Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2015, 09:17   #711
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie, że to sztuczna skóra. Z łatwością można to poznać po dotyku i zapachu. No chyba, że ktoś nie widział na żywo i po prostu zamówił to będzie zawiedziony.
Wydaje mi się, ze określenie 'sztuczna skóra' jest mocno mylące, szczególnie przez mocno niegatywne zabarwienie tego określenia wywodzące się jeszcze z z czasów PRL, gdzie sztuczna skóra to był skaj albo inne tego typu wynalazki. Brrr, nikomu teraz nie życzę skaju na fotelach w samochodzie ale - jeśli dobrze pamiętam - to był jeden z elementów wyższego wyposażenia w Polonezie :-)

OK - do tematu. W moim Mondku mam skóre, ogladałęm ją (ale nie w salonie bo nie mieli...) przed zakupem, porównywałem z alkantarą. Kiedyś miałem rozmowę z kilkoma dealerami różnych marek na temat skór i chyba w Volvo chwalili się, że oni stosują naturalne skóry a że inni to mają jakieś skóry przetworzone - mielone i klejona na nowo czy coś w tym stylu. Zakładam więc, że pewnie Ford stosuje takie rozwiązanie (może za wyjątkiem Vignale, gdzie chwalą się, że skóry są naturalne i najwyższej jakości cokolwiek by to nie znaczyło).
No i co? - i nic. Nawet jeśli jest to jakaś przetworzona skóra to dalej wygląda i zachowuje się dokładnie tak samo jak skóra naturalna. W nowym samochodzie jest na tyle dużo różnych zapachów, że trudno mi powiedzieć czy to pachnie jak skóra.

Jeśli ktoś rozważa więc alkantarę lub skórę to proszę się nie zrażać określeniem 'sztuczna skóra' i spokojnie poprosić dealera o pokazanie - nie taki diabeł 'sztuczny' jak go malują :-)

A tak BTW - zastanawiam się, jak prawdziwa sróra zachowuje się w przypadku grzanych foteli - czy temperatura ma tutaj jakiś wpływ na trwałość i sztywnienie pokrycia po jakimś czasie?

jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:38   #712
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: spróbuj drugiej wersji czyli podjeżdżasz na D hamujesz do zera podciągasz tylko P , zdejmujesz nogę z hamulca (auto stoi gotowe do skoku a ty nogę trzymasz nad pedałem gazu i tym samym nie oślepiając swoimi ledami tych z tylu) jak sie zmieni na zielone to rura nie tracąc czasu przekładając nogę z hamulca na gaz.
Tak nie powinno się robić. Przecież w ten sposób uszkodzisz skrzynię. To tak jakbyś w manualu piłowałna pół sprzegle z wrzyconym biegiem i zaciagnietym ręcznym.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:44   #713
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Volvo to świetny przykład mamy dwa nowe z salonu wyjezdzaly XC60 z 2012 ze skóra kremową prawie żółta i tutaj totalny dramat po dwóch latach już była niebieska od jeansów a na fotelach popękana, na drzwiach kierowcy wręcz odpadające kawałki z podłokietnika zaznaczyć trzeba kierowca kawaler bezdzietny to nie wiem jak wyglądały by fotele przy rodzinnym użytkowaniu . Drugie to wersja z zeszłego roku ocean race zupełnie inne fotele w jasno beżowej skórze inne obszycia i tu chyba volvo wyciągnęło wnioski z poprzednich modeli bo fotele jak na razie całkiem przyzwoite.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:51   #714
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,059
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Nie da się przełączyć automatu z "P" na "D" nie naciskając przy tym hamulca. Wdaliście się Panowie w jakieś dziwne teoretyzowanie o sposobie zatrzymywania się i ruszania spod świateł... Nie bardzo rozumiem te teorie o "oślepianiu innych kierowców światłami STOP"...
Napisałem już w innym miejscu, że większość automatów ma system "neutral control" zmniejszający na postoju przy załączonym "D" moment obrotowy przekazywany na zahamowane koła. Prawidłowe działanie systemu WYMAGA trzymania nogi na hamulcu przy załączonym "D" na postoju. Takie działanie jest więc niezbędne dla zapewnienia odpowiedniej żywotności skrzyni.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:52   #715
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak nie powinno się robić. Przecież w ten sposób uszkodzisz skrzynię. To tak jakbyś w manualu piłowałna pół sprzegle z wrzyconym biegiem i zaciagnietym ręcznym.
Jak nie spróbuje to sie nie przekona jak szybciej ruszyć ze świateł przecież nie musi tak jeździć cały czas. To porównanie do manuala trochę mi nie pasuje przecież to tak jakbyś w automacie przy małym wzniesieniu musiał trzymać nogę na hamulcu a przecież możesz puścić bo nie zjedzie ci do tylu.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:52   #716
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,059
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał mark54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy system "start-stop" też się będzie dało wyłączyć na stałe ?
Sprawdziłem - najprawdopodobniej tak.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:54   #717
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da się przełączyć automatu z "P" na "D" nie naciskając przy tym hamulca. Wdaliście się Panowie w jakieś dziwne teoretyzowanie o sposobie zatrzymywania się i ruszania spod świateł... Nie bardzo rozumiem te teorie o "oślepianiu innych kierowców światłami STOP"...
Napisałem już w innym miejscu, że większość automatów ma system "neutral control" zmniejszający na postoju przy załączonym "D" moment obrotowy przekazywany na zahamowane koła. Prawidłowe działanie systemu WYMAGA trzymania nogi na hamulcu przy załączonym "D" na postoju. Takie działanie jest więc niezbędne dla zapewnienia odpowiedniej żywotności skrzyni.
Przecież nikt tu nie pisze o zmianie z P n D bez przyciskania hamulca
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:55   #718
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,059
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w automacie przy małym wzniesieniu musiał trzymać nogę na hamulcu a przecież możesz puścić bo nie zjedzie ci do tylu.
Jeszcze raz proszę przeczytać co napisane powyżej: "neutral control" WYMAGA trzymania nogi na hamulcu na postoju przy włączonym "D"!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 10:17   #719
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem - najprawdopodobniej tak.
tedi_k - a co na froncie walki z odblokowaniem nawigacji?

I jeszcze dodatkowe pytanie - jak widzisz możliwość dołozenia kamery cofania? Jeśli założyć że odpowiednie wiązki są (do sprawdzenia) to będzie potrzebne nieco hardłeru :-) (sama kamerka) no i pewnie jakieś modyfikacje systemu. Robialne?
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 10:42   #720
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

tedi_k Jeśli będzie możliwość dołożenia aktywnego tempomatu to ja mogę być beta testerem, bo tylko tego mi do szczęścia brakuje.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.