Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2011, 14:10   #741
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SEROL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I POWIEM WAM TRGEDIA JAKIES 30 STRON TO PITOLENIE JAKIS TAM "JANÓW" O SPIŁOWANIU ALTKA I JAKIE KOŁO NA ALTKA "NIC TYLKO SIE POWIESIC" IGNORUJMY LUDZI KTÓRZY NIE MAJA OCHOTY CZYTAC FORUM TYLKO GO ZASMIECAC GDYZ TEMAT STOI W MIEJSCU
Buahahahaha, rozbawiłeś mnie do łez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"30 stron o piłowaniu altka"
....padam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 16:18   #742
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SEROL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , kolegów mechaników i Pozdrawiam
Mam złe wiadomosci:
A Mianowicie
Nowy alternator od benzyniaka rolka ze sprzegłem -JEST
Nowy napinacz oryginał - jest
Nowe koło Dayco - jest
I TAK BYŁO FAJNIE I CICHO (JAKIES 6 MIESIECY) AZ DO WTORKU
wiec do sprawdzenia: łozysko klimy, rolki (skoro o nich nie wspominałeś)
poza tym nikt nie twierdzi, że po założeniu sprzęgiełka na alternatorze będzie bezawaryjne do końca świata. od jakiegoś czasu Dayco już nie jest dostawcą forda w temacie koła pasowego do mk3 tdci tylko Febi i pewnie z czegoś to wynika np. awaryjność. ale co by złego nie powiedzieć to ja jeżdżę już od lutego 2008 na zestawie, który mi wymienili w ASO i nic złego nie mogę powiedzieć a przelatałem na tym już ponad 130 tys. km. może mechanik coś ci pochrzanił albo miałeś pecha i trafiłeś na niedorobioną część
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 00:26   #743
SEROL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2004
Skąd: UK
Model: Mondeo zetec-s
Silnik: 2,0tdci/6
Rocznik: 2003
Postów: 30
Talking Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Hej własnie jestem po pracy I tak na spontanie sprawdziłem sruby na kole pasowym i znalazłem jedną co sie dala jeszcze dokrecic w miare możliwosci bez blokowanie a z moich informacji wynika że każda z nich powinna byc dokrecona MOMENTEM 90NM + 90 STOPNI WIEC MOMENT MAM A JUTRO JAK ZNAJDE KOGOŚ CO MA SPRZET DO TEGO 90 STOPNI
AAAAAAAAA JEST LEPIEJ WIEC DZIEN MIAŁEM NIE NAJGORSZY DOBRANOC!!!
SEROL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 07:38   #744
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał bambelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupiłem tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... trochę taniej i jeszcze dostępne u tego sprzedającego
Możesz podać jaki masz numer na kartoniku INA (ja mam 535003910) i na kółku (ja mam INA F-229603.14 oraz 61F111900*). Średnica na szczytach wieloklinów zmierzyłem ok. 54,2mm(średnica zewnętrzna, ale bez pokrywki plastikowej wynosi ok.54,8mm). Czy to nie troche mniej niż oryginalna rolka bez sprzęgiełka?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 08:00   #745
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja własnie kupiłem takie sprzęgiełko jak napisał tycekMk3 (INA F-229603.14) no i d..pa. Kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki o około 2mm i kółko nie dochodzi do łozyska.
Może oznaczenie 61x1108 23 jest ważne, bo na moim nie było.
Też właśnie kupiłem INA F-229603.14 i 61F111900 czyli będę miał ten sam problem co Ty miałeś. Możesz napisać czy można zebrać coś na tym kółku, aby dochodziło na trzpieniu tak jak trzeba?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 09:15   #746
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał AKuba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz napisać czy można zebrać coś na tym kółku, aby dochodziło na trzpieniu tak jak trzeba?
75 stron i żadnych wniosków nie wyciągnąłeś. żeby założyć sprzęgiełko musisz spiłować kołnierz obudowy wokół osi wychodzącej z alternatora na której się mocuje rolkę ze sprzęgiełkiem. czy obetniesz na początku 2 mm czy 3 mm to nie ma znaczenia bo jak nakręcisz nową rolkę to zobaczysz czy się nie blokuje na obudowie. jak się blokuje to przycinasz więcej i już.
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki o około 2mm i kółko nie dochodzi do łozyska.
ludzie nowa rolka nie dochodzi do żadnego łozyska bo by się nie obracało. rolka opiera się na stożku na końcu gwintu, który jest na ośce wychodzącej z altka ale żeby mogła dojść do końca gwintu należy obciąć kołnierz obudowy.
popatrz sobie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 08-04-2011 o 09:25
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 09:26   #747
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Rolka alternatora opiera się na wewnętrznej bieżni łożyska a nie na "końcu gwintu", Panie "EXPERT"!
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 09:29   #748
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

to obejrzyj sobie zdjęcia z linku w moim poprzednim poście i znajdź łożysko w obudowie alternatora, na którym według ciebie opiera się rolka ze sprzęgiełkiem. a z resztą po co by robili stożek na końcu gwintu? pewnie dla zabawy a nie dla oparcia rolki żeby nie weszła głębiej?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 09:47   #749
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to obejrzyj sobie zdjęcia z linku w moim poprzednim poście i znajdź łożysko w obudowie alternatora, na którym według ciebie opiera się rolka ze sprzęgiełkiem. a z resztą po co by robili stożek na końcu gwintu? pewnie dla zabawy a nie dla oparcia rolki żeby nie weszła głębiej?
Dobra, zdjęcie októrym mówisz jest w poście 610,tak ?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy to co pokazuje zółta strzałka to też gwint (jeśli tak to po co on jest, bo kółko nakręcamy na ten mniejszy gwint raczej)? Czyli wg Ciebie dokrecamy do tej wiekszej średnicy po spiłowaniu aluminiowego kołnierza na obudowie i to wszystko, tak? I nie musi występ/wydłużenie kółka przyosiowy (ja kupiłem INA 535003910 F-229603.14 i 61F111900, a może kółko oznaczone 61x110823 nie ma tego występu?) wokół trzpienia/osi altka oprzeć się o wewnętrzną bieżnię łożyska altka? Beniu napisał,że kółko LUK 535007410 oparło sie o bieżnię łożyska .Mowa o najpopularniejszym alternatorze 1S7TBC.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 08-04-2011 o 10:06
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 10:00   #750
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

stożek (zmiana średnicy za gwintem) jest pod kątem, który wskazuje na samoblokowanie czyli zabezpieczenie przed odkręceniem się rolki i na 99% to na nim opiera się i pozycjonuje nowa rolka ze sprzęgiełkiem. wystająca część/kołnierz rolki od strony alternatora sądząc po średnicy raczej trafiłby w uszczelnienie łożyska niż wewnętrzny pierścień więc jest to raczej bez sensu a to, że blisko podchodzi do łożyska o niczym nie świadczy.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 08-04-2011 o 10:04
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.