Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2017, 12:33   #881
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam wrażenie , że mimo 88 stron dyskusji połowa z was nie rozumie jak to działa i kiedy DPF oczyszcza się samoczynnie bez lania ropy przez tą "magiczną świecę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam takie wrażenie. Wiele osób pisze, że DPF "samoczynnie" wypala się w trasie. Niestety jest to bzdura. Wypalanie DPFa dzieję się w temperaturze > 600*C i jadą normalnie w trasie (nawet i 150 kmh) nie uzyskamy takiej temperatury. Z moich doświadczeń wynika, że temperatura 600*C pojawia się dopiero przy prędkościach > 180km/h.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 14:47   #882
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Woytas my nie drążymy tematu i nie powielamy tych 80 stron. Po prostu napisałem dla informacji co zaobserwowałem. A co sie tam dzieje i przy ilu stopniach to guzik tam mnie obchodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniamy się tylko doświadczeniami.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 15:46   #883
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Gdyby DPF wypalał się w temperaturze 600 stopni to nigdy by się jego wypalanie nie włączyło ponieważ taka temperatura, zwłaszcza zimą jest nie osiągalna a jednak filtr się normalnie wypala.

Wypalania filtra nie da się chyba nie zauważyć. Trzeba by kompletnie nie znać swojego samochodu i nie patrzeć na komputer aby tak się stało. Ja już wyrobiłem sobie nawyk że gaszę samochód zawsze na chwilowym spalaniu które w przypadku wypalania jest średnio i co najmniej litr większe na postoju (akurat dziś mi się wypalał i chwilowe na jałowym miałem 1,9l/h). Ponadto jadąc samochodem to po prostu czuć i słychać. Przy zmianie biegu na większy i przyspieszaniu, samochód łapie takiego laga na sekundę dwie no i przede wszystkim silnik zupełnie inaczej pracuje. A dioda moim zdaniem nie jest miarodajna. Znajomy ma zamontowaną w S-maxie i kiedyś jechaliśmy i ja jako pasażer poczułem że coś jest nie tak i mówię mu, ooo, filtr się wypala. Mówi że nie możliwe bo dioda się nie świeciła. Zatrzymał się na światłach, przełączył na chwilowe i miał 2,5l/h. Także jeżeli ktoś chce polegać TYLKO I WYŁĄCZNIE na diodzie no to bardzo szybko filtr zapcha. Kilka przerwanych cykli i filtr do wymiany.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 16:23   #884
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby DPF wypalał się w temperaturze 600 stopni to nigdy by się jego wypalanie nie włączyło ponieważ taka temperatura, zwłaszcza zimą jest nie osiągalna a jednak filtr się normalnie wypala.

.
Nie kumam. Jaki problem jest uzyskać wysoka temperaturę w wydechu?
Przecież wypalanie spalinami z normalnej pracy silnika nie wchodzi w grę, bo one pewnie przy normalnej jeździe mają max 400 stopni przy dużym obciazeniu. Zwiększenie temperatury spalin robimy przez duża dawkę paliwa, albo zbyt mała dawka tlenu. W kazdym razie wychodzi na to samo. Dużo paliwa, za mało tlenu. Ale trzymanie wyższych temperatur byłoby bardzo szkodliwe dla silnika. Zatem może puścić paliwo przy suwie wydechu? Czy temperatura na wydechu pójdzie do góry? Silnik bezpieczny?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 16:25   #885
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

nie zgodzę się z tobą odnośnie braku możliwości uzyskania 600 stopni. Przez uszkodzoną świecę dopalającą ponad pół roku męczyłem się z dpf i kilkanaście razy w zimie przy -15 na podpiętym kompie forscan pokazywał temperaturę dpf w zakresie 650 - 730 stopni.
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 16:38   #886
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

już nie dorabiajcie teorii, bo jest jedna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na co dzień, można osiągnąć temp pow 600st (na chipie nawet ponad 700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), przy bardzo mocnym upalaniu na autostradzie, wtedy też następuje częściowe wypalanie sadzy
sadza spala sią w temp. pow. 550st
uzyskiwanie temp. pow 550st uzyskuje się przez dotrysk odparowanego diesla (w pierwszej fazie wydechu) przez wtryski silnika (przedlift), w polifcie dysza par paliwa ze świecą (5-ty wtrysk)
w obu silnikach są jeszcze dotryski wstępne, do podgrzania katalizatora
to tak zwane filtry "suche"

filtry "mokre" czyli takie jak w Fosusach 1.6 do 2010r i 2.0 i innych hdi, po przez dozowanie specjalnego dodatku do paliwa, obniża się temperatura spalania sadzy do ok. 450st. ale tak czy inaczej, występują dotryski paliwa

finał jest taki, że bez względu na system dpf/fap z dodatkowymi wtryskami czy bez, jeśli częstotliwość regeneracji jest zbyt duża, paliwo dostaje się do oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 19:01   #887
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele osób pisze, że DPF "samoczynnie" wypala się w trasie. Niestety jest to bzdura
Mi się wypala w trasie bez żadnego szarżowania - mała prędkość na autostradzie i bach zaczyna się proces, nie potrzeba specjalnego " podgrzewania" spalin . Tak samo w mieście - zwyczajnie zaczyna się czasem po lekkim tylko nagrzaniu auta.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 10:35   #888
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Wypalania filtra nie da się chyba nie zauważyć. Trzeba by kompletnie nie znać swojego samochodu i nie patrzeć na komputer aby tak się stało. Ja już wyrobiłem sobie nawyk że gaszę samochód zawsze na chwilowym spalaniu które w przypadku wypalania jest średnio i co najmniej litr większe na postoju (akurat dziś mi się wypalał i chwilowe na jałowym miałem 1,9l/h). Ponadto jadąc samochodem to po prostu czuć i słychać. Przy zmianie biegu na większy i przyspieszaniu, samochód łapie takiego laga na sekundę dwie no i przede wszystkim silnik zupełnie inaczej pracuje. A dioda moim zdaniem nie jest miarodajna. Znajomy ma zamontowaną w S-maxie i kiedyś jechaliśmy i ja jako pasażer poczułem że coś jest nie tak i mówię mu, ooo, filtr się wypala. Mówi że nie możliwe bo dioda się nie świeciła. Zatrzymał się na światłach, przełączył na chwilowe i miał 2,5l/h. Także jeżeli ktoś chce polegać TYLKO I WYŁĄCZNIE na diodzie no to bardzo szybko filtr zapcha. Kilka przerwanych cykli i filtr do wymiany.[/QUOTE]


Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby DPF wypalał się w temperaturze 600 stopni to nigdy by się jego wypalanie nie włączyło ponieważ taka temperatura, zwłaszcza zimą jest nie osiągalna a jednak filtr się normalnie wypala.
Cytat:
Napisał fordes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się wypala w trasie bez żadnego szarżowania - mała prędkość na autostradzie i bach zaczyna się proces, nie potrzeba specjalnego " podgrzewania" spalin . Tak samo w mieście - zwyczajnie zaczyna się czasem po lekkim tylko nagrzaniu auta.
Chyba piszemy o innych rzeczach. Wy piszecie o tym, kiedy Ci się włączy wypalanie. A ja napisałem w jakich warunkach monolit (czyli serce DPFa) sam zaczyna działać, bez konieczności uruchamiania procesu wypalania (w ramach którego idzie dotrysk paliwa, etc).

A proces wypalania włącza się, kiedy czujniki zaraportują, że poziom zapchania filtra wynosi 100% (to nie jest rzeczywiste 100% zabicie filtra, ale poziom zdefiniowany). W polifcie fajnie można to podglądać, bo jak pokazuje się tam 100%, to można być pewnym, że przy najbliższej okazji rozpocznie się proces wypalania.


Temperatury także można podglądnąć nawet Forscanem podczas jazdy jakie pojawiają się w wydechu.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 10:45   #889
piotrfocustdci
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypalania filtra nie da się chyba nie zauważyć. Trzeba by kompletnie nie znać swojego samochodu i nie patrzeć na komputer aby tak się stało. Ja już wyrobiłem sobie nawyk że gaszę samochód zawsze na chwilowym spalaniu które w przypadku wypalania jest średnio i co najmniej litr większe na postoju (akurat dziś mi się wypalał i chwilowe na jałowym miałem 1,9l/h). Ponadto jadąc samochodem to po prostu czuć i słychać. Przy zmianie biegu na większy i przyspieszaniu, samochód łapie takiego laga na sekundę dwie no i przede wszystkim silnik zupełnie inaczej pracuje. A dioda moim zdaniem nie jest miarodajna. Znajomy ma zamontowaną w S-maxie i kiedyś jechaliśmy i ja jako pasażer poczułem że coś jest nie tak i mówię mu, ooo, filtr się wypala. Mówi że nie możliwe bo dioda się nie świeciła. Zatrzymał się na światłach, przełączył na chwilowe i miał 2,5l/h. Także jeżeli ktoś chce polegać TYLKO I WYŁĄCZNIE na diodzie no to bardzo szybko filtr zapcha. Kilka przerwanych cykli i filtr do wymiany.




Chyba piszemy o innych rzeczach. Wy piszecie o tym, kiedy Ci się włączy wypalanie. A ja napisałem w jakich warunkach monolit (czyli serce DPFa) sam zaczyna działać, bez konieczności uruchamiania procesu wypalania (w ramach którego idzie dotrysk paliwa, etc).

A proces wypalania włącza się, kiedy czujniki zaraportują, że poziom zapchania filtra wynosi 100% (to nie jest rzeczywiste 100% zabicie filtra, ale poziom zdefiniowany). W polifcie fajnie można to podglądać, bo jak pokazuje się tam 100%, to można być pewnym, że przy najbliższej okazji rozpocznie się proces wypalania.


Temperatury także można podglądnąć nawet Forscanem podczas jazdy jakie pojawiają się w wydechu.[/QUOTE]
Ja mam dokładnie tak samo. Myślę, że większość wypalen da się zauważyć bez problemu. Słychać basowy dźwięk, auto laguje przy dodawaniu gazu.
Też polecam gasic obserwując chwilowe spalanie. Często uratowało mnie to przed przerwaniem wypalania.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
piotrfocustdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 21:05   #890
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Dioda to tylko dodatek. Po pierwsze to nigdy nie gaszę silnika od razu po zatrzymaniu samochodu. Niech sobie dychnie po trasie pare sekund i wlasnie przez te parę sekund na postoju nie da się nie zauważyć wypalaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nie polegam wcale nie diodzie , to tylko gadżet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I potwierdzam swoje wcześniejsze obserwacje , w zimie wypalało mi się co 600-700 km , zrobiło się ciepło i co 300-350 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już 3 rok z rzędu. Także albo temperatura zewnętrzna albo jakość zimowego paliwa ( lub jakiegoś dodatku ) ma tutaj znaczenie. A co dokładnie? Szlak wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A może marudzenie żony w ciąży ma znaczenie. W sumie tamtej zimy też była w ciąży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.