Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2015, 17:36   #1
tgrzebien
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Witam, od niedawna jestem posiadaczem nowego Focusa 1.5 EB 150KM i mam problem przy zmianie biegu z jedynki na dwójkę. Za każdym razem jak zmieniam bieg z 1 na 2 samochód tak jakby skacze. Wcześniej jeździłem tylko dieslami i może dlatego teraz mam problem. Próbowałem już kilku "technik" np.
1. Wrzucam jedynkę i jadę->dochodzi do ok. 2500-3000 obrotów->wciskam sprzęgło->wrzucam dwójkę i jednocześnie dodając trochę gazu puszczam sprzęgło i tutaj samochód tak jakby się zakrztusił tzn. takie odczucie jakby go przyhamowało
2. Wrzucam jedynkę i jadę->dochodzi do ok. 2500-3000 obrotów->wciskam sprzęgło->wrzucam dwójkę->odpuszczam całkowicie gaz i puszczam sprzęgło - tutaj jest trochę lepiej, ale po tej czynności jak dopiero po puszczeniu sprzęgła dodam gaz to jest ok sekundy opóźnienia zanim samochód się "ogarnie" i zacznie przyspieszać (hamuje tutaj chyba chwilo silnik i dlatego takie odczucie).

Jest jakiś sposób, żeby zmiana z jedynki na dwójkę poszła gładko i żeby nie było czuć całej tej zmiany? Ewentualnie co robię źle? Jest to bardzo denerwujące, zwłaszcza że samochodami jeżdżę już parę ładnych lat i raczej tego problemu nie miałem, no tylko, że tak jak na początku napisałem, zawsze były to silniki diesla.

tgrzebien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 18:36   #2
Feelon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5 - 204KM by TuneForce
Rocznik: 2014
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Hej,
Na początku też miałem takie wrażenie. Nie znajduję innej porady jak wyczuć po prostu moment odpuszczania sprzęgła z jednoczesnym dodaniem gazu pod sam koniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie Pan zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mylić z pewnym programem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Feelon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 23:17   #3
tgrzebien
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Próbowałem dzisiaj na odcinku hamować do zera i ruszać i przy energicznej próbie ruszenia, a nie jak ślimak, nie potrafiłem się wstrzelić w ten moment, żeby nie szarpnęło. Czyli lepiej próbować odpuszczać sprzęgło przy jednoczesnym dodawaniu gazu, czy gaz wciskać dopiero pod koniec puszczania sprzęgła?
Po takich pytaniach czuję się jakbym zaczynał jazdy na kursie prawa jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tgrzebien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 23:25   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Kup automata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 23:31   #5
tgrzebien
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Jakbyś nie zauważył, to nie były jazdy próbne przez salon, tylko jestem już właścicielem tego forda. Zresztą nie proszę o poradę, czy kupić auto z manualem czy w automacie, bo auto już mam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tgrzebien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 23:36   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Zauważyłem, ale moim zdaniem robisz z igły widły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 07:14   #7
tgrzebien
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie

Poprostu myślałem, że jest jakiś tajemny sposób na ten silnik, żeby mój mały problem zniknął. :-) No ale nic tam, może praktyka pomoże.
tgrzebien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 07:19   #8
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Przyzwyczaić się i oby to były jedyne "małe" problemy z Twoim FF3FL.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 10:40   #9
mkay
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

Mam ten sam problem - również po przesiadce z diesle'aGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale wydaje mi się, że jest już znacznie lepiej, niż na początku (autem jeżdżę niecały tydzień), więc to pewnie kwestia przyzwyczajeń i wyrobienia sobie nowych nawyków...

PS: trochę się boję co będzie jak autem zacznie jeździć żona, która miała takie problemy nawet przy diesluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 12:46   #10
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2

tgrzebien a jak bylo z autem testowym?
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.