Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2018, 13:57   #1
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Powietrze w układzie paliwowym

Witam, ostatnio mondek z rana musi kręcić nieco dłużej żeby zapalił, dosłownie minutke temu sprawdzałem układ paliwowy i zauważyłem, że zaraz za pompą paliwa jest bąbel powietrza, za odpowietrznikiem następny. Jest to prawdopodobna przyczyna ciężego odpalania, ale gdzie ewentualnie to powietrze może sie dostawać? Nie tak dawno wymieniałem filtr paliwa, była to moja pierwsza samodzielna wymiana, ale obudowa od spodu jest sucha jak pieprz. Podpowie ktoś gdzie można szukać ewentualnej nieszczelności.

Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2018, 17:39   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

W tych miejscach ktore ruszales w celu wymiany filtra paliwa. Zakladam ze o-ring filtra zalozyles nowy, a przy montazu zmoczyles go ropa?
Odpal silnik i poruszaj zlaczkami przewodow paliwa przy filtrze. Jesli ktoras jest nieszczelna to zobaczysz bable powietrza w przezroczystym przewodzie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 12:27   #3
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tych miejscach ktore ruszales w celu wymiany filtra paliwa. Zakladam ze o-ring filtra zalozyles nowy, a przy montazu zmoczyles go ropa?
Odpal silnik i poruszaj zlaczkami przewodow paliwa przy filtrze. Jesli ktoras jest nieszczelna to zobaczysz bable powietrza w przezroczystym przewodzie
Jesli chodzi ci o uszczelke w obudowie filtra to tak załozyłem nową, co do zmoczenia go ropą to nie pamiętam szczerze mowiąc ale powiedzmy, że tego nie zrobiłem i co w związku z tym? Jesli chodzi o złączki paliwa przy filtrze to ja mam przed lifta i filtr mam pod autem a nie pod maską więc ten pomysł odpada. Chyba ze miales na mysli np rurke od pompy paliwa, albo ewentualnie te kable pod maska które wygladaja identycznie jak te pod autem, jeden z czerwonym zatrzaskiem drugi chyba z niebieskim, zlokalizowane są u mnie z lewej strony silnika nad filtrem oleju.

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 12-09-2018 o 13:01
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 11:12   #4
Mondomaniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo V USA/C-Max
Silnik: 1.5180KM/2.0TDCI180KM
Rocznik: 2014/2017
Postów: 95
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Sprawdź szybkozłączki na przewodach przy filtrze paliwa. Powinny być zapięte do końca nie na pierwszym progu.
Mondomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 12:55   #5
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał Mondomaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź szybkozłączki na przewodach przy filtrze paliwa. Powinny być zapięte do końca nie na pierwszym progu.
Tego akurat nawet nie odpinałem, jedynie co to wykreciłem puszke filtra, najpierw oczywiscie odkręciłem ten mniejszy zawór w celu spuszczenia paliwa potem dopiero odkręciłem puszke, wymieniłem uszcelke i poskładałem wszystko, ale mam pytanie, ten mnieszy zaworek od spuszczania paliwa też musi byc na jakiejs gumowej uszczelce, czy jest opcja zeby to uszkodzić? Przy zakrecaniu odniosłem wrażenie jakbym zakręcił to nieco za mocno, moze uszczelka sie tam uszkodziła z tym, że cała puszka filtra jest suchutka zero wycieków.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 16:57   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Tak w ramach scislosci. Twoj silnik 2.0 to czym jest zasilany, benzyna czy ropa?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 19:19   #7
Mondomaniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo V USA/C-Max
Silnik: 1.5180KM/2.0TDCI180KM
Rocznik: 2014/2017
Postów: 95
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego akurat nawet nie odpinałem, jedynie co to wykreciłem puszke filtra, najpierw oczywiscie odkręciłem ten mniejszy zawór w celu spuszczenia paliwa potem dopiero odkręciłem puszke, wymieniłem uszcelke i poskładałem wszystko, ale mam pytanie, ten mnieszy zaworek od spuszczania paliwa też musi byc na jakiejs gumowej uszczelce, czy jest opcja zeby to uszkodzić? Przy zakrecaniu odniosłem wrażenie jakbym zakręcił to nieco za mocno, moze uszczelka sie tam uszkodziła z tym, że cała puszka filtra jest suchutka zero wycieków.
Jeżeli puszka sucha to raczej nie powinno być problemu z zaworkiem puszki filtra. Do sprawdzenia jeszcze uszczelka o której mówisz i zaworek odpowietrzenia pod maską mógł się zawiesić przy odpowietrzaniu. Wykręca się go jak ten przy kole ta sama zasada działania spróbuj go dokręcić.
Mondomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 19:53   #8
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał Mondomaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli puszka sucha to raczej nie powinno być problemu z zaworkiem puszki filtra. Do sprawdzenia jeszcze uszczelka o której mówisz i zaworek odpowietrzenia pod maską mógł się zawiesić przy odpowietrzaniu. Wykręca się go jak ten przy kole ta sama zasada działania spróbuj go dokręcić.
Tego sie bałem, ze bede musial znowu odkrecać ten filtr. Tak w ramch scisłosci to 2.0 tdci. Jesli chodzi o ten mniejszy zaworek na puszcze to jest on do spuszczenia niby ropy z filtra, ale ostatnio jak go odkecilem to lecialo i lecialo tak zeby nie skłamać to wyleciało dobre 2 litry, az sie wku... i odkreciłem cała puszke i wtedy tak czy inaczej wylecialo duzo ropska. Ile powinno wyleciec ropy po odkreceniu tego malego zaworka?
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2018, 12:56   #9
Mondomaniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo V USA/C-Max
Silnik: 1.5180KM/2.0TDCI180KM
Rocznik: 2014/2017
Postów: 95
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Ja zawsze wypinałem filtr i wyciągałem całość na warsztat, po wymianie wkładu montaż i odpowietrzenie przez zaworek.
Mondomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2018, 15:40   #10
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał Mondomaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zawsze wypinałem filtr i wyciągałem całość na warsztat, po wymianie wkładu montaż i odpowietrzenie przez zaworek.
Masz przed lifta filtr pod autem, rozumiem ze wypinałes filtr z całą ropą w srodku? Jesli chodzi oten zaorek pod maską to nie ma tam co okrecać jest to zwykły zaworek ktory trzeba ewentualnie wcisnąć.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.