Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2010, 08:31   #1
dodistus54
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Ford transit 2,5DI 80 KM sprzęgło

Mam problem z ruszaniem na 1 i wstecznym,ale tylko wtedy gdy silnik jest rozgrzany. Jeżeli jest zimny i przez jakieś pierwsze 100 km jest wszystko OK. Potem kiedy usiłuję ruszyć czy to dodając mniej czy więcej obrotów zaczyna rzucać silnikiem , czyli łagodne ruszanie nie jest możliwe. Muszę lekko dodać gazu i potem ostro od razu puszczając sprzęgło. Na pozostałych biegach jest wszystko OK. Na prostej to jakoś idzie ale pod górkę to problem. Luzów na wale i dyferze brak. Wrażenie jest takie jakby tarcza nierówno brała, raz mocniej raz słabiej i dlatego silnik skacze na zawieszeniu.
Co to może być ? Przed wymianą tylnego uszczelniacza wału chlapało tam trochę olejem. Może tarcza jest zaolejona.
I co z tym zrobić ?? Silnik ma przebieg 106000( to jest kamper dlatego ma tak mało przy swoim wieku)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dodistus54 jest offline  
Stary 05-08-2010, 09:32   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Ford transit 2,5DI 80 KM sprzęgło

Kolego, można by powiedzieć, że ten typ tak ma...
Metoda ruszania to wysokie obroty i powoli sprzęgło (czyli dłużej na półsprzęgle) lub ruszanie z dwójki...

Ja z tym długo walczyłem i się poddałem (w trzech Tranzolach). Po wymianie sprzęgła (tarcza + docisk) jest dobrze przez 2 - 3 tysiące km, potem zjawisko pojawia się znowu i narasta...
Moim zdaniem winne jest nie tylko wymieniane sprzęgło, ale także koło zamachowe. Jeżeli je ktoś zdrowo przysmali, to potem - przy wymianie sprzęgła - widać na obwodzie takie przypalone placki. Ja je nawet czyściłem papierem ściernym, ale pojawiają się potem z powrotem. Chyba zmienia się struktura metalu pod wpływem temperatury w tych plackowatych miejscach i pomoże tylko wtedy wymiana koła...
Tym nie mniej teraz w moim starym 2,5D jest sprzęgło, które prawie wcale nie szarpie - ale jest bardzo miękkie i łagodnie bierze. Chołubię ten docisk już kilka lat i zmieniam same tarcze - bo boję się, że nowy znowu będzie szarpał na tym kole....

Pocieszające, że inne auta (np Mercedesy) też cierpią na taką przypadłość...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-08-2010 o 18:28
wojtekjanus jest offline  
Stary 05-08-2010, 19:01   #3
dodistus54
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford transit 2,5DI 80 KM sprzęgło

Próbowałem też na wysokich obrotach i delikatne puszczanie sprzęgła i było jeszcze gorzej - silnik latał mi na wszystkie strony!. Tylko lekki gaz i puszczenie sprzęgła z jednoczesnym ostrym dodaniem gazu.
dodistus54 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.