Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2016, 22:03   #21
Tuptuś.
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Panowie szukam c-maxa z automatem i mam kilka pytań co do takiego setupu jak w temacie.
Od kiedy weszły PS i czy faktycznie sa tak sporo lepsze niż DSG? Zastanawiałem się nad skrzynią z konwerterem (DuraTorque?) by uniknąć dwumasy ale skoro Twierdzicie że skrzynie PS sa tak trwałe to może jednak lepiej PS?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 15:32   #22
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Witam wszystkich. Planuje własnie zakupic C-maxa 2011 rok 120000 km przejechane (import z Niemiec) Silnik 2.0 Diesel, skrzynia automat. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, gdzie czego szukać, sprawdzać czy nasłuchiwać. Drugi ewentualny to 1,6 Diesel w manualu przebieg 84 tys. W ktorym kierunku udać się z wyborem czysto technicznym typu awaryjność, koszty obsługi, ekonomiczność i co z tą dwumasą czy w obu to jest. Bardzo proszę o pomoc i serdecznie za nia dziękuję.
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 18:53   #23
meriam3
ford::average
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: dolnyślask
Model: c-max II
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Witam
Panowie jeżdzę właśnie dizelkiem 2 litry z skrzynią PS - Auto wspaniałe 140 Km .
Zakupiłem go jak miał 140 tysięcy teraz ma 180 i do dnia dzisiejszego spisuje się bez zarzutu . Polecam .
Mój jest akurat wystawiony na sprzedaż i powiem tak oprócz niewielkich kłopotów z elektryką ( w której sam nagrzebałem ) chodzi bez błędnie , na nic szukać u niego uchybień w dwumasie .
meriam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 10:13   #24
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Cytat:
Napisał Przemo17101970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, gdzie czego szukać, sprawdzać czy nasłuchiwać.
W zasadzie na wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie, jeśli autko ma 120 tys. przebiegu do olej w skrzyni powinien być po wymianie lub przed samą wymianą. Koszt 600-800 zł. Zwróć uwagę na delikatne szarpnięcia, stuki, skrzypienia, dziwne odgłosy. Np. po przełączeniu ze wstecznego na "D", w trybie manualnym z 1 na 2 i z powrotem (oczywiście wszystko na postoju), przy hamowaniu, np przy dojeżdżania do świateł, nie powinno być żadnego szarpnięcia. Tak samo przy gwałtownym hamowaniu. Nieważne, czy przy zimnym, czy ciepłym silniku. Po puszczeniu hamulca powinien płynnie ruszyć, podczas jazdy przy dodawaniu gazu nie powinno być żadnego falowania, jak w tradycyjnych automatach. Przy zmianie biegów na postoju (pobaw się trochę dźwignią, wyłącz wszystkie odbiorniki, nawet dmuchawę), jeśli usłyszysz jakieś dźwięki (pykanie, bzyczenie) to objawy elektrozaworów. Zwróć uwagę, czy po ruszeniu przy zmianie na drugi bieg nie ma dźwięku "puszczającej sprężyny". Mi większość "mechaników" mówiła, że to normalne objawy, a później okazało się, że jednak to nie jest normalny objaw. Sprawdź kiedy był wymieniany olej w skrzyni i na jaki olej. Miałem taką skrzynię i do 200 tys. było wszystko O.K., a po tej magicznej liczbie wszystko na raz się spier..., tzn. zepsuło. Koszty naprawy od 6 tys w górę. Taniej nikt Ci nie naprawi, chyba, że będzie to pan Zenek, który wszystko robi. Wymieniłem na manual, bo koszty naprawy są dwukrotnie wyższe niż wymiana (z nową dwumasą). Chyba przerobiłem tą skrzynię na wszystkie sposoby, włącznie z programowaniem, adaptacja i jej budową teoretyczną i praktyczną (ostatnio rozłożyłem ją na czynniki pierwsze) i mogę śmiało podyskutować z "naprawiaczami". Jakby co to przeczytaj sobie moje posty.
Najlepszym rozwiązaniem byłby mix, tzn. 2.0 tdci z manualem i przebiegiem 84 tys. km.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.