Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2009, 15:04   #11
abe76
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

poduszek ma 6 a nie 8 jak w opisie

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 00:37   #12
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Ogólnie to w ASO mogą skasować za wizytę koło 500 zł a może się okazać, że wszystko jest ok, a życie zweryfikuje na ile jest w porządku....

Co do wyposażenia to zawsze można coś zmodyfikować jak to zrobił RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź czy rzeczywiście fotel kierowcy (góra, dół) działa i ogólne oględziny zewnętrzne, a co do głośników to kombi wydaje mi się, że ma 6 fabrycznie (2 przód, 2 tył i 2 z tyłu w bagażniku) no chyba, że moje ma tylko 6 zamiast 8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wtryski....? Temat rzeka na tym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moja rada jak będziesz robił jazdę próbną to zwracaj uwagę na zachowanie się silnika zaraz po puszczeniu sprzęgła jak wrzucasz wyższy bieg delikatnie dodając gaz.... Jak będzie któryś walnięty to usłyszysz większy lub mniejszy twardy "klekot" z silnika, tak pomiędzy 1000-2000 obrotów na biegach 1-3...
Sprawdzć wszystko i wszędzie w silniku, czy nie ma żadnych wycieków, etc...

120KM powinno wystarczyć, szkoda, że nie ma 130.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS.
Takie Denso chętnie sam bym przytulił do swojego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Krzysiek ; 23-10-2009 o 00:40
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 09:06   #13
kobe24la
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Dzięki Klimaz za odpowiedź, na pewno zwrócę na to uwagę. A co do sprawdzenia to w ASO powiedzieli mi 140zł nadwozie, itp i drugie 140zł silnik (łącznie z próbą przelewową) i cała mechanika, więc w sumie wychodzi nieźle, bałem się że więcej.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy któryś z was mógłby mi powiedzieć co wchodziło w skład wyposażenia wersji GoldX ?

Ostatnio edytowane przez kobe24la ; 23-10-2009 o 09:39
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 16:47   #14
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Jeżeli trafisz na Mondeo w dobrym stanie, które nie posiada żadnych ukrytych wad, to możesz nim spokojnie raz tyle pojeździć ile to autko będzie miało lat. Ważne jak w każdym aucie to jego dbałość no i przede wszystkim trzeba lać sprawdzone paliwo na renomowanych stacjach, bo paliwa z baniek mogą Ci całkowicie zrujnować autko, bo komplet nowych wtrysków kosztują w granicach 5-6000zł, więc tylko paliwo sprawdzone żadne inne z drugiej ręki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 17:16   #15
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Za sprawdzenie swojego Mondeo w Płocku zapłaciłem w sumie 250zł i było to podłączenie pod komputer plus wizualne obejrzenie ze wszystkich stron i sprawdzenie amortyzatorów.

A swoją drogą to dość tani ten Mondeo jak na ten rocznik. Ja podchodze z rezerwą do tanich aut.
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 23:13   #16
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Bizonek a wolisz prześwistane VW albo Audi, które cenowo porównując do Mondeo (np. 2005 rok) są rocznikowo daleko z tyłu o jakieś 3-4 lata? Sam przymierzałem się do kupna Passata za takie pieniądze czyli około 30.000 zł, różnica jest taka, że Mondeo za takie pieniądze spokojnie dostaniesz rocznikowo 05-06 natomiast załóżmy takiego Passata rocznik już 2002-03 więc różnica jest dosyć wyraźna.....

Kumpel mój ma VW Passata 2002 rok i sam nawet stwierdził po tym jak się przejechał moim Mondeuszem, że miałby problemy z dotrzymaniem mi kroku na trasie chociażby na większy moment obrotowy Mondeo porównując obydwa 130 konne silniki.
Sam dużo czytałem na temat Mondeo i też miałem obawy co do tego auta, jednak teraz póki co (odpukać w nie malowane) nie mam powodów do narzekań, jak każde auto jak się dba to się ma....
No i rocznikowo jest przewaga Mondeo jeżeli porównujemy go do Passata mając do dyspozycji około 30.000 zł.
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 14:24   #17
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

witam, odnosnie wyposazenia to nie ma tez ASR bo wystepowal razem z ESP . W Mondeo nie ma silnika 120 km w dieslu
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 21:49   #18
kobe24la
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Ten egzemplarz sobie odpuściłem, właściciel sam nie wiedział co to auto ma na wyposażeniu. A już totalnie mnie dobił, jak nagle z wersji 130KM zrobiła się wersja 115KM. Po prostu żal.
Aktualnie zainteresował mnie jeszcze ten egzemplarz, co o nim sądzicie http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-x-C10426588.html
Najgorsze, że nie ma podanego przebiegu, w poniedziałek planuje jechać go zobaczyć z bliska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kobe24la ; 31-10-2009 o 21:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 22:18   #19
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

Ze zdjęć wygląda, że jest ok, jednak to co może być pod maską to już inna sprawa. Po drugie chciałbym się dowiedzieć do jakich celów Tobie będzie służyło to autko, masz jakąś pracę która wymaga takiego autka? Bo jak widzę to jest 2.2 i 155 kucyków więc paliwożerne będzie na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do oględzin to nic się nie zmieniło, przeglądaj posty powyżej, no i swoje oczy miej na baczności, co do stanu licznika to może on mieć i nawet na liczniku 50 tysi a w rzeczywistości koło 150.000. Jak autko sprowadzone to poszukaj wszędzie gdzie się da jakiś naklejek po wymianach olei itd. Ja w swoim nigdzie czegoś takiego nie widziałem przy kupnie, przy silniku nic nie było, do czasu aż przy otwartych drzwiach kierowcy nie spadł mi telefon na ziemię, nachylając się zobaczyłem nalepkę na wewnętrznej części z kilometrami przy wymianie oleju i z datą wymiany tego oleju ajak kiedyś tam była Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także miej oczy szeroko otwarte, jeżeli nie jesteś pewien co do faktycznego stanu licznika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 11:20   #20
kobe24la
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinia o Mondeo MK3 diesel 130KM

[QUOTE=Klimaz;1277387]Po drugie chciałbym się dowiedzieć do jakich celów Tobie będzie służyło to autko, masz jakąś pracę która wymaga takiego autka?

Potrzebuje dużego auta rodzinnego, którym często będzie podróżować 4-5 dorosłych osób plus pełen bagażnik. Co prawda nie należę do kierowców wyścigowych, ale wydaje mi się, że 130KM może być za mało, szczególnie na trasie. Ponadto mam nietypowe hobby, a mianowicie jestem modelarzem i często wożę modele samolotów o długości ponad 2metry, a przyczepa nie wchodzi w grę. Rocznie robię ponad 20tyś km.
Już od dłuższego czasu szukam czegoś w przyzwoitym stanie, ale jak sami wiecie, bardzo trudno coś trafić (albo wersja 115KM, albo przebieg masakryczny w dodatku właściciel nie jest w stanie powiedzieć co i kiedy było wymieniane). A wiadomo, że człowiek nie będzie jeździł za autem po całej Polsce, bo więcej straci się kasy na paliwo i przeglądy.

Dlatego planuje wybrać się jutro obejrzeć ten egzemplarz, może wreszcie dopisze mi szczęście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do paliwożerności, czy jest aż tak źle w wersji 155KM? Z opinii, które czytałem, to właściciele piszą, że ta wersja pali około 8litrów w cyklu mieszanym, chyba, że się mylę, to mnie poprawcie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.