Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2012, 13:43   #831
orzel76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Utrata mocy.

Witam.
Mam duży problem problem z moim Fordem Mondeo TDCI 116k r2003.
Sprawa wygląda następująco. Od pewnego czasu w moim Mondku zapalała się żółta sprężynka. Samochód przechodził w tryb awaryjny, auto traciło moc ale mozna było jechać. Postawiłem auto do naprawy u mechanika. Początkowo został wyczyszczony dopływ paliwa tak mi tłumaczył. Po odebraniu sam. auto spisywało się jeszcze gorzej, Przy zapaleniu sprężynki sam. gasł, musiałem go ponownie odpalać. Samochód wstawiłem ponownie do mechanika. Okazało sie że dwa wtryski paliwa są do wymiany. Po uzgodnieniu z mechanikem wtryski trafiły do regeneracji przy okazji sprawdzono resztę wtysków.
Po załozeniu i zakodowaniu wtrysków samochód odebrałem. Niestey auto nie jest już tym samochodem co było, samochód SRACIŁ MOC. Zachowuje się jeszcze gorzej od trybu awaryjnego. Przy 1-2-3-4 nie mam mocy jak wcześniej.
Oddałem ponownie sam. do tego samego mechanika do sprawdzenia. Niedawno otrzymałem tel. że auto jest sprawdzone i że wszystko jest wporządku. Mechanik nie widzi problemu bo komputer nie pokazuje błedów, turbina też jest ponoć ok.
Nie wiem co mam robić, odbierać samochód który stracił moc. Czy jechać do autoryzowanego mechanika FORDA i bulić konkretną kasę.
POMOCYGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

orzel76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 20:09   #832
jojo260180
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mariusz_p1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.

Jestem nowym (nie)szczęsliwym posiadaczem Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2002 r.
Moje szczęście trwało tylko tydzień czasu i dziś się skończyło.

Kupiłem to auto pomimo dogłębnego przeczytania dużej liczby postów na tym forum. Pomyślałem że sprawdzę, będę tankował dobre paliwo i będzie OK.

Wszystko było w porządku, diagnostyka komp. w ASO, przegląd zawieszenia itd.
Zatankowałem raz na stacji shell w Lublinie ten ich lepszy ON.
Przejechałem 300 km i dzisiaj po w miarę spokojnej jeździe kiedy dojechałem do skrzyżowania - zdziwienie - silnik się wyłączył. Ot tak, bez ostrzeżenia, żadnych objawów, nic.
Próba odpalenia - czekam, aż zgasną kontrolki i pogasły, jak trzeba. Przekręcam kluczyk - kręci ale nie pali - miga nasza ulubiona sprężynka. czekam, powtarzam, to samo. Stwierdziłem, że go zepchnę na pobocze, ale za ciężki. Więc siadłem spokojnie, żeby pomyśleć. Odczekałem z 5-10 min, kolejna próba - zapalił :fcp1 i dojechałem spokojnie do domu.
Rzut oka na forum i doszedłem do wniosku, że jednak wizyta w ASO i diagnostyka komp. będzie niezbędna.
Jeszcze się łudziłem, że to może jakiś jednostkowy incydent.
Wybrałem się więc w drogę do ASO i niestety... zgasł ponownie na środku ruchliwego skrzyżowania. Chwila stresu i udało mi się go zepchnąć w boczną drogę.
Postał z 15 min. i ponownie udało się go odpalić. I tak jeszcze dwa razy.

Dojechałem do ASO a tam, diagnosty nie ma już w pracy, jutro ma urlop więc dopiero w poniedziałek... załamka.

Przepraszam, że się tak rozpisałem przy okazji, ale trochę mi przez to lżej.

Podsumowanie.

- auto po wymianie oleju (mobil1 5w30), wszystkich filtrów
- paliwo shell - to lepsze
- do tej pory brak jakichkolwiek objawów, na wolnych chodzi równo, nie przerywa nie szarpie, nie ma czarnego dymu, nie trzęsie.
- wyłącza się głównie na niskich obrotach (ok 1000 lub 750)
- przy próbie odpalenia kręci, ale miga sprężynka
- po ostygnięciu pali natychmiast bez problemu.

Czy ktoś ma jakąś w miarę optymistyczną diagnozę?
Jakiś czujnik temperatury, czy położenia wałka rozrządu?

I gdzie w Lublinie można z tym alternatywnie podjechać celem sprawdzenia / naprawy.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na pocieszające odpowiedzi.
Ja to miałem i tylko wymieniłem pedał gazu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 20:10   #833
jojo260180
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ja to miałem i tylko wymieniłem pedał gazu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 08:21   #834
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Siergieus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejechałem 320km do Warszawy a problem pojawił się znów i tak samo powyżej 120km/h
Problem powtarza ale jakoś dziwnie i nie regularnie, czasami jeździe przez 3-4 dni powyżej 140km/H i nic, a czasami przyspieszam do 120km/H i znów wyskakuje ta kontrolka i tracę moc, po ponownemu uruchomieniu samochodu wszystko dobrze i znów niewiadome kiedy złapie. Jedyny co zauważyłem to w 70% przypadkach kontrolka wyskakuje po tankowaniu,
ale filtry mam wszystkie wymieniony tez.. czy ktoś spotykał się z takim?
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 11:57   #835
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Nie powiem nic nowego, jak to, że musisz podjechać na komputer. Wtedy zobaczysz co go boli.
W prawie identycznym przypadku jaki znam powodem była nieszczelność przewodów wysokiego ciśnienia. Nie jakaś tam duża, że lało się strumieniem, ale wyciek (sączenie) z przewodu na 3 cylindrze i przewodu do szyny. Auto śmigało, że aż miło. Jednak kiedy osiągało wyższe prędkości robiło się to samo co u ciebie, a co ciekawe nie zawsze. Zależało od prędkości i czasu jakim się samochód poruszał na tej prędkości. Wtedy tryb awaryjny, brak mocy. Po ponownym uruchomieniu auto rumak.
Okazało się, że przyczyną takiego zachowania się była właśnie ta nieszczelność.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 10:20   #836
ravi7106
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

mam problem z migającą zółtą spręzynką gdy wyprzedzam gwałtownie i obroty przekroczą 3tyś zapala sie spręzynka i auto traci moc.
Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu lampka gasnie ale do następnego razu kiedy znowu przekrocze 3tys obrotów .Najleprze jest to ze komputer nie widzi tego błędu
Mondeo mk3 2.0 tdci z 2002r.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 12:34   #837
adrianosw
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ravi7106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem z migającą zółtą spręzynką gdy wyprzedzam gwałtownie i obroty przekroczą 3tyś zapala sie spręzynka i auto traci moc.
Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu lampka gasnie ale do następnego razu kiedy znowu przekrocze 3tys obrotów .Najleprze jest to ze komputer nie widzi tego błędu
Mondeo mk3 2.0 tdci z 2002r.


Mam ten sam problem. Okazało sie ze wtryski leja. Poszukuje teraz nowych wtryskow albo adresow gdzie moge je zregenerowac.

A wiec jesli ktos ma na sprzedaż wtyrski chetnie kupie!!
A regeneracja okolice ostrowa wielkopolskiego
adrianosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 18:11   #838
jasiekasia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dla zainteresowanych z Poznania i okolic podam numer telefonu mechanika z Koziegłów,który potrafi naprawić silnik tdci 607199636.Człowiek pompy bierze z Krakowa,ma 100%skuteczność,zrobił mojego mondka,mam potwierdzenie na jeszcze inne(kolegów z pracy).Na prawdę polecam mechanika.Wtryskiwacze można naprawiać w Komornikach.Miałem auto dwa tygodnie na ul Żegockiego w warstacie forda,ale zabrałem mondka z przyczyn o których wolę nie pisać,mechanik podłączył kompa do wtyku diagnostycznego,wybrał pompę bosha,tłumaczy że sprawdza czy komputer myśli,to pomyślałem za niego.Zadzwoniłem po holownik,i,zabrałem auto od tego "mechanika".Zapłaciłem za "trud"niewykonanej naprawy dużo pieniędzy.Właściciel powiedział,że nie daje gwarancji bo on tylko montuje naprawione elemety.Nie polecam tego warsztatu.Mondek po naprawie w Koziegłowach śmiga aż miło,silnik mruczy doskonale,gwarancja na wykonaną usługę,tylko trzeba się umówić bo roboty ma od cholery.

Ostatnio edytowane przez jasiekasia ; 12-08-2012 o 18:17
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 16:20   #839
adrianosw
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jasiekasia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zainteresowanych z Poznania i okolic podam numer telefonu mechanika z Koziegłów,który potrafi naprawić silnik tdci 607199636.Człowiek pompy bierze z Krakowa,ma 100%skuteczność,zrobił mojego mondka,mam potwierdzenie na jeszcze inne(kolegów z pracy).Na prawdę polecam mechanika.Wtryskiwacze można naprawiać w Komornikach.Miałem auto dwa tygodnie na ul Żegockiego w warstacie forda,ale zabrałem mondka z przyczyn o których wolę nie pisać,mechanik podłączył kompa do wtyku diagnostycznego,wybrał pompę bosha,tłumaczy że sprawdza czy komputer myśli,to pomyślałem za niego.Zadzwoniłem po holownik,i,zabrałem auto od tego "mechanika".Zapłaciłem za "trud"niewykonanej naprawy dużo pieniędzy.Właściciel powiedział,że nie daje gwarancji bo on tylko montuje naprawione elemety.Nie polecam tego warsztatu.Mondek po naprawie w Koziegłowach śmiga aż miło,silnik mruczy doskonale,gwarancja na wykonaną usługę,tylko trzeba się umówić bo roboty ma od cholery.

Ile zapłaciłes?? i ile wtyryskow regenerowales?
adrianosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 15:09   #840
góral6
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

A może zna ktoś dobrego mechanika w mojej okolicy? Południe pomorskiego - koło Chojnic. Oczywiście problem cudownej sprężynki.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.