Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2015, 21:05   #61
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 4,008
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

@dea2k ten typ tak ma , porównaj sobie z inną FIESTĄ to zobaczysz że wszystkie tak mają.

SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 10:09   #62
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a filtr kabinowy jest czysty/wymieniony?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 19:25   #63
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

u mnie też wydajność na pół gwizdka, do 30 stopni jakoś dawała rade ale jak przyszło powyżej 30 stopni to jest totalna kicha. Na 3 biegu wentylatora ze środkowych kratek leci powietrze jakieś 12 stopni.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 06:16   #64
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Sprawdźcie wentylator chłodnicy. Moj się skończył po 3 latach.Szczotki się skończyły.
A modele 2008-2012 nie maja wskaźnika temperatury tylko lampę ostrzegawcza.
Wiec jeśli się Wam zapala to na 100% uwalony wentylator.
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 10:04   #65
Karlus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał Pawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Właśnie jestem po wymianie "przewodów" klimatyzacji. Na razie wszystko wygląda tak jak powinno być od samego początku. Cisza, nic nie wyje i nie hałasuje. Żeby jednak ogłosić sukces będę musiał poczekać na lato i wysokie temperatury. Poinformuje oczywiście co i jak.
Odświeżę temat - ma ktoś zdjęcia starych (hałasujących) i nowych (tych poprawionych) "przewodów" klimatyzacji?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Karlus ; 31-05-2017 o 18:26
Karlus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 16:20   #66
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,674
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ten typ tak ma , porównaj sobie z inną FIESTĄ to zobaczysz że wszystkie tak mają.
Nie ma tak, że tak być musi i nic się nie da. Okazuje się, że można poprawić wydajność klimatyzacji i automatu sterującego climatronikiem. (a jak manualna to tym łatwiej)

Ok, pisze dla Fiesty mk6,a nie mk7, ale klima to klima, więc powinno działać i u Was lepiej.

1. Wymienić filtr przeciwpyłkowy.
Zapchany filtr ogranicza przepływ powietrza, co za tym idzie gorzej chłodzi.

2. Wyczyścić chłodnicę klimatyzacji. Można myjką ciśnieniową, ja użyłem węża ogrodowego z końcówką ustawioną na ciągły strumień.
Ciśnienie w instalacji działkowej mam spore, wszystkie muszki, pyłki, kurz, jakąś pianę wymyło. Efekt? Chłodzi wydajniej.

3. Uzupełnić czynnik i olej. Samemu się nie da, ale takie dobicie 100zł nie powinno przekroczyć.

4. Zdezynfekować układ celem odgrzybiania i odświeżenia ukłądu. Kupujemy takie preparat w sprau, parę minut i po sprawie.

5. Przeczyścić styki i czujki czujników temperatury zewnętrznej, nasłonecznienia, temepratury wewnętrznej, czujników ciśnienia.

6. Wymienić osuszacz. W sumie co kilka lat należy to wymieniać, bo łapie wilgoć i wydajność układu spada. U mnie robocizna + część kosztuje 500zł.
Efekt? Klima działa doskonale. Temperatura +21*C na automacie chłodzi auto w parę minut. Wcześniej to samo miałem na +18*C, ale kichałem od niskiej temperatury.

Jak widać się da i Fiesta w niczym nie odstaje od innych (droższych, lepszych) aut przy wydajności układu klimatyzacji.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 20:45   #67
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 4,008
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Wymienić filtr przeciwpyłkowy. Zapchany filtr ogranicza przepływ powietrza, co za tym idzie gorzej chłodzi. 2. Wyczyścić chłodnicę klimatyzacji. Można myjką ciśnieniową, ja użyłem węża ogrodowego z końcówką ustawioną na ciągły strumień. Ciśnienie w instalacji działkowej mam spore, wszystkie muszki, pyłki, kurz, jakąś pianę wymyło. Efekt? Chłodzi wydajniej. 3. Uzupełnić czynnik i olej. Samemu się nie da, ale takie dobicie 100zł nie powinno przekroczyć. 4. Zdezynfekować układ celem odgrzybiania i odświeżenia układu. Kupujemy takie preparat w sprau, parę minut i po sprawie.
czy uważasz że nikt tego nie robi przynajmniej raz do roku ? , mam porównanie do nowych fiest i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do mojej. A pisząc ten typ tak ma miałem na myśli że w fieście jest najmniej wydajna w porównaniu do Focusa , Mondeo czy innego modelu forda a czas schłodzenia kabiny jest najdłuższy.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 23:01   #68
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,674
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
czy uważasz że nikt tego nie robi przynajmniej raz do roku ? , mam porównanie do nowych fiest i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do mojej. A pisząc ten typ tak ma miałem na myśli że w fieście jest najmniej wydajna w porównaniu do Focusa , Mondeo czy innego modelu forda a czas schłodzenia kabiny jest najdłuższy.
Mam porównanie do nowych modeli Kia oraz VW i obecnie nie widzę różnicy w jakości/wydajności chłodzenia, które tam działa ekspresowo. A przed wykonaniem punktów z mojej listy 2,5,6 to była przepaść.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 10:59   #69
Karlus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma tak, że tak być musi i nic się nie da. Okazuje się, że można poprawić wydajność klimatyzacji i automatu sterującego climatronikiem. (a jak manualna to tym łatwiej)
...
6. Wymienić osuszacz. W sumie co kilka lat należy to wymieniać, bo łapie wilgoć i wydajność układu spada. U mnie robocizna + część kosztuje 500zł.
Pytanie do forumowiczów - jak często wymieniacie osuszacze (czas/przebieg auta) w swoich klimach?

pozdrawiam
Karlus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 12:52   #70
Piksel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Ford Mondeo/Ford Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI/1.25 16V
Rocznik: 2013/2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Witam
Odświeżę trochę temat.
Czy ktoś mający wiedzę na temat tej problematycznej (burczącej) rurki od klimy może zrobić jej zdjęcie?
Mam te same objawy, które są opisane w tym wątku i muszę coś z tym zrobić.
Piksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.