Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2014, 19:25   #111
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam,
Panowie wyjaśnijcie mi jak to jest z tym odczytem przebiegu. Na blacie mam 128 tys km, a program mi pokazuje 104 tys km. Wynika ze przebieg skręcony jest o 20 tyś tylko że nie tak jak zwykle to bywa do tyłu tylko do przodu ( po co dodawać 20 tyś km ??). Auto kupione w salonie forda jako używane z gwarancja i książka serwisowa wypełniona ostatni przegląd robiony przy 116 tyś. Czy możliwe jest ze mi Forscan błędnie pokazuje?

Zerknijcie jeszcze na parametr balans cylindrów czy 3 powinien mieć aż taka dużą odchyłkę względem pozostałych?

Pozdrawiam i dzięki za rozwianie moich wątpliwości
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu.jpg (71.3 KB, 829 wyświetleń)

Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 20:24   #112
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Ja osobiście nie ufam temu programowi, już kiedyś pisałem że inaczej opisuje błędy niż np autocom czy delphi, tak jak na twoim screenie pokazuje że "sygnał umożliwiający zwiększenie ciśnienia paliwa w celu uruchomienia" powinno być na "tak" jak jest tylko zapłon a nie jak silnik pracuje, bo od razu po uruchomieniu silnika ta wartość powinna się zmienić na "nie" lub "wyłączone" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak że jak dla mnie coś jest nie halo, tak że zanim się zweryfikuje te wartości lepiej sprawdzić czymś innym, o ile jest taka możliwość a na pewno jest, ja osobiście postaram się coś obadać i forscanem i delphi i porównam oba w tych samych warunkach, ale to dopiero przy weekendzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 10:26   #113
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Panowie wyjaśnijcie mi jak to jest z tym odczytem przebiegu. Na blacie mam 128 tys km, a program mi pokazuje 104 tys km.
Odczytujesz przebieg z PCMu, a zobacz co Ci BCM powie na temat przebiegu.

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście nie ufam temu programowi, już kiedyś pisałem że inaczej opisuje błędy niż np autocom czy delphi...
Ja natomiast ufam mu bardziej niż jakimś uniwersalnym testerom po kilkadziesiąt tysięcy złotych, mówiąc oczywiście o diagnostyce Fordów. Mam amerykańskiego Forda z lat 90 tych i mam tam problem z ABSem. Tylko Forscan i Palmer z rozszerzeniem Ford America wykryły mi usterkę przedniego lewego czujnika ABS, a dodatkowo Forscan ma możliwość zczytywać na żywo prędkości poszczególnych kół z czujników ABS i dzięki temu pokazał że walnięty jest dodatkowo prawy tylny czujnik...
A żadne uniwersalne maszynki u "mechaniorów", którzy tylko mówią ile kosztowały i co to nie potrafi, nie dały rady.
Forscan i ELM Config tworzą całkiem zgraną grupę, jak VCDS w VAGach...
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 19:33   #114
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
A żadne uniwersalne maszynki u "mechaniorów", którzy tylko mówią ile kosztowały i co to nie potrafi, nie dały rady.
Chciałbym tu sprostować że nikt mi makaronu na uszy nie nawijał że taki sprzęt za tyle i co on nie potrafi...., to co pisze tutaj odnośnie możliwości i dokładności, oraz różnicy pomiędzy jednym a drugim to jest na podstawie moich osobistych spostrzeżeń podczas używania jednego i drugiego sprzętu-programu.
Cytat:
Forscan i ELM Config tworzą całkiem zgraną grupę
Nie kwestionuje tutaj możliwości programu elmconfig bo akurat do tego nie mam żadnych zastrzeżeń, o ile nie podaje opisu kodu błędu o tyle podaje poprawny kod błędu, a forscan póki co jest w fazie rozwoju i jak na razie nie urzekł mnie gdyż jak już wcześniej pisałem miałem okazję wypróbować coś lepszego i dokładniejszego.

Cytat:
Ja natomiast ufam mu bardziej niż jakimś uniwersalnym testerom po kilkadziesiąt tysięcy złotych, mówiąc oczywiście o diagnostyce Fordów. Mam amerykańskiego Forda z lat 90 tych i mam tam problem z ABSem. Tylko Forscan i Palmer z rozszerzeniem Ford America wykryły mi usterkę przedniego lewego czujnika ABS
I chwała że ci działa i pokazuje-diagnozuje co trzeba i jak trzeba, ja przecież nie namawiam tutaj nikogo żeby od razu kupował bosha KTS coś tam... za kilkanaście tysięcy złotych.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 09:07   #115
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym tu sprostować że nikt mi makaronu na uszy nie nawijał że taki sprzęt za tyle i co on nie potrafi...., to co pisze tutaj odnośnie możliwości i dokładności, oraz różnicy pomiędzy jednym a drugim to jest na podstawie moich osobistych spostrzeżeń podczas używania jednego i drugiego sprzętu-programu.
Nie mówiłem że Ci ktoś makaron na uszy nawijał... za to mi nawijał jak najbardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego napisałem o mechaniorach chwalących się ile to nie wydali na uniwersalny tester i co to nie potrafi. Ale jak zapytam jakie protokoły obsługują to odpowiadają że "wszystkie". Nawet taki co bym na poczekaniu wymyślił to też obsługuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście są wyjątki mechaniorów znających się na rzeczy...
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 16:15   #116
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,765
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Najnowsza wersja FoCom to 1.0.12194 dodano m.in. wstępne wsparcie konfiguracji BCM dla Focusa i C-Maxa. Trzeba któregoś dnia wypróbować.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 17:29   #117
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najnowsza wersja FoCom to 1.0.12194
A skąd to ściągnąć ??
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 19:29   #118
everest744
ford::average
 
Avatar everest744
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Jaworzno
Model: ford mondeo mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 tdci 96kw 131km
Rocznik: 2002
Postów: 107
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

czy ten program będzie dzialal na moim autku 2.0 tdci rok 2002 96kw 130km
everest744 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 19:36   #119
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,765
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

FoCom nie działa z ELM-em tylko z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla porównania ceny na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ściągnąć można [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko trzeba posiadać numer licencji. Na tę samą licencję można ściągnąć Fi, Hi i ToCom.
Ja łączyłem się z każdym Fordem, który był u mnie od Scorpio po MK3 TDCi,TDDi,Benzynowce, Mk4, C-Max, Galaxy.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 14-01-2014 o 19:43
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 19:39   #120
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Proponuję założyć osobny wątek o mini VCM i nie zaśmiecać tutaj.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.