Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2017, 21:10   #11
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

A więc koledzy sprawa wygląda tragicznie a konkretnie 2 środkowe tłoki miały jakiś luz i uderzały o ścianki tulei co doszczętnie je porysowali a więc jeszcze pytanie takie wiem że silnik TDDI jest prawie ten sam ewentualnie głowica do wymiany ale czy mocowanie na pompę wtryskową jest takie samo jak wysokiego ciśnienia z TDCi? Bo jeśli tak to wystarczy że kupię kompletny słupek z wałem tłokami i korbowodami i przełoże resztę z tamtego a dodam że głowica nienaruszona i cała reszta tak samo
Także czekam na jakieś sugestie bo tranzyt stoi już chwilę rozebrany i fajnie by było żeby w końcu coś znaczą robić i zarabiać na siebie ��

Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 09:14   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Z ciekawości zadzwoniłem z twoim problemem do Auto-Waś (robią tylko Transity od 30 lat).
Powiedzieli, że pytanie jest od czapy, to byłaby rzeźba i nawet nie chcą się zagłębiać w problem. Ja to rozumiem, że nawet nie chcą się zastanawiać nad tym, tylko robią tak jak fabryka zrobiła, w końcu odpowiadają finansowo za jakość usługi.

Ale z tego co mi wiadomo - już sam silnik 2,4 tddi ma dwa różne napędy rozrządu (szerokość łańcucha i kół) w zależności od pompy (VP30 i VP44), więc tu już masz problem. Napędy są zamienne, ale nawet na wale korbowym zmienia się końcówkę. Nie wiem, czy ta zamienność przeszła na model Mk7, skoro była stosowana już tylko jedna pompa Denso.
Inaczej mocowane są niektóre napędy od paska, pytanie czy osprzęt z silnika po 2006 da się zamontować bez problemu na starszym bloku.
I takich niewiadomych zapewne jest sporo...

Patrzyłem też na numery bloku dla modeli po 20006 roku, są dwa numery:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

1452591 (6C1Q-6010-BD) i 1695274 (6C1Q-6010-BE)

obydwa są z roku 2006, więc jakieś zmiany były - może nieistotne, a może istotne przy takiej zamianie.

Popatrzyłem na numery tłoków, korbowodów i wału - wał jest ten sam dla obu modeli, tłoki i korbowody niektóre numery się powtarzają. Czyli tłoki stosowane w modelu Mk7 (twoim) były już w modelu Mk6, ale pytanie czy były stosowane tylko w Mk6 TDCI, czy także w TDDI? Znowu niewiadoma...
Ale głównym problemem pozostaje sam blok...

Na twoim miejscu chyba szukałbym dołu silnika po 2006 roku. Wiem, że to problem i koszty...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-06-2017 o 12:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 04:05   #13
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz
Ale największy problem jest w tym że jeśli ich bardzo mało jak już to całe silniki wystawiają ale mam 2 opcje 30km ode mnie gościu zajmuje się rozbiórką i sprzedażą na części tylko transitów i porównywał mi blok z TDDI 115KM do TDCi 115KM i mówi że to jest to samo ale żebym przyjechał do niego z moim blokiem i porównamy wszystko na miejscu aby jakichś niejasności nie było a druga opcja jest taka że byłem przejazdem i wstąpiłem do firmy która zajmuje się kompleksową regeneracją wszystkich części silnikowych i pytałem o hanowanie ewentualnie tulejowanie bloku to się dowiedziałem że hanowanie odpada bo rysy są za głębokie a mimo ciężkiej ścianki między cylindrami można wstawić bezproblemowo tuleje a koszt wszystkich 4 to 850zl więc też nie jest źle ale najpierw pojadę​ zobaczyć czy te bloki się różnią bo zawsze mniej czekania a w zakładzie chwilę by zeszło
Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 08:49   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Lepiej nawet nie myśl o tulejowaniu bloku - jedyne rozsądne rozwiązanie to zakup fabrycznie zmontowanego dołu z układem korbowo-tłokowym.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 17:24   #15
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Dlaczego mam o tym nie myśleć?
Z tego co czytam opinię to naprawdę dobrze to robią więc nie rozumiem dlaczego nie?
Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 19:07   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Cytat:
Napisał Elviru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego mam o tym nie myśleć?
Z tego co czytam opinię to naprawdę dobrze to robią więc nie rozumiem dlaczego nie?
Dlatego, że silniki rodziny Puma są wyjątkowo wymagające jeżeli chodzi o głębokie naprawy i montaż. Potrzebny jest nie tylko dobry mechanik, ale także z dużym doświadczeniem z tymi właśnie silnikami.
W sytuacji gdy tulejujesz blok, trzeba rozebrać fabrycznie zmontowany układ korbowo-tłokowy oraz pompy olejowej i potem go złożyć. Pomijam konieczność zakupu wtedy niby dupereli takich jak zimmeringi, uszczelki i pasty uszczelniające - ale te duperele razem wzięte to kilkaset złotych.
Pominę milczeniem kwestę pewności co do poprawności technicznej wykonanego tulejowania oraz co do konieczności zakupu tłoków i pierścieni...

Ja praktycznie nie spotkałem się z przypadkiem silnika Puma po naprawie głównej dokonanej w nawet dobrym warsztacie, ale bez doświadczenia w naprawach tych silników - aby pochodził długo i bez problemów. Najczęściej jest to przebieg kilka tysięcy i znowu problemy...
Potwierdzali to koledzy na Forum już nie raz i nie dwa. Nawet niedawno był wątek o tym.
Są specjalistyczne zakłady Transitów robiące te silniki bardzo dobrze, ale sądzę, że nie wybraliby tulejowania bloku jako opcji, mając możliwość zakupu słupka.

Tak na marginesie - tulejowanie ma sens w przypadku bardzo drogich silników i rzadko spotykanych jako używki, np w ciężkich autach ciężarowych.
Albo w jakiś zabytkowych dziwolągach.
W popularnym vanie to jest niczym nieuzasadnione.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-06-2017 o 19:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 22:38   #17
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Rozumiem lecz zapewne znając samego siebie to zaryzykuje lub kupię blok z tddi i nawierce otwory pod pompe wysokiego ciśnienia ponieważ w tddi jest w 3 miejscach mocowana a w tdci 2 i jedna jest w tym samym miejscu lecz druga już nie ale to się jeszcze okaże po sprawdzeniu stanu tego słupka z tddi jaka bedzie decyzja a to że simeringi uszczelniacze itp trzeba nowe to wiem a i tak miałem nowe zakładać już dla pewności więc mi to nie przeszkadza ale dzięki za rade
Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 08:08   #18
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Też potrzebowałem słupek ( zamiast regeneracji głowicy) do swojego TDDI 100KM, ale znalazłem cały silnik za 1000zł. Zaryzykowałem, co prawda okazało się że pęknięty jest EGR a pompa wody cieknie, ale za to turbina pompa wtryskowa i cała reszta działa idealnie. Przy wymianie na dodatki o których wspomniał Wojtek wydałem 1500zł ( paski, napinacze, uszczelki, płyny itp ). Przy samym słupku byłoby jeszcze więcej. Nie musiałem też ingerować w rozrząd i wymieniać pompy lub sterownika, bo znajomy zresetował immo ( 10min za 50zł. :-) ). Teraz mam na zapasie pompę i wtryskiwacze po regeneracji , turbosprężarkę, kompletne sprzęgło no i całą masę klamotów. Trzeba się dobrze zastanowić przy drogich naprawach, czy nie taniej wyjdzie zmienić jednostkę.
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 12:01   #19
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Tylko że 2.4 TDCi nie znajdę tanio bo ceny są koło 7 tys a i tak nie wiem dokładnie co bym kupił a tak to przynajmniej będę miał silnik zregenerowany i będę wiedział co mam bo bedą nowe tuleje, pierścienie, panewki, głowica po regeneracji i planowaniu nowa klawiatura rozrząd wszystkie uszczelniacze i uszczelki skrzynia po regeneracji i nowe sprzęgło dlatego wydaje mi się że już po tym długo pojeździ tym bardziej że turbina i cały układ wtryskowy jest po regeneracji
Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 20:47   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w silniku

Cytat:
Napisał Elviru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak to przynajmniej będę miał silnik zregenerowany i będę wiedział co mam bo bedą nowe tuleje, pierścienie, panewki,
Naprawdę życzę ci jak najlepiej, obyś był pozytywnym wyjątkiem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.