Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2018, 11:17   #111
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Czy rozmiar 235/55/17 jest odpowiedni na zimę czy macie inne zdanie. Ja mam takie letnie więc myślę że na zimę też powinny być takie....

Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 13:49   #112
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dokładnie na takich jeżdżę już cały rok. NIe mam żadnych zastrzeżeń do tych opon zarówno latem jak i zimą spisywały się dobrze. Może latem ciut przy głośne ale tragedii też nie ma. Zimą w dużym sniegu dawały sobie tez rade. Jak będę zmieniał opony prawdopodobnie drugie takie same sobie kupię a na pewno dobre całoroczne.
Nie wiem jaki sens kogoś wprowadzać w błąd, że opony wielosezonowe sprawdzają się w śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Latem są jak najbardziej ok. zimą na odśnieżonej nawierzchni też, ale nie oszukuj chociaż sam siebie, że sprawdzają się w śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 16:32   #113
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jaki sens kogoś wprowadzać w błąd, że opony wielosezonowe sprawdzają się w śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Latem są jak najbardziej ok. zimą na odśnieżonej nawierzchni też, ale nie oszukuj chociaż sam siebie, że sprawdzają się w śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W błąd nikogo nie wprowadzam, sam siebie tez nie oszukuje bo chyba jest jeszcze coś takiego jak "zdrowy rozsądek" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i to że mam samochód 4x4 o podwyższonym prześwicie to nie znaczy że mogę nim jechać na błotniste bezdrożaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Oczywiście że taka opona całoroczna w dużym mokrym śniegu sobie gorzej poradzi niż typowo zimowa. Po drugie mając najlepszą zimową oponę wyjedziesz z każdego sniegu???
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 17:54   #114
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jaki sens kogoś wprowadzać w błąd, że opony wielosezonowe sprawdzają się w śniegu
A dasz wiarę, że wielosezonowych używam tylko zimą?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 18:43   #115
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

danwit2wielosezonówka jest również kiepska w suchym śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w tym roku o dziwo miałem trochę śniegu przez ponad tydzień i strasznie się zdziwiłem gdy nie mogłem wycofać pod niewielkie wzniesienie, a chwilę pózniej mało nie przestawiłem Audi zawracając na tym "skośnym" parkingu gdzie nie mogłem zaparkować na wzniesieniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (parking w lesie przy dojściu na plażę)
weuek zimą można jezdzić nawet na letnichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Escape mam tylko wielosezonowe, ale gdyby u mnie były dłuższe i prawdziwe zimy jak dawniej to nawet bym się nie zastanawiał aby zakupić dobre zimówki.
Każdy robi jak uważa, ale nie dam sobie wmówić, że dobrą wielosezonówkę można porównywać do dobrej zimówki.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 11:39   #116
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Mam założone od nowosci Michelin Crossclimate+ i na zimy jakie są w lubuskim w zupełności wystarczają . Nie mialem okazji sprawdzić w duzym śniegu , ale przed zakupem obejrzałem dużo filmów na YT oraz przeczytalem kilka testów i nie było źle . Niektórym wydaje się , że to normalne wielosezonowki i nieraz słyszałem że źle zrobilem,ale jak zacząłem rozmowę to okazało się że ludzie nie slyszeli o tego typu oponach(nowy typ opon, które nijak mają się do typowych opon wielosezonowych) , które mają homologację zimową również . Nawet dobra zimowka będzie miała problemy gdy sniegu po pas.

Ostatnio edytowane przez elfi ; 19-03-2018 o 11:45
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 15:58   #117
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał elfi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet dobra zimowka będzie miała problemy gdy sniegu po pas.
Nawet jak będziesz miał łańcuchy to będziesz miał problem z głębokim śniegiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już wcześniej pisałem, że na takie słabe zimy jakie mamy teraz da radę się na nich "przemieszczać" lecz na "białe" drogi zdecydowanie mieć lepiej zimówki. Kto jezdził na zimówkach wie o co chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 22:18   #118
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy robi jak uważa, ale nie dam sobie wmówić, że dobrą wielosezonówkę można porównywać do dobrej zimówki.
Ani do dobrej książki, dobrego filmu i dobrej muzyki. Każdy ma swoje dobre rzeczy. Subiektywnie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 22:46   #119
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ani do dobrej książki, dobrego filmu i dobrej muzyki. Każdy ma swoje dobre rzeczy. Subiektywnie.
DokładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 12:44   #120
joopa
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 11-03-2018
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2012
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Dzięki. Chyba w takim razie kupię osobno zimę/ lato
joopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.