Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 21:33   #731
Grey_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2020
Model: Fiesta v. Titanium
Silnik: 1.0 EB 95 KM
Rocznik: 2020
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Waldzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem Fiestę z wyprzedaży rocznika 20 , 1.0 st-line 140KM , wyposażona jest w projekcyjne światła LED , powiem wam że świecą one bardzo dobrze , porównuję je do Astry K z 17 roku bo taką miałem , tam były żarówki H7 + soczewki , Astra przy Fieście świeciła słabo , żółte światło i krótki zasięg oświetlanego pola .
U mnie zagościła w wersji Titanium ale tylko skromne 95 KM. Mimo to przyjemność z jazdy na wysokim poziomie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Małżonka jak pierwszy raz się przejechała to pytała czy aby na pewno nie jedzie na długich światłach bo tak dobrze działają te LEDy.

Grey_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 08:51   #732
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Jak ta 95 konna przyspiesza? Daje radę w mieście i coś wyprzedzić na autostradzie?
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 11:34   #733
Grey_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2020
Model: Fiesta v. Titanium
Silnik: 1.0 EB 95 KM
Rocznik: 2020
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał orbik1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ta 95 konna przyspiesza? Daje radę w mieście i coś wyprzedzić na autostradzie?
Poniżej 10 sekund na pewno do 100 doleci, czasem mam wrażenie że nawet szybciej jak sam jadę - mowa oczywiście o suchym asfalcie. Zawsze można włączyć tryb sport, jakoś tak fajniej wkręca się na obroty. Do miasta nic więcej nie potrzeba, mały zwinny, dobrze się prowadzi. Bagażnika trochę mi brakuje ale szafy nim przewozić nie będę.

Autostradą i ekspresówkami zrobiłem w sumie prawie 600 km ale jakoś specjalnie nie katowałem na obrotach bo jeszcze silnik nie dotarty. Ale jest 6 bieg i nie powiem żebym narzekał na brak mocy - biorąc pod uwagę że to tylko litrowy silnik.

Zawsze można przeprogramować na 125 koni bo silnik jest ten sam tylko program zmieniony na 95 KM. Na razie tego nie robiłem, ale wiem że się spokojnie da.

Ostatnio edytowane przez Grey_M ; 12-02-2021 o 11:42
Grey_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 11:46   #734
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Dzięki za opinieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przymierzamy się właśnie do zmiany fiesty żony z wersji 60KM na tą 95 koni. W focusie mamy 125 i jest akceptowalnie. Z tego co mówisz to fiesta idealnie się nada dla niej do jazdy obwodnicą i staniem w korkachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 12:08   #735
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Tylko pamiętajcie ze wersje Fiesty szybko się zmieniają i silnikami i wersjami i wyposażeniem w danych wersjach. Ja mam fiestę 1.1 benzyna duratec bez turbiny 85 km. Mam tryb Eco, a nie mam trybu sport Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie mam auto od września 2019 i jest na prawdę super. Czasem przytnie android auto, kilka razy zrestartowałem sync 2.5 - nie wiem czy można było inaczej, ale pomaga absolutnie na wszystko. Tak zero problemów. Lata do 140 na spokojnie i 160 po trasach szybkiego ruchu. Jako małe auto, wybrał bym ponownie to samo.

Bump: Tylko pamiętajcie ze wersje Fiesty szybko się zmieniają i silnikami i wersjami i wyposażeniem w danych wersjach. Ja mam fiestę 1.1 benzyna duratec bez turbiny 85 km. Mam tryb Eco, a nie mam trybu sport Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie mam auto od września 2019 i jest na prawdę super. Czasem przytnie android auto, kilka razy zrestartowałem sync 2.5 - nie wiem czy można było inaczej, ale pomaga absolutnie na wszystko. Tak zero problemów. Lata do 140 na spokojnie i 160 po trasach szybkiego ruchu. Jako małe auto, wybrał bym ponownie to samo.
WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 13:44   #736
Grey_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2020
Model: Fiesta v. Titanium
Silnik: 1.0 EB 95 KM
Rocznik: 2020
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Dzisiaj rano przy temperaturze -8 włączyłem podgrzewanie szyb przednich i tylnych i całe ogrzewanie ile fabryka dała i po niecałej minucie mogłem ruszać w drogę. A na przeciwko mnie sąsiad Audi A4 jak dobrze widziałem odmrażał, to jak odjeżdżałem to jeszcze miał lód na przedniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także jak to w powiedzeniu - mały ale wariat. Moja Fiesta rocznik 2020 z silnikiem 1.0 ma turbinę, ile ona pociągnie, zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Android auto w wersji 3.0 póki co niezawodny, nic nie tnie ale to dopiero 998 zrobionych kilometrów to jeszcze czuć nowość w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grey_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 16:47   #737
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Oglądałem ostatnio fiestę wersja titanium z automatyczną klimatyzacją, ale coś mi nie daje ona spokoju. Na pokrętle od regulacji temperatury nie ma wyświetlacza, temperatura wyświetla się na ekranie dotykowym. Czy fiesta (koniec 2020 - ) tak ma czy sprzedający próbuje wcisnąć kit?
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 18:42   #738
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Panel klimy powinien miec wlasny wyswietlacz temperatury (w pokretle lub osobno), z innym rozwiazaniem sie nie spotkalem - pomijam te "nowosci" typu tablety zamiast tradycyjnych przyciskow i pokretel. Natomiast wyswietlacz (tablet) napewno pokazuje temperature zewnetrzna.

A, jeszcze moze byc skala temperatury na pokretle, jak np. w Volvo bylo.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 21:07   #739
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Temperatura zewnętrzna ok, ale dodatkowo była druga, która zmieniała się przy kręceniu pokrętłem. Pokrętło jak i panel jest inne niż w wersji z manualną klimatyzacją. Znalazłem broszurę z fiesta na 2021 i na grafikach nawet w wersji vignale nie ma wyświetlacza w pokrętle tylko właśnie przeniesiono na tablet. W instrukcji dla fiest do marca 2021 też nie ma zaznaczonego wyświetlacza w pokrętle. Chyba po prostu cięcia kosztów w produkcji.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 02:47   #740
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

A no to ciekawe

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.