Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2011, 15:03   #611
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

LUK 535007410 gdzie to można najtaniej kupic bo znalazłem za 300zł w intercarsieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosiłbym o podesłanie linka z rozsądną ceną.na allegro niema tej rolki

dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 19:38   #612
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kółko INA kupiłem za 200zł w INTERCARSIE w Sosnowcu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 23:44   #613
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli dobrze przeczytałeś to znaczy, że nie wiesz co to jest "trzpień wirnika". Dla uzmysłowienia załączam fotkę.

Bez problemu (do końca) weszło sprzęgiełko oznaczone symbolem LUK 535007410.
Już wszystko jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam inny alternator, tzn. różni się tym trzpieniem. U mnie on wygląda inaczej, dlatego nie rozumiałem o co Tobie chodziło. Pzdr.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 08:25   #614
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mi stuknęło 7000 km na nowej rolce alternatora (tej INA) i póki co spokój. A jak to u Was wygląda? Ile km i jaki efekt?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 04:20   #615
cines
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIII /Focus mk2 FL
Silnik: 2.0 TdCi 130 KM/ 1.6 Tdci 100KM
Rocznik: 2003/2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam, niestety śledzę ten wątek z wiadomego powodu i mam dylemat . Ostatni pełen serwis osprzętu paska około 30tyś temu i od kilku miesięcy słyszalne lekkie stuki, ostatnio uległ awarii kompresor klimy (straszny hałas, stuki) po wymianie na regenerowany poprawiło się ale nie powróciło już do stanu przed awaria kompresora. Cały osprzęt strasznie się rozklekotał i jest dylemat. Czy awaria kompresora (było tam rozsypane łożysko itp), mogło znacząco uszkodzić cały układ w tak krótkim czasie?

Najchętniej wymieniłbym tak jak piszecie rolkę ze sprzęgłem na alternatorze ale wymiana tego bez całego osprzętu wydaję mi się trochę wyciszaniem prawdziwej przyczyny, oczywiście w przypadku nowego lub w dobrym stanie osprzętu rolka ze sprzęgłem na pewno wydłuży jego czas pracy i zniweluje stuki a czy w moim przypadku jest sens ryzykować? Czy może wymienić tylko napinacz lub tylko koło pasowe wału?+oczywiście sprzęg. alternatora.

Jeszcze pytanie odnośnie koła pasowego wału.
-Na stronie ford.sklep jest koło febi za 335 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-Allegro jest polecane przez forum dayco za 330 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cena ta sama, Które wybrać?

Odnośnie rolki ze sprzęgłem
-Czy ze strony ford.sklep lub ford-esklep [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] benzyniaka za 247 zł
-czy INA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub Luk(nie podaje numerów żeby już nie mieszać) czy to to samo koszt około 120 -190zł
Czy firma MG jakaś niemiecka . [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 190 zł

Bardziej niż cena interesuje mnie żeby nie trzeba było zakładać dłuższego paska. I tylko zeszlifować rant na obudowie bez żadnych przeróbek .
cines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 09:47   #616
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał cines Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej niż cena interesuje mnie żeby nie trzeba było zakładać dłuższego paska. I tylko zeszlifować rant na obudowie bez żadnych przeróbek
Też się przyglądam tematowi - właśnie: szlif obudowy alternatora (jak to było pokazywane) czy jak ktoś napisał szlif wałka wirnika?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 07:45   #617
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał cines Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez całego osprzętu wydaję mi się trochę wyciszaniem prawdziwej przyczyny,
Zdaje się, że wszyscy wychodzimy z założenia , że mniejsze stuki to zdrowiej i dłuższa żywotnośc wszystkich rolek. Czy jednak tak jest faktycznie? Chyba tak, mimo ,że mam pewne wątpliwości. Przydałaby sie mikroanaliza ruchów paska/rolek (są filmiki na Youtubie).
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 10:02   #618
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szlif obudowy alternatora (jak to było pokazywane) czy jak ktoś napisał szlif wałka wirnika?
jeśli już to odpiłowanie kołnierza wokół wałka wirnika. szlifowanie obudowy (poza obcięciem kołnierza) było u mnie bo kupiłem rolkę od mondeo mk4 ale jak się kupi od benzyny mk3 to tylko kołnierz i nic więcej. nic się nie szlifuje na samym wałku wirnika. tylko i wyłącznie praca w aluminium przy obudowie alternatora żeby rolka nie dotykała obudowy.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 13:22   #619
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się kupi od benzyny mk3 to tylko kołnierz i nic więcej. nic się nie szlifuje na samym wałku wirnika. tylko i wyłącznie praca w aluminium przy obudowie alternatora żeby rolka nie dotykała obudowy.
To powinno się podwiesić by inni nie musieli szukać. Dzięki.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 19:13   #620
cines
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIII /Focus mk2 FL
Silnik: 2.0 TdCi 130 KM/ 1.6 Tdci 100KM
Rocznik: 2003/2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mam jeszcze pytanie odnośnie kompresora klimatyzacji. Po wymianie na używany okazało się że jest on nieszczelny i muszę go oddać natomiast mój stary kompresor nie jest w takim złym stanie jak myślałem wcześniej.
Chce go zregenerować i czy mogę zrobić to samemu a przynajmniej kupić potrzebne części, według mechanika coś się zatarło kompresor strasznie hałasował podobnie do hałasującego koła pasowego bez względu na włączenie/wyłączenie klimy.

Jakie części mogą być za to odpowiedzialne i ewentualnie gdzie można je dostać ?
cines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.