Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2013, 13:09   #61
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Pewnie potrzebne są do Kugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak poważnie, to nawet do ST montują mały wyświetlacz, niestety.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 17:03   #62
Silwo22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: WM
Model: Ford Focus mk3 Titanium
Silnik: 125km
Rocznik: 2013
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Zauważyłem, że Ford strzela sobie w kolano.
Na początku pozbyli się ze standardu w Titanium automatycznych wycieraczek, lusterka fotochromatycznego, ustawienia podparcia lędźwiowego pasażera, czujnika ciśnienia opon. Teraz znowu wyświetlacza... To przestaje już byżć Titanium...
A konkurencja nie śpi...
Silwo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 21:35   #63
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Racja. Wszyscy zmieniają na coraz lepsze, a Ford na coraz gorsze. I w dodatku nie pozwala sobie takiego wyświetlacza dokupić jako osobnej opcji.

Na szczęście przynajmniej ten mały wyświetlacz jak na takie małe g... jest dość funkcjonalny, bo potrafi pokazać jednocześnie przebieg, jeden z pięciu parametrów jazdy, nastawę tempomatu, temp. zewn. i do tego jeszcze wskaźnik zmiany biegów. Wprawdzie nie pokazuje wizualnie otwartych drzwi itp. jak większość większych wyświetlaczy, ale za to zamiast tego wyświetla sporo komunikatów tekstowych. Niejeden znacznie większy wyświetlacz graficzny (jak choćby w Astrze IV) wcale nie pokazuje jednocześnie więcej danych. Na dodatek ten ostatni blokuje się po pokazaniu się rezerwy paliwa i tylko pisze "zatankuj" i nic więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już nie wspomnę nawet o podstawowym, znakowym wyświetlaczu w tym samochodzie, który nawet nie jest w stanie wyświetlać tekstów komunikatów, a jedynie ich numery (opisane w instrukcji obsługi).
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 14:59   #64
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał Silwo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnika ciśnienia opon.
Mała poprawka, nie ma pomiaru ciśnienia, jest DDS.
To nie zubożanie, tylko redukcja kosztów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast dziwne jest, że standardem titka jest podrzewana szyba, a nie ma np. fotochromatycznego lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 12:21   #65
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

zawsze można dołożyć lusterko fotochrom (i od razu czujnik deszczu) - największy problem (dokładałem u siebie w FF2) to przyklejenie ramki czujnika do szyby

a DDS to system monitujący SPADEK ciśnienia w kołach na podstawie zmiany obwodu koła (czyli z czujników ABSu) - mogę go aktywować w każdym FF3, Cmax>2010, Grand Cmax i Kuga2
tu pisałem o rzeczach, które można software'owo aktywować w tych autach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wymiana zegarów na takie z dużym wyświetlaczem to też nie problem, bo w rodzinie FF3 w zegarach nie ma immobilizera, więc można ja gładko wymieniać (trzeba tylko zmienić w konfiguracji)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 19:29   #66
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana zegarów na takie z dużym wyświetlaczem to też nie problem, bo w rodzinie FF3 w zegarach nie ma immobilizera, więc można ja gładko wymieniać (trzeba tylko zmienić w konfiguracji)
A czy można w nowych zegarach ustawić stan licznika z oryginalnych? Mam na myśli taki sposób, żeby nie budzić podejrzeń, że przebieg jest sfałszowany.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 20:18   #67
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

tak

jeśli kupisz nowe z mniejszym przebiegiem niż ten co masz teraz, to bez żadnego problemu

a jeśli kupisz z większym, to można go obniżyć, ale ta opcja jest w programie dodatkowo płatna


myślę że to duża zmiana, z:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 21:50   #68
fabi76
ford::beginner
 
Avatar fabi76
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-11-2013
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Witam wszystkich, mam właśnie zamiar kupić jeszcze w tym roku Focusa. Podoba mi się właśnie ten duży wyświetlacz między zegarami w wersji Titanium, ale po przeczytaniu kilku postów już mam mętlik w głowie. Byłem dzisiaj w salonie Forda i w prezentowanym Focusie Titanium był duży wyświetlacz a sprzedawca nic nie wspominał ze trzeba wybrać dodatkowe opcje. Twierdził natomiast że w wersji Trend między zegarami jest mały wyświetlacz ale za to po wybraniu radia Sony, wyświetlacz na środku nad radiem jest większy i wtedy on pokazuje komunikaty o spalaniu i tp.
Swój wybór wersji Titanium kierowałem właśnie tym dużym wyświetlaczem w zegarach gdyż wygląda to super, ale jeżeli w podstawowej wersji Titanium tego nie ma to może lepie wybrać Focus Edition i dobrać parę opcji.
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego wyświetlacza :-)
fabi76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 22:47   #69
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Niestety cennik nie mówi nic o wyświetlaczu między zegarami. O ile wiem, wersja Titanium począwszy od RM 2013 (produkowane od 10/2012) ma już mały wyświetlacz. Duży wyświetlacz pojawia się po zamówieniu jednego z systemów, który go wymaga (np. rozpoznawania znaków drogowych albo LKA) lub zawierającego je pakietu, np. Driver Assistant Plus.

Nie słyszałem, żeby wyświetlacz radia miał cokolwiek wspólnego z informacjami o spalaniu, itp. Te informacje są dostępne na wyświetlaczu między zegarami - zarówno na dużym jak i małym. Różnica jest taka, że na dużym można wyświetlić nawet 4 parametry jazdy jednocześnie, a na małym w danej chwili tylko jeden i trzeba się między nimi przełączać. Mały wyświetlacz może nawet pokazywać nastawę tempomatu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 22:54   #70
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

a danych z radia (RDS, nr ścieżki CD) nie ma na wyświetlaczu zegarów w FF3?
w FF2 FL są
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.