Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2017, 22:33   #611
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam. Ja nie grzebie w fordach ale jak chcesz to dam ci namiar na kolegę z forum który ogarnia tematy.

mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 08:18   #612
rafiipl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam wszystkich,
Mam maly problem, zamontowalem czujniki parkowania (nie oryginalne) w mondeo mk4 kombi poliftowy i podlaczylem się do kabli które wychodzą od modułu przyczepki, czujniki działają i wydaje się wszystko ok ,lecz po włączeniu kierunkowskazów zaczynają się problemy bo wyskakują mi błędy o przepaleniu żarówek w przyczepce ( której nie mam) i same kierunki chodzą szybciej tak jak po przepaleniu żarówki.

I pytanie z mojej strony , czy można to jakoś ominąć żeby nie wyskakiwaly błędy , lub gdzie znajdę w bagażniku wiazke kabli które są podłączone do świateł wstecznych lub czy jest jakieś inne miejsce gdzie można się podłączyć do instalacji ??
rafiipl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 14:23   #613
gilus0
ford::amateur
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Mondeo mk4 Zetec
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam. Przymierzam się do założenia czujników na przód, w zamyśle miał by być to oryginał aby później dołożyć Covers+ i żeby to wszystko działało razem.
Auto mam dopiero od krótkiego czasu, przy zakupie były juz czujniki tylne, wydawało mi się, że są to oryginalne i wystarczy dołożyć na przód wiązkę, czujniki, buzzer, przycisk zmienić od ESP i zmienić moduł i to wszystko aktywować ?

Jednak po spojrzeniu na moduł od tylnych jest na nim napisane "FINIS 1633097 low fit rear system, 4 micro round". Po wygooglowaniu pokazuje mi tylko jedną pozycje wg której są to czujniki od Fiesty oraz wtyczki do modułu są kompletnie inne od modułów fabrycznie montowanych w Mondeo. Domyslam się w takim razie, że mieć obraz na Conversie musiał bym także zmienić cały tył?
Pozdrawiam
gilus0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 14:59   #614
MarcinB.
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-03-2016
Skąd: Kielce,UK
Model: Mondeo mk4 kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140 km/163km :-)
Rocznik: 10.2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał rafiipl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
Mam maly problem, zamontowalem czujniki parkowania (nie oryginalne) w mondeo mk4 kombi poliftowy i podlaczylem się do kabli które wychodzą od modułu przyczepki, czujniki działają i wydaje się wszystko ok ,lecz po włączeniu kierunkowskazów zaczynają się problemy bo wyskakują mi błędy o przepaleniu żarówek w przyczepce ( której nie mam) i same kierunki chodzą szybciej tak jak po przepaleniu żarówki.

I pytanie z mojej strony , czy można to jakoś ominąć żeby nie wyskakiwaly błędy , lub gdzie znajdę w bagażniku wiazke kabli które są podłączone do świateł wstecznych lub czy jest jakieś inne miejsce gdzie można się podłączyć do instalacji ??
Wiązka od wstecznego światła jest na lewym tylnym słupku(idzie w dół od klapy tylnej)Musisz zdemontować plastiki aby się do niej dobrać.Zobacz na klapie przy lampie(oprawce żarówek) jaki kolor kabla wychodzi od wstecznych i go musisz namierzyć w wiązce i wystarczy się wpiąć i podpiąć póżniej mase do nadwozia i czujniki będą działać bez żadnych błędów na desce.Wiem bo sam tak montowałem jakieś 10 miesięcy temu
MarcinB. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 13:49   #615
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witajcie,

jestem na 20 stronie tego wątku, czytam twardo. Czy coś się zmieniło w kwestii polecanych czujników, dalej dobrym wyborem są czujniki firmy Valeo, ewentualnie Stig 30? Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do Valeo jak Stigi dobrze działają.

Zaciekawiło mnie jedno zdanie:
Cytat:
Foki po 2008 (po liftingu) mają już CANa i nie wiem, czy czujniki podłączone pod tylne światło stopu, nie będą błędu wywalać
Ktoś się orientuje czy będą jakieś błędy w Focusie po lifcie?

Ostatnie pytanie, jest może na forum jakaś instrukcja montażu czujników do Focusa HB FL? Nie mogę znaleźć.
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 19:23   #616
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

szukałem czytałem i zdecydowałem się na - Steelmate model PTS400EX
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 21:13   #617
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

szukam coś takiego żeby dołożyć na przodzie kamerę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wszystko działa mi na androidzie całe radio kamera obd co sądzicie?
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 11:30   #618
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Powiedzcie mi Panowie jaką trwałość mają te czujniki? Dzisiaj odpalam samochód i jeb, nie działa prawy wewnętrzny przedni czujnik. To już drugi na przełomie 4 miesięcy. Nie wiem ile te czujniki mają lat, bo wszystkie działały jak auto kupowałem, ale zastanawiam się jaką mają żywotność.

Wymiana z przodu czujnika jest trudna? Czy dam sobie radę?
Pozdrawiam
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 17:09   #619
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Heja, Ja niedawno kupiłem Mondeo mk4 z 2010 przed liftem. Na tyle coś już miałem zamontowanie. Na przód dołożyłem czujniki Steelmate i jestem zadowolony. Przód i tył brzęczą inaczej więc można rozróżnić który akurat "nadaje". Przód aktywuje się przez wbicie wstecznego lub poprzez przycisk (w dowolnym momencie). Ponoć Ford jako dodatkowe używają właśnie Steelmate lub chyba Omeg?. Ja jestem z SM zadowolony. Działa. Nie mam ekranu bo w sumie dźwięki mi wystarcza.

I tu rodzi się moje pytanie. Obecnie mam taki zwykły przycisk. Czy da się tak zrobić, żeby aktywowanie nie org. czujników na przód dało się zrobić z org. przycisku od Parktronika? Ktoś coś takiego robił? Jakieś pomysły? Zawsze to fajniej niż jakiś guzik na konsoli środkowej kolo lewarka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 18:14   #620
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Pytanie do osób którzy posiadają wyświetlacz, w którym miejscu macie go zamontowane? Lepiej jest nad lusterkiem w podsufitce czy z tyłu na tylnej szybie w podsufitce?
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.