Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2012, 11:05   #61
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Nie wiem czy w dobrym dziale - poprawiałem wizualnie S-Maxa, czyli usuwałem małe wgniecenia i zarysowania. Polecam zakład Elmir w Gdyni na Oksywiu, metoda bezinwayjna (PDR) - metoda super, ale właściciel jeszcze lepszy.
Jest takie określenie w mojej rodzinie: fachowiec starej daty - babola nie wypuści, nawet kiedy mówiłem że już jest OK (wgniecenie na przełamaniu błotnika przy nadkolu) to i tak walka trwała do prawie całkowitego zniknięcia problemu.
Cenowo nie mam porównania - napiszę tylko że ze znalezionych przeze mnie chyba 6 wgnieceń pod okiem fachowca, wyszło (a potem zostało zlikwidowanych) jeszcze 5 czy sześć (dla mnie niezauważalnych bez lampy i mikroskopu elektronowego).
4 godziny pracy+oferta kawy+super atmosfera za jedyne 500 PLN. (W tym wliczone polerowanie dwóch większych zarysowań).

__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 23-06-2012 o 11:07
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 11:47   #62
norbertgdynia
ford::beginner
 
Avatar norbertgdynia
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Cześć, co do warsztatu w Gdynia na Kalksztajnów to mam mieszane uczucie.

Dostałem namiar w sklepie forda na tego mechanika, umówiłem się na wymiane rozrządu i sprzęgła. Wszystko oki, sprawnie, szybko, nawet poznałem właściciela. Co się okazało, były pęknięte obie sprężyny z przodu więc od razu prosiłem o wymiane na nowe. Auto zostało na drugi dzień. Przy odbiorze skasowali dość sporo no ale byłem na to przygotowany. Zabrakło mi 100 zł, więc spytałem czy mogę dowiezc na drugi dzień, nie było sprzeciwu. Oczywiście przyjechałem, 100 zł oddałem, a za kilka godzin telefon z pretensjami gdzie ich pieniądze. Więc pojechałem, wskazałem komu dałem pieniądze, a szanowy pan się wyparł. Przyjechał szef no i wyszła niezła afera z tego. Poczułem się jak złodziej a to mnie okradli. Pomijam że zostawiłem u nich 2000 zł więc na 100 zł byłoby śmieszne ich oszukać.

Jak dla mnie porażka, sorry ale mają jednego klienta mniej.
norbertgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2012, 13:43   #63
kris1978
ford::advanced
 
Avatar kris1978
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Rumia
Model: S-MAX mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 229
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

witam

szukam warsztatu który ma IDS i jest ogarniety w Fordach,turbo mi przeładowuje a przy okazji chcę sprawdzić czy niema błędów

najlepiej okolice Rumia ,Rumia Janowo

pozdrawiam
kris1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 21:41   #64
PiotrDe
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejny plus dla Godarta . Serwis kpl . + efektywna wymiana żarówek podświetlenia deski rozdzielczej
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 13:18   #65
Hadzi
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-07-2012
Skąd: MTK
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0tdci 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Ja z mojego doświadczenia mogę polecić dwa warsztaty.

Jeden tani, dobrze robią i w miare szybko. Reda Pieleszewo, ul Ogrodników, ale nie pamiętam nr posesji, tel 501-090-316 Najlepiej się umawiać 2-3 dni wcześniej. Możecie mówić, ze polecił kolega co u nich glebił mondeo MK3 w kombi... he he będa wiedzieć o kogo chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugi jest to ziomek który dorabia sobie po pracy, czyli jak się z nim umawiac to popołudniami. Nie jest drogi, dobrze robi, w ogole jego konikiem są BMW. Gdańsk - Osowa, ul Planetarna (chyba 7) tel 512-305-675 Możecie powoływać się na moj nick z forum.
Hadzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2012, 09:19   #66
Robertgda
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Witam wszystkich ja szukam jakiś warsztat w gdańsku może ktoś coś poleci .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2012, 10:11   #67
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

słabo szukałeś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 14:30   #68
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Thumbs up Odp: Dobre warsztaty

Witam.
Ja mogę polecić Serwis GODART Z UL ŻWIROWEJ 2a W GDYNI CHYLONII.
Jakiś czas temu borykałem się ze stukaniem w przedniej osi podczas skrętu w prawo. Pojechałem do EuroCaru w Gdyni. Tam po prawie 2h diagnozy zaproponowano mi zostawienie auta, demontaż i sprawdzenie przedniej lewej i prawej osi i ewentualna ich wymiana. Nie mogli znaleźć przyczyny stuków, lecz twierdzili, że to nie łożyska.
Pojechałem do Godarth'a. Już podczas samej jazdy próbnej wstępna diagnoza - łożysko koła przedniego. Zostawiłem auto. Następnego dnia dowiedziałem się, że to lewe łożysko koła przedniego. Wymienili, mogłem odebrać auto tego samego dnia.

Ceny wydaje mi się, że na przyzwoitym poziomie, porównywalne w sklepach.

Polecam i tyle.

Ostatnio edytowane przez Grinch ; 20-09-2012 o 17:45
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 05:16   #69
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

W Godarcie wymienialem rozrzad z osprzetem, likwidowalem maly wyciek (wstepna diagnoza zimmering walka, ale okazalo sie ze to cos innego) i zakladalem komplet sprzeglo, docisk, wysprzeglik, dwumasa itp w poprzednim S-Maxie. ASO nie podjelo sie zalozenia sprzegla i dwumasy od RSa do mojego auta, a Godarth sie podjal i zalozyl.
Naprawa OK, cena robocizny MZ conajmniej umiarkowana jesli nie niska (sprzeglo/dwumas byly moje a ceny porownuje do ASO). Maja komputer jakby co.

Rowniez polecam Technologic na Chabrowej w Gdyni (przed koncem ulicy nalezy skrecic w prawo w waska przecinke miedzy posesjami).
Sympatyczna para z przeogromna wiedza i rewelacyjnym podejsciem do tematu.
Milosnicy szybkiej jazdy. Tam robilem ogolne sprawdzenie - powiedzieli mi o samochodzie wiecej niz ASO podczas kilku wizyt.

Niestety po raz kolejny zawiodlem sie na Euro-Car - zaczelo ubywac mi plynu chlodzacego i w trybie awaryjnym (wizyta poza kolejka zalatwiana przez innego dealera) mieli tylko sprawdzic czy nie ma wycieku. Wydawac by sie moglo ze to proste - podniesc, odkrecic oslone silnika, popatrzec i juz, ewentualnie nabic system cisnieniem i zobaczyc czy nie schodzi.
Zdawac by sie moglo ze nie mozna sp...artolic, a jednak.... wyciek nie wykryty. Na sugestie, ze w innym ASO dokladane bylo Webasto uslyszalem "jak zakladali to nie teraz sami szukaja".
Po wizycie w innym ASO i podniesieniu auta oczom ukazala sie wilgotna od plynu rurka odprowadzajaca z Webasto, nie trzeba bylo nawet odkrecac oslony, bo wymieniona rurka jest na wierzchu. Najwyrazniej EuroCar slabo placi, a jaka placa taka praca.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 07-09-2012 o 05:24
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 23:38   #70
motylanogha
ford::beginner
 
Imię: Nie pamiętam
Zarejestrowany: 06-05-2010
Skąd: z Polska
Model: mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dobre warsztaty

Chwalony przez Was Godarth jest w końcu na Żwirowej w Chylonii, czy na Kuśnierskiej?
motylanogha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.