁOŚNIKI
W trakcie rozmowy Parrot przełącza głośniki z wyjścia wzmacniacza radia na wyjście swojego wbudowanego wzmacniacza. Dodatkowo radio zostaje wyciszone co m.in. powoduje wyświetlenie komunikatu 'Call in progress'. IMHO to najlepsze rozwiązanie bo 1) uniezależniamy się od aktualnego ustawienia radia 2) Parrot zapewne lepiej radzi sobie z eleminiacją echa gdy głośniki są wpięte bezpośrednio do niego.

W menu Parrota jest opcja 'mute on streaming', którą można wymusić pozostawienie głośników podłączonych do radia przy odsłuchu muzyki... i wtedy korzystamy z wyjścia Line Out z Parrota, podpinamy je do wejścia AUX radia i słuchamy muzyczki z telefonu/USB za pośrednictwem radia - działają więc ustawienia FADER, DSP i TONE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Braku sterowania Parrotem z kierownicy nie odczuwam. Gdy ktoś dzwoni nie muszę niczego dotykać, mówię tylko 'Odbierz'. Kiedy ja chcę zadzwonić (na numer z książki), wciskam zieloną słuchaweczkę (na pilocie przy drążku zmiany biegów) i mówię do kogo. Obsługa jest więc wyjątkowo wygodna. Z wybraniem numeru z palucha jest więcej zabawy ale też rozwiązali to dosyć sprytnie.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 27-07-2011 o 00:11
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2011, 20:44   #609
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że Parrota masz wpiętego zgodnie z zaleceniami, czyli:
RADIO >>> PARROT >>> GŁOŚNIKI
Tak.

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W menu Parrota jest opcja 'mute on streaming', którą można wymusić pozostawienie głośników podłączonych do radia przy odsłuchu muzyki... i wtedy korzystamy z wyjścia Line Out z Parrota, podpinamy je do wejścia AUX radia i słuchamy muzyczki z telefonu/USB za pośrednictwem radia - działają więc ustawienia FADER, DSP i TONE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O. To nie wiedziałem. Dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr.
M.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 18:34   #610
ppawel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam

a czy wie ktoś jak sprawdzić wersje firmwareu na travelpilot ex ?
ppawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.