Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2009, 17:42   #81
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Chodzi Ci o kamerkę ? ,spoko zrobię jakies fotki i napiszę jak się sprawuje niebawem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 08:37   #82
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

No więc co do kamerki, działa bardzo fajnie ,poza tym że włącza się przy wbiciu wstecznego to również mogę ją włączyć w czasie jazdy i obserwować co za mną jedzie ,albo kto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie wiem czy to minus czy plus, ale kamera dosyć znacznie oddala ,ma kąt widzenia 150 stopni ,akurat taką kupiłem bo była najmniejsza (średnica 1,8cm) pewnie gdyby był mniejszy to by też tak nie oddalała, ale przynajmniej widać wszystko za samochodem i po bokach jakieś 30cm. Kamerka widzi przy 0,1 lux więc nawet w nocy wystarczy jej światło wsteczne .Oczywiście lepszym rozwiązaniem są czujniki a kamerę można traktować jako dodatek do czujników,przydać się może praktycznie tylko w sytuacji gdy coś wystaje na drodze np: jakiś pręt itp. którego czujnik może nie zauważyć, do parkowania za bardzo się nie nadaje ze względu na zbyt duże oddalanie widoku. Ale ogólnie to fajny gadżet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

moto_0276.jpg
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 08:55   #83
Kacmar
ford::average
 
Avatar Kacmar
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 benz.
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Bardzo ladnie się prezentuje sprzęt, duży wyświetlacz ma swój urok w aucie.
Kacmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 11:02   #84
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
No więc co do kamerki, działa bardzo fajnie ,poza tym że włącza się przy wbiciu wstecznego to również mogę ją włączyć w czasie jazdy i obserwować co za mną jedzie ,albo kto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie wiem czy to minus czy plus, ale kamera dosyć znacznie oddala ,ma kąt widzenia 150 stopni ,akurat taką kupiłem bo była najmniejsza (średnica 1,8cm) pewnie gdyby był mniejszy to by też tak nie oddalała, ale przynajmniej widać wszystko za samochodem i po bokach jakieś 30cm. Kamerka widzi przy 0,1 lux więc nawet w nocy wystarczy jej światło wsteczne .Oczywiście lepszym rozwiązaniem są czujniki a kamerę można traktować jako dodatek do czujników,przydać się może praktycznie tylko w sytuacji gdy coś wystaje na drodze np: jakiś pręt itp. którego czujnik może nie zauważyć, do parkowania za bardzo się nie nadaje ze względu na zbyt duże oddalanie widoku. Ale ogólnie to fajny gadżet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Świetna sprawa z tą kamerą tylko że cena urządzenia BARDZO WYSOKA.
Osobicie tez by sobie kupil taka nawigacje ale sledzilem kiedys watek z radiem z chin i sie okazalo ze nie ma rds i nie wspolpracuje z conversem +.

Czy podczas cofania w kamerze pokazywane są jakieś kreski (obrys auta) jak auto bedzie zaparkowane przy określonym skrecie kół?
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 11:55   #85
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy podczas cofania w kamerze pokazywane są jakieś kreski (obrys auta) jak auto bedzie zaparkowane przy określonym skrecie kół?
Nie, nie ma nic takiego, to zależy już od kamerki jaką się kupi ,ta akurat nie ma , z takich małych to chyba żadna nie ma ,a chciałem żeby była mała tak jak czujnik parkowania mniej więcej bo akurat mieści się pośrodku czujników, co do radia , to już pisałem że kupiłem okazyjnie i faktycznie nie ma rds ,ale czułe jest dosyć mocno więc np jadąc z Katowic do Krakowa dopiero przed bramkami w Krakowie trzeba zmienić częstotliwość, ale fakt to jest minus, co do conversa to nie posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc to dla mnie nie problem ,sterowanie z kierownicy działa
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 21:01   #86
Timon83
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Hejka, mam pytanie, mam Focusa C-Max z fabryczną nawigacją. Auto jest z Niemiec ale zbywca mówił, że można pod to podciągnąć również kamerę do parkowania. Pytanie tylko ile kosztuje taka kamera i gdzie można ją dostać i czy sam mogę ją zamontować czy lepiej to komuś zlecić? ;>

DZięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Timon83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 21:41   #87
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Są na allegro,ja Ci mogę swoją sprzedać taniej bo mam jedną na zbyciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najmniejsza na rynku chyba ,średnica 18mm kąt widzenia 150 stopni. Montaż jest prosty, wyciągasz radio podpinasz jeden przewód i tyle, gorzej bo trzeba zasilanie podpiąć do lampy cofania a to lepiej niech elektryk zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 15:35   #88
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam,

Czy ktos z Was uzytkuje moze takie czujniki (valeo kamera + czujiniki)? Jesli tak prosze o opinie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

chcialbym rowniez zalozyc na przod:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


pozdr
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 21:17   #89
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Mam takie z przodu jak i z tyłu ,tyle że bez tej kamerki z zestawu ,lae jest ona bardzo mała i raczej mało przydatna bo na mojej navi 6,5 cala widok z kamery nie rzuca na kolana a co dopiero przy 2,5 cala. czujniki są okej, jedynie głupieją w deszczu niestety.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 08:08   #90
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

JVC, gdzie masz zamontowane czujniki Valeo ? Montowales w ASO, czy na wlasna reke ?

Jesli mozesz pokaz zdjecia ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do kamerki i ekranu 2,5 cala. Nie licze na cuda, wiadomo. Wydaje mi sie, ze wystarczy widziec cokolwiek, nadjezdzajacy samochod, czy przechodnie.

pozdr !
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.