Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2016, 18:04   #861
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wymienisz alusy to stracisz gwarancję na radio? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne, jasne ... W zapisie gwarancyjnym nie ma klauzuli do przeróbek, że musi być racjonalna więź przyczynowo-skutkowa. Jak w ubezpieczeniach. Szkoda parkingowa, ktoś cię przerysował po boku, ale ubezpieczenia AC nie dostałeś bo brakowało Ci badania technicznego pojazdu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tonący brzytwy się chwyta ... Pytanie ile osób z nowymi Mk5 założyło gumy, które nie są w jednym z pokręconych wymiarów jak oryginalnie i kosztuja 30-50 więcej niż standard w rozmiarówce


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 03-10-2016 o 18:06
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 20:38   #862
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Dziś zamontowałem sync2 w swoim aucie. (upgrade z sync1 na sync2).
Troche się do tego zabierałem ale wkońcu się udało...

Za sugestia kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

Co musiałem zrobić:

APIM:

MEDIA CONN MOD 5V PWR - dodać 8 pin i podłączyć do pin 1 mediahub - ( ja mam mediahub z mondeo i tam jest potrzebne napiecie 12v) -
NTSC VIDEO + 14 bezpośrednio do kamery pin 4 (kamera)
NTSC VIDEO - 15 pin 5 (kamera)
I CAN + 16pin do 19pin
I CAN - 17pin do 20pin
MS CAN + popialem sie z 3pin OBD do 16pin
MS CAN - popialem siez 11pin OBD do 17pin
MFD 7pin do APIM 46pin
MFD 10pin do APIM 47pin

FDIM:
I CAN + podpiałem z 19pin APIM do 4pin FDIM
I CAN - podpiałem z 20pin APIM do 11pin FDIM

Dodatkowo dolołzylem przewody do drzwi aby przycisk ryglowania działał. 2 piny LOCK STATUS oraz WL/WYL. Podświelenie wziąlem z drzwi 12V (tylko niem czy 12V to nie zadużo na te diody w przycisku).


FAQ:

- nie działa mi mikrofon tzn. nikt mnie nie słyszny - wymaga zmiana pinów
- nie działa parktronik - brak wizualizacji - pikanie jest. - nalezy zmienic PDC ARCH na C1MCA
- nie dziala sterownia w kierownicy - trzeba ze starej kostki MFD przepiac piny do APIM:

MFD 7pin do APIM 46pin
MFD 10pin do APIM 47pin

W BCM na #172 właczyłem w/Navi.

Kamera zamontowana i działają linie itp.

Przed:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W trakcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


jeszcze wielkie dzieki kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za poprowadzenia w trudnych momentach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl

Ostatnio edytowane przez krystianen ; 20-10-2016 o 19:18
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 21:00   #863
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Mikrofon nie działa bo masz ustawione CCC do sync1. Gdzieś pisałem co trzeba ustawić do sync2 - do zmiany są chyba 4 pozycje. Jak nie znajdziesz to podeślę Ci mój ccc
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23

Ostatnio edytowane przez BrudnyHenryk ; 09-10-2016 o 21:06
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 07:45   #864
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał BrudnyHenryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikrofon nie działa bo masz ustawione CCC do sync1. Gdzieś pisałem co trzeba ustawić do sync2 - do zmiany są chyba 4 pozycje. Jak nie znajdziesz to podeślę Ci mój ccc

Zapomnialem jeszcze PINy przepiac do MIC bo sa inaczej w sync1.

Pewnie okolo weekendy bede robił drugie podejscie.

Jeszcze pytanie dot. kabla z sync2 do kamery. Czy musi byc kabel ekranowany? chce uzyc skretki ekranowanej.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 07:56   #865
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Musi być ekranowany.
- może być zwykły koncentryczny (ja użyłem fakra, który był już poprowadzony w aucie)
- skrętka ekranowana jest jeszcze lepsza
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:19   #866
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

no i robione, została kosmetyka, zaslepka złożyc boczek bagażnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:36   #867
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i robione
gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 17:44   #868
bukem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2016
Model: Ford Mondeo Wagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Jeżdżę M5 z zeszłego roku (kupiona w Belgii - BTW TMC pięknie tutaj działa) i chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami, a nuż komuś się przyda.

Parę dni temu zrobiłem upgrade Sync2 do najnowszej wesji softu (Sync2 3.8.15128 Rev4 + appka Global Navigation w wersji AF). Wszystko przebiegło bez problemów. Byłem ciekawy czy uda mi się aktywować najnowszą mapę Europy (oryginalnie miałem kartę z F3). Przy okazji ciekawostka, chciałem zobaczyć jaka jest różnica w wersji map pomiędzy F3 a F5 i co się okazało:

Version.txt na F3:
Cytat:
Region=EU
Version=F3
Map=20130315
Version.txt na F5:
Cytat:
Region=EU
Version=F5
Map=20130315
Data wydania map jest taka sama 2013-03-15. Czyli różnica musi być w wersji bazy danych, może POI itp.

Przy okazji uaktualnienia softu - w Belgii miałem już dwie akcje serwisowe z Forda. Jedna to uaktualnienie softu w sterowniku do reflektorów ledowych, a druga dosłownie przed dniami, to też uaktualnienie softu w sterowniku do klimy + wymiana czujników temperatury. Nie wiem czy też się ktoś z was z tym spotkał ale jak ustawiałem klimę w zakresie pomiędzy 18 a 20 stopni to zawsze albo było za zimno albo za gorąco - nie było płynnego przejścia temperatury.

No i na koniec taka mała rada jeśli ktoś z was ma problemy z niewyświetlającymi się okładkami do albumów, zwłaszcza w plikach mp3 (aac/mp4 działa bez problemów). Sync2 nie radzi sobie z plikami jpg w formacie progresywnym. Po konwersji okładek do formatu jpg non-progressive wszystkie się pięknie wyświetlają. Pliki taguję za pomocą mp3tagger'a - wersja tagów to idv3v2.3 UTF-16.

BTW fajne forum!

Ostatnio edytowane przez bukem ; 11-11-2016 o 19:17 Powód: Regulamin §14
bukem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 19:12   #869
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał bukem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A druga dosłownie przed dniami, to też uaktualnienie softu w sterowniku do klimy + wymiana czujników temperatury. Nie wiem czy też się ktoś z was z tym spotkał ale jak ustawiałem klimę w zakresie pomiędzy 18 a 20 stopni to zawsze albo było za zimno albo za gorąco - nie było płynnego przejścia temperatury.
Ja mam z tym problem to powiedzieli ze tak musi być ....i żadnej akcji nie było na to.
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 19:16   #870
bukem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2016
Model: Ford Mondeo Wagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał piotrek1919 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam z tym problem to powiedzieli ze tak musi być ....i żadnej akcji nie było na to.
Dziwne, w Belgii jest. Najpierw wymiana softu do sterownika klimy i w zależności od serii, również czujniki temperatury. Może spytaj jeszcze raz, ja byłem w serwisie w zeszły czwartek.

Ostatnio edytowane przez bukem ; 11-11-2016 o 19:19
bukem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.