Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2013, 22:35   #1
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie mycie wnętrza pranie czy para?

Cześć,

tak jak w temacie ma ktoś może doświadczenie z praniem wnętrza za pomocą tradycyjnej wody i środków czy wybrać może parę? Kupiłem właśnie 4 letniego CMAXa i chciałbym go "ogarnąć" w środku i nie wiem jakich firm usług szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozmawiałem ze znajomym, który skorzystał z odświeżenia parowego w środku i był zadowolony mówił też że przy okazji prania wodą istnieje możliwość że coś się odklei nie wiem ile w tym prawdy ...

tutaj przykład [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ewentualnie gdzie polecacie w okolicy warszawy?

pozdro


Ostatnio edytowane przez Martingg ; 07-10-2013 o 22:58
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 10:57   #2
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Moim zdaniem czyszczenie parowe nadaje się do odświeżenia wnętrza które jest w miarę czyste bądź zabrudzenia nie są na tyle silne żebyś musiał używać tzw. prespray-a albo odplamiaczy. Dodatkowo wnętrze po takim praniu szybciej schnie co jest wygodne przede wszystkim w zimę. Jednak jeżeli zabrudzenia są średnie/mocne to jednak jestem za standadowym "praniem wnętrza". Poza tym para sprawdza się świetnie podczas czyszczenia plastików wewnątrz auta i jest używana do valetingu silnika przez salony kosmetyki samochodowej.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 20:04   #3
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Jedno siedzenie ma plamę, drugie wygląda jakby było ukurzone i podsufitka ma krople czerwone kurcze jakby krwią uwalone ... postanowiłem zaczekać z praniem do wiosny w sumie wtedy to będzie 2 w 1 bo po zimie będzie dodatkowy syf w środku, który i tak trzeba będzie gruntownie wyczyścić. Raczej zdecyduję się na tradycyjne pranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 16:06   #4
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Uważaj z podsufitką żeby nie obwisła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 21:47   #5
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Tak wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktoś się może orientuje czy w cmaxie jest przyklejana? czy jakoś inaczej zamontowana?
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 21:54   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ktoś się może orientuje czy w cmaxie jest przyklejana? czy jakoś inaczej zamontowana?
Usztywniona i podtrzymywana plastikami słupków, klipsami z tyłu, obudową tylnego górnego pasa, lampkami, mocowaniem słoneczników... Bez kleju.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 20:34   #7
AnnaK
Zablokowany
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ka hatchback
Silnik: 1,3 44,00 kW
Rocznik: 1996
Postów: 13
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mycie jest lepsze od pary. Dodanie odrobiny Vanisha nie zniszczyło tapicerki, a brud schodzi.
AnnaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 20:01   #8
budzik1502
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-10-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90km
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Pytanie czy chcesz to zrobić samemu czy oddać auto do kogoś kto się tym zajmuje na stałe, bądź się na tym zna ?? Ja ostatnio kupiłem foczkę i powiem że siedzenia wyglądały na czyste i stwierdziłem że nie ma co się bawić w szorowanie. Niestety mój mały szczeniak "ochrzcił" mi siedzenie jak jechałem z nim do weterynarza i musiałem zabrać się do czyszczenia. Na szczęście szwagier dorabia na czyszczeniu samochodów i pożyczyłem od niego odkurzacz piorący karcher'a . Nie wiem jak działa metoda parowa , ale ten odkurzacz czyni cuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Myślałem że tapicerka jest OK , ale jak wylewałem wodę z odkurzacza po czyszczeniu to muszę przyznać ta metoda czyszczenia jest naprawdę dobra. Woda była czarna !!!
Szwagier bierze za mycie auta z czyszczeniem tapicerki w granicach 100-150 zł . Także sądzę że to nie są duże kwoty , w szczególności że to się nie robi co miesiąc. Według mnie to poszukaj kogoś takiego w swojej okolicy kto popołudniami lub w weekendy dorabia na myciu samochodów i będziesz zadowolony ...
Pozdrawiam
budzik1502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2013, 15:15   #9
ffordekk
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Odkurzacz Karchera to chyba jakieś cudo! Ciekawe po ile stoi.. Przydałby się. Generalnie ja polecam mycie, bo czyszczenie parowe jest niestety niedokładne. Jeśli tapicera jest tylko lekko przykurzona - ok, ale jak poważniejsze zabrudzenia to odradzam!
ffordekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2013, 16:16   #10
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: mycie wnętrza pranie czy para?

Cytat:
Napisał budzik1502 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Na szczęście szwagier dorabia na czyszczeniu samochodów i pożyczyłem od niego odkurzacz piorący karcher'a .
...
Szwagier bierze za mycie auta z czyszczeniem tapicerki w granicach 100-150 zł . Także sądzę że to nie są duże kwoty , w szczególności że to się nie robi co miesiąc.
...
Pozdrawiam
A nie macie/nie znacie takiego szwagra w Warszawie, czy okolicach?
Sam bym pojechał ze swoim.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.