Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2018, 18:59   #11
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Re: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ubezpieczenie powinno być zawarte DOKŁADNIE na taki pojazd, którego jesteśmy użytkownikiem
No właśnie, powinno być, a jeśli nie znajdujesz swojego auta na liście ubezpieczyciela, to obowiązuje to, co nakazuje dany ubezpieczyciel, w przypadku Axy "model najbardziej zbliżony do posiadanego lub kontakt z infolinią".
Z której strony nie spojrzysz, autor wątku i tak już podał nieprawdę i nie wybrał dokładnie taki pojazd jaki ma, bo przecież jego Focus Mk2 to nie C-max, a tym bardziej nie minivan.
Nie przesadzałbym z tym nie wypłacaniem. Autor wątku zadzwonił na infolinię, nic mu nie pomogli (rozmowy są nagrywane, jest dowód), więc realizuje zalecenie Axy w postaci wyboru auta najbardziej zbliżonego.

dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 22:48   #12
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu

Ok, tylko w tej sytuacji chyba bym się nie zadowolił informacją telefoniczną. Żądałbym chyba potwierdzenia pisemnego lub wybrał takiego ubezpieczyciela, który rzetelnie podejdzie do sprawy. Ogólnie sytuacja dość kuriozalna.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2018, 13:55   #13
BartekG1208
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 Flexfuel
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu

Też uważam, że to kuriozalne, koniec końców po prostu przedłużyłem tą polisę którą miałem... Miejmy nadzieję, że nigdy z OC nie będę musiał korzystać.

Ten wątek w takim razie będzie jako taka ciekawostka, szczególnie dla kogoś kto będzie miał taki sam problem jak ja (póki co nikt taki się nie odezwał).

Dzięki za wszelkie próby pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub wybrał takiego ubezpieczyciela, który rzetelnie podejdzie do sprawy.
No tylko żadna większa lub mniejsza ubezpieczalnia z którą miałem kontakt nie miała przypisanego silnika 1,8 do Focusa. Wszystkie praktycznie korzystają z tej samej bazy danych samochodów, tego samego kalkulatora... Wygląda to tak jakby taki samochód nie istniał w bazie danych? Może dlatego, że na polski rynek nie było sprzedawanych Focusów flexfuel? (chyba nie było, nie orientuję się tak dobrze i tak sobie luźno rozmyślam)

Ostatnio edytowane przez BartekG1208 ; 14-09-2018 o 14:01
BartekG1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 19:49   #14
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu

Cytat:
Napisał BartekG1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tylko żadna większa lub mniejsza ubezpieczalnia z którą miałem kontakt nie miała przypisanego silnika 1,8 do Focusa. Wszystkie praktycznie korzystają z tej samej bazy danych samochodów, tego samego kalkulatora...
Dlatego sugerowałem, żeby kontaktować się z ubezpieczycielami i zażądać wyliczenia polisy z tym konkretnym silnikiem, a nie korzystać z gotowego kalkulatora.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.