Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2015, 19:37   #681
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ale ogólnie jest wesołoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dzisiaj traska 300km na 16 zimowkach wynik 7,5/100 aż myślałem ze się zepsuł hehe,juz się przyzwyczaiłem do 10,5

Bump: Teraz się nie dziwie że hybryda jest na tych felgach

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 13:24   #682
bartos1985
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM->204 KM (Heko)
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie stuknęło prawie 11000 km i pora na małe podsumowanie.

Po pierwsze serwis: dramat. Tak jak wiele osób pisze, kompletnie nie wiedzą jak podejść do tego samochodu. Każde zgłoszenie załatwiają metodą prób i błędów, a na koniec stwierdzają że póki co nic się nie da zrobić.

W moim egzemplarzu, okazało się że fabrycznie wyjechał z krzywo ustawioną kierownicą. ASO poprawiało to 4 razy (!) i nie potrafili ustawić kierownicy prosto. Jako ciekawostkę podam fakt, że w pierwszym roku używania pojazdu, przysługuje nam 1 korekta geometrii zawieszenia, choć na podstawie swoich doświadczeń, sugeruję nie korzystać z tego przywileju. W końcu musiałem pojechać prywatnie do swojego sprawdzonego warsztatu od geometrii, w którym ustawili mi wszystko bez problemu. Poza ASO jest problem, ponieważ serwisy nie mają jeszcze danych do ustawienia geometrii w tym modelu. Ja załatwiłem to jadąc z wydrukiem z ASO i na tej podstawie ustawili.

Coś mi stuka z przodu podczas pokonywania niewielkich nierówności o dużej częstotliwości oraz na wysokich progach zwalniających. Jest to jakieś głuche stuknięcie, jakby coś było niedokręcone. Zgłaszałem to 2 razy, ale serwis nic nie słyszy. Podczas ostatniej wizyty w ASO przy okazji zmiany opon na zimowe, prosiłem o sprawdzenie auta kolejny raz pod kątem tych stuków. Serwis stwierdził, że jest niewielki luz na przegubach i że mają jakąś akcję serwisową na auta z początku produkcji. Na podsumowanie stwierdzili jednak, że taki luz może być równie dobrze w sprawnym samochodzie i według nich sprawa załatwiona. Czy ktoś z Was słyszy jakieś stuki na nierównościach? Nie zamierzam odpuścić ASO, bo mimo wszystko w aucie za ponad 100 tys. takich historii nie powinno być.

Kilka razy miałem choinkę na liczniku. Komunikaty o usterce ABS, hamulca ręcznego, ECS itd. Za pierwszym razem ASO wgrało oprogramowanie silnika jeszcze raz, ale później komunikaty się powtarzały jeszcze 3-4 razy. Nie zgłaszam tego bo po przejechaniu kilkudziesięciu metrów same znikają. Auto jeździ przy tym bez zastrzeżeń.

Oprócz tego średnie spalanie wg. komputera po prawie 11000 km to 6,7 l z czego 80% to jazda po Krakowie. Skrzypi podłokietnik, denerwuje ogrzewanie (nie używam klimy), ponieważ różnica między ustawieniem temperatury na 17 st. C, a 17,5 st. C to jak wsadzenie głowy do lodówki, a za chwile do piekarnika.

Poza tym nie mam uwag do tego samochodu. Prowadzi się świetnie, jest cichy, mało pali. Ogólnie jestem zadowolony i kupiłbym drugi raz, chociaż teraz wybrałbym automat.
bartos1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 13:51   #683
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wymienią to koniecznie daj znać ciekawy jestem efektu.
Plastik podłokietnika wymieniony.
Zdjęcia przed:
20151109_084818.jpg

...i po wymianie:
20151109_094423.jpg
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 16:05   #684
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

no teraz wygląda ok ,ciekawe czy drzwi musieli rozbierać do tego,czy z góry to się wymienia.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 16:06   #685
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Tego nie wiem, ale zrobili to w czasie <15 minut.
Także pewnie klipsy i wyjmij/włóż.
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 17:57   #686
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

to dzwonie do dealera zeby zamówił dla mnie nowe. Dzięki za info
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2015, 12:07   #687
PanPrzemek
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał PanPrzemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sobote odebralismy pierwsze firmowe MKV 1.5 EB M6. 100 km po wyjechaniu z salonu zapalila sie lampka silnika. W poniedzialek w ASO skasowali komunikat bledu i wypuscili na ulice. Lampka zaswiecila sie ponownie po kilku minutach, samochod zostal w warsztacie.

Serwis zarzadzil, ze wymieni sonde lambda, ale nie maja jej na stanie. Samochod postoi w warsztacie tydzien, a kolega zwiedza miasto w zastepczym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochod po 6 dniach wyjechal z serwisu. Po wymianie sondy nie ma z nim problemow. Wszystko spasowane prawidlowo, nic nie odstaje. Narazie wszystko wyglada ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PanPrzemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 13:02   #688
MATIevo
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 204 KM by heko
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja wczoraj odebrałem auto. Przejechałem 400 km bez problemów. Po czym pod domem wyskoczyły mi błędy układy hamulców, esp, parkowania. Wkurzenie maksymalne. Na szczęście po przejechaniu 5 m wszystko zniknęło i znowu działa... O informacji o braku wciśnięcia pedału (pomimo jego wciśnięcia) sprzęgła chyba nie muszę wspominać... Dodatkowo tylna klapa (elektryczna) nie zawsze się sama zamyka.
MATIevo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 13:26   #689
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No, nie zamówię, jak babcię, kocham! :-(
Po roku od rozpoczęcia produkcji już by mogli wyeliminować te błędy. :-(
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 14:02   #690
MATIevo
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 204 KM by heko
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dochodzi do tego jeszcze informacja o niezaciągniętym hamulcu postojowych. Nie zmienia to faktu, że prowadzeniem auta, komfortem jestem zachwycony.
MATIevo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.