Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2018, 13:48   #61
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

To jest cała wiązka kokpitu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i do tego pewnie w wersji maks.

Proponuję rozplatać ją i odseparować przewody połączone z radiem, modułem itp. Wtedy będzie Ci dużo łatwiej.
Zarówno mikrofon jak i moduł GPSM są podłączone do modułu sync i oddalone są od siebie o jakieś 15cm maks, więc obie wtyczki powinny być blisko siebie. Razem z nimi może być wtyczka do ACS, czujnika deszczu/zmierzchu i oświetlenia wnętrza.

W schemacie dla Focusa tak wygląda wtyczka GPSM. Powinna być taka sama.

Swoją droga mając te wiązki, masz dobre podstawy do dalszych modyfikacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak nie odnajdziesz, to mogę spróbować zobaczyć jak to wygląda u mnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg gpsm.jpg (12.6 KB, 51 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez boncio ; 08-03-2018 o 13:51
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 15:47   #62
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

I stało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wytrzymałem, rzuciłem wszystko i poszedłem montować.

Początki były niezłe. Po rozplątaniu wiązki wypiąłem z niej jedyny obwód, który dał się odpiąć, i jak się później okazało - o ten właśnie chodziło. Łączy on moduł radia z Sync, gniazdami USB i audio oraz z antenami (w moim przypadku z jedną anteną). Po zdemontowaniu kokpitu wokół radia i przy dźwigni biegów bez problemu usunąłem przewody USB i audio łączące się dotychczas bezpośrednio z radiem. Przy okazji, korzystając z zawartości zestawu, który kupiłem, wymieniłem ramkę biegów i klimatyzacji na "czarny połysk" (btw. ciekawe, czy wystarczyłaby wymiana samego panelu klimy, żeby z manualnej zrobić automatyczną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? ). Do tej pory bez przeszkód...

Dla ułatwienia dalszych prac wyjąłem cały schowek (dwa kołki w zawiasach od spodu załatwiają sprawę) i usunąłem osłonę nad nogami pasażera. Wziąłem się teraz za przekładanie instalacji w miejsce dotychczasowego kabla antenowego. I tu pierwszy problem. Kabel idzie bardzo wysoko, pod samą deską rozdzielczą, więc nie udało mi się go wyczepić. Planowałem użyć go jako "pilota", do przeciągnięcia nowych kabli antenowych, ale zbyt mocno trzymał się w zaczepach. Nie pomogła nawet rozbiórka osłony słupka, pod którą znajduje się złącze instalacji antenowej (dokładniej to znajduje się ono pod pianką, którą wypełniona jest przestrzeń wewnątrz osłony małego okienka po stronie pasażera). Ten problem obszedłem łącząc nową wiązkę, z istniejącym przewodem. Wypiąłem z czarnej wtyczki przewód antenowy (swoją drogą, ciekawe do czego służy drugi przewód w tym zestawie, przy czym nie mam na myśli odrębnej, białej wtyczki, tylko przewód dopięty równolegle do czarnego przewodu antenowego. W starej instalacji go nie było) i wetknąłem go bezpośrednio w stary przewód, robiąc z niego coś w rodzaju przedłużacza. Pewnie osłabi to trochę sygnał radiowy, ale póki co musi wystarczyć - powalczę z tym później.

Dopięcie modułu Sync i jego kabla USB to była już formalność (wie ktoś do czego służy drugie, szare gniazdo USB w tym module). Luzem pozostała tylko jedna wtyczka z dwoma przewodami, o której pisałem wcześniej, a którą podejrzewam o bycie złączem mikrofonu. Na tym etapie, przed poskładaniem wszystkiego, zrobiłem pierwszą próbę. Podpiąłem moduł radia, panel przycisków i wyświetlacz i cyk...

Wcisnąłem przycisk zasilania. Radio zagrało (a raczej zaszumiało) ale przez chwilę na wyświetlaczu widać było tylko ciemność. Na szczęście po kilku, może kilkunastu sekundach wyświetlacz też się uruchomił. Urządzenie zaczęło się ze mną komunikować po niemiecku, a nie jest to mój ulubiony język, więc postanowiłem to zmienić. W menu radia odnalazłem właściwą pozycję i wybrałem język polski. So far, so good. Niestety Sync nadal gadał do mnie po niemiecku, ale tego się w zasadzie po nim spodziewałem. Najważniejsze, że wszystko gra. I powiem Wam szczerze, że już sama wymiana radia zdecydowanie wpłynęła pozytywnie na jakość dźwięku. Jeżeli to jest faktycznie dopiero 10% jakości, a resztę zrobią głośniki, to już nie mogę się doczekać tego efektu.

Ale wracając do mojej zabawy - skoro gra, to składam wszystko "do kupy". Gdzie mogłem, podpiąłem wiązki w odpowiednie uchwyty. Poprzykręcałem wszystkie śrubki - nawet mi żadna nie została Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Znalazłem nawet miejsce do zamontowania Synca. Tyle, że z nowymi przewodami nie bardzo wiedziałem co zrobić, więc upchnąłem je kulturalnie za schowkiem. OK, wszystko zmontowane, więc próbuję jeszcze raz... I, ku mojemu zaskoczeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nadal wszystko działa.

Pora więc na jazdę próbną. Odpalam silnik, wyjeżdżam na osiedle... Radio gra, ale muzyka w nim jakaś drętwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Myślę więc sobie, że trzeba włączyć coś swojego, z telefonu. A tu ZONK. Moduł Sync, wraz ze złączami USB i audio, przestał dla systemu istnieć. Przyciski związane z obsługą bluetootha itp. dostały teraz jakieś dziwne funkcje i za żadne skarby nie ma możliwości uruchomienia Synca. Rozebrałem wszystko na nowo, poskładałem z powrotem, ale nic już nie pomogło. Czy to możliwe, że po uruchomieniu silnika zestaw audio dostał wytyczne "z góry", jakie funkcje są dopuszczalne w tym samochodzie i po prostu przeprogramował się do "starej wersji"??? Jeżeli tak - jak to zmienić???

No nic, rozpisałem się trochę, ale może ktoś pomoże mi znaleźć rozwiązanie. Póki co efektem jest tylko lepsze brzmienie radia, kolorowy wyświetlacz, na którym więcej widać i błyszczące plastiki. Ale przecież nie o to chodziło. Załączam kilka zdjęć, jakie udało mi się cyknąć w czasie pracy. Na zakończenie dodam tylko, że na żadnym etapie zestaw audio nie zapytał nawet od moduł GPS, a mi nie udało się znaleźć żadnego złącza, które mogłoby służyć do jego podłączenia. Może jednak zestaw Sony z 4" wyświetlaczem go nie wymaga?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0484.jpg (95.5 KB, 110 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0486.jpg (100.5 KB, 110 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0487.jpg (101.3 KB, 108 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0488.jpg (89.7 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0489.jpg (86.2 KB, 97 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 18:49   #63
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Witamy w świecie cyfrowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście trzeba zmienic konfigurację auta, żeby nowe radio i moduł dzialaly w 100%. Auto nadal wie o starym radiu. Jeszcze nieaktywne powinieneś mieć przyciski 7-0 i te dolne funkcyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopoki nie włączyłeś zaplonu bylo ok. Musisz podjechac do kogoś, kto Ci zmieni konfigurację, albo zrobić to samemu. Masz podane 2 województwa, więc nie wiem do kogo masz bliżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten czarmy kabel przy antenowym to zasilanie wzmacniacza antenowego.
O modul GPSM nie pytał, bo ta funkcja dziala tylko podczas jazdy, a w trybie 1h na postoju nie. Zapyta jak bedzie zmieniona konfiguracja.
Poza tym nie zaliczamy modyfikacji, bo nie ma zdjęć po Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak serio to gratulacje.
P.s. ja też zmienialem w dniu odbioru paczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: A wymiana klimy na auto może jednak wiązać się z wymianą nagrzewnicy i wiązki. A jeśli nie to poza panelem trzeba dodać czujniki. Jeden na wylocie kratek, drugi pewnie w nogach, a trzeci ten pod kierownicą.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 08-03-2018 o 18:55
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 19:01   #64
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Fakt, z tych emocji nie zrobiłem zdjęcia "po", ale przy najbliższej okazji nadrobię zaległości. Teraz żona przejęła auto, a ja wyjeżdżam, więc pewnie dopiero w poniedziałek będzie taka okazja.

Miałem taką cichą nadzieję, że jak wymieniam zestaw, to już się wszystko ze sobą dogada. Ale niestety... Nie wiem jak przyciski 7-0, ale funkcyjne działają. Nadal niestety nie wiem gdzie podłączyć moduł GPS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a wygląda na to, że będzie jednak potrzebny. Dzięki za rozpiskę po stronie modułu, ale potrzebowałbym jeszcze taką po stronie wiązki, żeby wiedzieć co z czym powiązać.

Co do zmiany konfiguracji - chętnie naumiałbym się sam jak to robić, ale bez nauczyciela się nie obejdzie. Nie wiem też jakie narzędzia są do tego potrzebne. Podejrzewam, że sam ELM na BT może nie wystarczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W takim razie najchętniej skorzystałbym z pomocy w Warszawie (to auto jest przewidziane na tą lokalizację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Studiowałem informatykę, fakt, że dość dawno, ale skoro "cyfrowy świat" zaczyna mnie zaskakiwać, to chyba muszę pogodzić się z tym, że się jednak starzeję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 06:38   #65
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu ZONK. Moduł Sync, wraz ze złączami USB i audio, przestał dla systemu istnieć.
A wiesz że miałem to samo. Boncio opisał a ja wymieniałem moduł SYNC i po wymianie dupa! działa tak jak u Ciebie czyli nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Myślałem że moduł trefny zakupiłem i ponownie chciałem wpiąć swój stary.Rozbieram i niedokładnie włożyłem wtyczkę....no głupi ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , poprawiłem i działa!
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 11:12   #66
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale Ty miałeś go fabrycznie i samochód o nim wie. Twoja wymiana była dla auta niezauważalna.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie miał modułu i auto nie obsłuży go dopóki się go nie wpisze do konfiguracji. Dobrze, że sprawdziłeś bez zapłonu, że wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zmianie konfiguracji powinno być tak jak u mnie. Sync G1... i przyciski branded. Jak masz radio DAB (na naklejce jest DAB) to możesz też aktywować sobie DAB. Obsługuje polski DAB+ bez problemu.

W Warszawie jest kilka osób, które mogą dokonać zmian np. kolega mayak.

U mnie np. przeglądając ukryte menu nawigacji jest tam coś takiego jak centralna konfiguracja pojazdu. Sczytana z BCM. I w niej poprawnie się wyświetlał rodzaj ekranu (pewnie sam siebie umiał rozpoznać), ale reszta już nie, nadal miałem zwykłe przyciski. Nawigacja też działała mi od razu, ale były błędy konfiguracji, po aktualizacji nie ma ich. No poza tym od braku drugiej anteny, ale póki co wisi mi to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś podepnę zwykłą FM i tyle.

Jak wygląda system antenowy widać np. tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety wymaga przeciągania kabli pod dachem na tył auta. Ale jakbyś robił kamerę, to wtedy możesz za jednym razem.

Swoją drogą umieszczenie modułu sync w B-maxie jest chyba najlepsze do wymiany. Zaraz pod schowkiem z idealnym dostępem.

Przypomniało mi się, drugie USB w tym module jest aktywne, ale jak planujesz zmienić na 1.1 z polskim sterowaniem głosowym, to będzie już tylko jedno USB w module. No i potrzebujesz buźki na kierownicy do VC.

Jeszcze popatrzyłem, jeśli masz datę produkcji po 1.03.2013, to montaż czujników powinien być bez zmiany BCM (GEM), bo jest tylko 1 rodzaj po tej dacie. Wcześniej była wersja z i bez czujników.

ELM po BT odpada, chyba, że chcesz mieć warzywko z B-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko kabel, np. polecany tutaj Viaken. Forscan jako program, bo nie pamiętam, czy foCCCus działa z B-maxem. Forumowi magicy używają innego softu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg konf1.jpg (63.9 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg konf2.jpg (45.0 KB, 53 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 14:32   #67
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Dodaję to co widać na schemacie Focusa. Połączenie GPSM-SYNC.
Moduł GPSM ma jeszcze po drodze jedną wtyczkę - taką jak w 2 pliku, więc powinieneś mieć taką wychodzącą z modułu z 4 kablami. Sprawdź po pinach wtyczki Sync.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: png conn.png (9.4 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg gpsm_conn.jpg (95.2 KB, 23 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Focus_audio.pdf (85.7 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez boncio ; 14-03-2018 o 09:00
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 16:09   #68
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Dzięki!!! Będę szukał... Masz może gpsm_conn.jpg w nieco lepszej jakości? Trochę ciężko doczytać niektóre opisy.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 08:59   #69
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Podmieniłem załącznik i teraz jest ok. Wcześniej wrzuciłem png, forum pomniejszyło oraz skompresowało załącznik, dlatego taki nieczytelny był. U mnie było 64kB, a na forum 20... jpga zrobiło odwrotnie, u mnie 64, na forum 95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodałem też pdfa z całym schematem audio.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 11:31   #70
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

A tak z czystej ciekawości, orientuje się ktoś, jakie są różnice między silnikami 1.4 w B-Maxie i Fieście (która ma 96 a nie 90 KM)? Oprogramowanie, różnice w osprzęcie, czy wszystkiego po trochu? Wiadomo, że Ford trochę "wykastrował" te 1.4 żeby napędzić sprzedaż EcoBoostów, ale mimo że zapewne właścicielem B-Maxa nie zostanę, to ta kwestia niemalże spędza mi sen z powiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.