Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2012, 08:02   #61
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

maj 2011

_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 08:44   #62
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

... ja też majowym jeżdzę.. ale nie mam ksenonów..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o ile ten fakt może mieć coś wspólnego.. i na chwilę obecną skrzypienia nie słyszałem
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 09:16   #63
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał niejan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występuje migotanie przednich LED ale jest to raczej przerywanie na ułamek sekundy co jakiś czas więc wątpię aby ktoś zwrócił na to uwagę i sygnalizował Ci na CB. Ja zauważyłem w odbiciu ledów na samochodzie przede mną - czyli gdy silnik jest włączony. W garażu potwierdziłem - występuje tylko gdy silnik jest włączony, nie ma znaczenia czy ksenony są włączone czy nie.
Czyli nie jestem odosobniony w migotaniu ledów, poniżej zamieszczam linki do filmików z ledami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Głośniki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W piątek jadę do serwisu i mam nadzieje, że coś uda mi się wywalczyć, oczywiście zawieszenie też skrzypi....
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 09:17   #64
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

rejestracja maj 2011
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 09:54   #65
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Mój - wyprodukowany w Niemczech (tak jak zdaje się wszystkie Ecoboosty kombi) w październiku 2011 r. Posiada wszystkie opisywane na forum niedoróbki.

Chociaż w przypadku skrzypiącego zawieszenia mam pewne wątpliwości. Dzisiaj jechałem na parking wielopoziomowy - ostry zakręt i pod górę, przy czym było ślisko. Poczułem coś przez co wyobraziłem sobie tę końcówkę sprężyny obracającą się i trącą o metal ale później pomyślałem o innej możliwości - TVC. Przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające które czasem są plastikowe, czasem pomalowane śliską farbą można sobie wyobrazić sytuację gdy koła wpadają w poślizg a wtedy włączają się hamulce na ułamki sekund...
Oczywiście sprężyna może robić figle swoją drogą ale może warto sprawdzić ten trop ?

Ostatnio edytowane przez niejan ; 14-03-2012 o 10:10
niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 23:02   #66
BigBadMoon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: Seat Cordoba
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

@baxxterhp, obejrzałem Twoje filmiki, LEDy widocznie pulsują, ale wg mnie to raczej nie przeszkadza, tzn ja nie miałbym z tym problemu (planuję zakup mk3 titanium + kilka pakietów m.in. pakiet light upgrade). Co do systemu audio i głośników, to jest to bardzo smutne i nadaje się do naprawy gwarancyjnej...
BigBadMoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 20:12   #67
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Obojętnie czy coś przeszkadza czy nie jest jakąś wadą, którą producent powinien usunąć, a nie wciskać głupoty że to mrozy a jak nie mrozy to jest normalne, że ledy mrugają
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2012, 18:10   #68
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Po raz kolejny byłem dzisiaj w Germazie. Po ostatniej nieudanej próbie wyeliminowania skrzypienia ASO podjęło kolejną. Tym razem wymieniali obsady stabilizatora. Po 2 godzinach samochód był gotowy. Wybraliśmy się więc na najbliższe osiedle na jazdę próbną z doradcą serwisowym. Nie wiem kto był bardziej zdziwiony po przejechaniu przez pierwszy próg - ciągle skrzypi. Pojechałem więc na jazdę z ich 'oblatywaczem magikiem'. Po powrocie dali mi zastępczy samochód i wysłali do domu żebym nie musiał u nich siedzieć całego dnia. Popołudniu dostałem informację, że mogę odebrać furę.
Zgłosili problem do centrali i jako propozycję rozwiązania podali wymianę jakiegoś elementu układu kierowniczego. Zapewne będzie to dla Forda droga impreza skoro tym razem czekają na ich pozwolenie.
Jestem tylko ciekaw czy po wymianie kolejnego już podzespołu uda się ten problem wyeliminować czy będziemy skazani na to skrzypienie.

BTW jak jeszcze kilka razy nie trafią z diagnozą to okaże się, że wymienią mi pół samochodu. Połowę przedniego zawieszenia już mam nową.
Ale bardzo cieszy mnie fakt, że mnie nie zbywają i ciągle próbują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2012, 20:08   #69
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Możesz się cieszyć mi jak na razie tylko coś smarują i tyle...
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2012, 20:54   #70
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Ty się ciesz Holek jak Ci bez słowa wymieniają zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze amorki niech dorzucą.
Dobrze, że jednak wybrałem C-maxa, gdzie nie ma tego problemu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.