Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2021, 23:48   #7701
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,170
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zastanawia mnie to złe działanie tempomatu. Kilkoma autami jeździłem i przy manualu normą jest że wysprzęglenie, zmiana biegu , przyhamowanie powoduje że tempomat wchodzi w tryb uśpienia i przycisk RES w zależności od marki ponownie go aktywuje.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 23:48   #7702
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdaje się że fotel można unieść, ale jak regulacji brakuje a wzrost niewielki to pozostaje fotelik i ISOFIX.
Taki kretyński pomysł na rozwiązanie tego problemy padł już, gdy przedstawiłem problem po raz pierwszy. Najwyraźniej użytkownicy Forda przywykli i uznają za normalne, że pas reguluje się fotelem, a nie regulatorem pasa. Bez komentarza...

Co do wzrostu, cóż... średnia mężczyzn w USA to 177 cm i kobiet 163 cm, a to chyba oni robili budę...

Ja rozumiem, że wielu z was pamięta czasy polonezów, gdzie życie z niedoróbkami i awariami to była norma, ale musicie zrozumieć, że nie każdy ma tak niskie wymagania i niektórzy oczekują przyzwoitej jakości nawet gdy nie jest to marka premium.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 23:50   #7703
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,170
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

No nic, z taką wiedzą przeróżną nie pozostaje Ci nic innego jak zostać dyrektorem i stołować się w BMW. Po co się męczyć .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 23:57   #7704
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie to złe działanie tempomatu. Kilkoma autami jeździłem i przy manualu normą jest że wysprzęglenie, zmiana biegu , przyhamowanie powoduje że tempomat wchodzi w tryb uśpienia i przycisk RES w zależności od marki ponownie go aktywuje.
Rozumiem, że można się przyzwyczaić do wszystkiego, ale w Oplu Astrze i Insignii zmiana biegu nie wyłączała tempomatu.

Ale to jest pikuś, największy kretynizm, niespotykany chyba nigdzie, to jest fakt, że jak chcę szybko zmienić ustawienie z np. 100 do 140, to muszę trzymać + tak długo, aż samochód osiągnie tą prędkość, albo samemu wcisnąć gaz a potem wcisnąć SET przy pożądanej prędkości. W głupim VAG po prostu pykasz 4x manetką co 10 km/h, a następnie on się do tej prędkości dopędza. W Fordzie możesz zmienić prędkość jednym kliknięciem tylko o 1 km/h. To jest naprawdę rozwiązanie z lat 90'. O ergonomii już nie będę wspominał, bo przygłupy z Forda się zorientowały i jakoś w 2018/2019 zmieniły ułożenie przycisków).

Bump:
Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nic, z taką wiedzą przeróżną nie pozostaje Ci nic innego jak zostać dyrektorem i stołować się w BMW. Po co się męczyć .
Trwają trudne rozmowy ws. zmiany floty na trójki, ale część ekipy uważa, że są za małe i się z rodzinkami w touringach nie pomieszczą, a część boi się, że będą to totalnie bazowe wersje. Ja jestem raczej za poczekaniem na nową generację Passata i Superba.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem to-śledzę twoje perełki intelektu w dziedzinie motoryzacji od lat.Wiedza twoja wielka jest, cytuję-"Kiedyś się lało mixol, teraz AdBlue. Porażka totalna. I wszystko przez bandę zielonych pasożytów. Nie mogę tego przeboleć.."
I czego geniuszu znowu nie zrozumiałeś w tak prostym stwierdzeniu, że kiedyś było zawracanie dupy z laniem mixolu do dwusuwów, a teraz jest zawracanie dupy z laniem adblue?

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 31-07-2021 o 00:05
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 00:10   #7705
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,170
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W głupim VAG po prostu pykasz 4x manetką co 10 km/h, a następnie on się do tej prędkości dopędza.
Jak mam kaprys jechać 125 to wtedy jak ? Nogą mam ustawić i zablokować. Tak samo głupie rozwiązanie.
Wiesz , to że Tobie jakieś rozwiązanie wydaje się głupie nie znaczy że innym też. Jeden lubi to, inny tamto.
Opel- akurat jeździłem ostatnio Insygnią z 2019 roku, bo się do takiej przymierzałem. Jak dla mnie po przekroczeniu 140 km/h jest głośno, jakbym jechał po frezowanym asfalcie. Na wejście wszystkie nadkola do wygłuszenia. Do tego tam gdzie Mdo w zakręt wchodzę na luzie 120 , w Insygni miałem już mokro.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 31-07-2021 o 00:15
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 00:21   #7706
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mam kaprys jechać 125 to wtedy jak ? Nogą mam ustawić i zablokować. Tak samo głupie rozwiązanie.
Na szczęście niemieccy inżynierowie są "trochę" mądrzejsi od amerykańskich przygłupów i w manetce VW możesz prędkość zmieniać co 2 km/h i co 10 km/h, mimo że ta pierwsza opcja w praktyce się nie przydaje, skoro ograniczenia masz podzielne przez 10.


Cytat:
Wiesz , to że Tobie jakieś rozwiązanie wydaje się głupie nie znaczy że innym też. Jeden lubi to, inny tamto.
Dzięki za to odkrywcze pouczenie, Captain Obvious.

Cytat:
Opel- akurat jeździłem ostatnio Insygnią z 2019 roku, bo się do takiej przymierzałem. Jak dla mnie po przekroczeniu 140 km/h jest głośno, jakbym jechał po frezowanym asfalcie. Na wejście wszystkie nadkola do wygłuszenia. Do tego tam gdzie Mdo w zakręt wchodzę na luzie 120 , w Insygni miałem już mokro.
A co to ma do rzeczy w temacie tempomatu? Celowo nie wychwalałem Opla za całokształt, żeby nie dać pożywki motoryzacyjnym ksenofobom. Tutaj wychwalając jedynie marki premium można się uchronić przed zagryzieniem, a i też nie zawsze. Na szczęście chyba jest to normalne i pewnie pisząc na jakimś forum VAG o Fordzie zobaczy się jeszcze więcej rechotu i dissów.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 31-07-2021 o 00:31
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 00:25   #7707
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,170
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jak dla mnie starczy. Dobranoc.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 00:29   #7708
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miło, że wyedytowałeś swojego posta powyżej i upiekło Ci się, że go nie zacytowałem. Oryginalny był dość arogancki
Żebym ja nie zaczął cytować twoich postów z lat 2017 -2018 one nie są aroganckie,aż dziw że nie dostałeś za nie bana.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 00:33   #7709
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie starczy. Dobranoc.
Dobranoc.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żebym ja nie zaczął cytować twoich postów z lat 2017 -2018 one nie są aroganckie,aż dziw że nie dostałeś za nie bana.
Cytuj do bólu. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie cenzuruję sam siebie, a tym bardziej innych.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 31-07-2021 o 00:36
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 01:16   #7710
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

No cóż uciskający pas, może przyczyną być niedotlenienia. A z tą cenzurą, może chodziło o edycję ,tylko kolega nie rozumie znaczenia słów -co wielokrotnie zarzuca innym.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2021-07-31 o 02.10.47.jpg (9.9 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2021-07-31 o 02.13.36.jpg (19.4 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2021-07-31 o 02.13.01.jpg (18.6 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 31-07-2021 o 06:34
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.