Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2019, 08:43   #31
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Nie widzialem żadnego korka takiej ala nakładki wiec nic sie nie poradzi na to

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 09:33   #32
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Witam

Chyba koledzy naoglądali się za dużo kryminałów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kto ma obawy => wynająć zamykany garaż w okolicy

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 09:41   #33
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Kolegi córka otworzyła sobie tą klapkę i czegoś tam próbowała dosypać, ale ojciec nie wie na ile się jej udało.

W kilka sekund (bez narzędzi) można tez ukraść wycieraczki szyby albo lampy p-mgłowe i cofania z fokusa mk2 fl hb. Można się ciągle tym martwić, ale szkoda życia.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 12:02   #34
songo94
ford::beginner
 
Imię: Denis
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Kluczbork
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

tylko, że takich lamp zaden menel nie przepije, a 10-20l benzyny latwo opchnac... w zeszlym roku sasiadowi z tira MANA spuscili 200l ropy jak sie okazalo tez nie mial zamyknego korka... a tir stal kolo domu. Ja mam garaz prywatny, ale jakbym tak stawial przed blokiem to po nocach bym nie spal. Niby nie duza strata, bo mazdy 6 giną w warszawie na potęgę... ale mimo wszystko jak tak 100x po 2-3l na tydzien ci podpierdola to ty nie zauwazysz, ktos jezdzi za darmo, a ty tylko tankujesz.

Ostatnio edytowane przez songo94 ; 20-01-2019 o 12:04
songo94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 18:21   #35
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Skąd będą wiedzieli że potrzebują specjalnego lejka Forda? Bo bez niego nie pokonają drugiej zapadki.
Moim zdaniem szybciej wylamia blokadę w zamykanej klapce wlewu i odkręcą tradycyjny korek niż będą inwestować w Fordowski lejek
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 19:21   #36
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Cytat:
Napisał songo94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko, że takich lamp zaden menel nie przepije, a 10-20l benzyny latwo opchnac... w zeszlym roku sasiadowi z tira MANA spuscili 200l ropy jak sie okazalo tez nie mial zamyknego korka
Każdy ma jakąś fascynującą historię ze swojego podwórka. :-)

Można dołożyć zameczek za kilka złotych, na przykład taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Albo się umówić z sąsiadem na parkowanie swoją klapką 5 cm od jego auta.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 20-01-2019 o 19:25
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2019, 09:32   #37
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Wielkie podziękowania dla KSP forumowicza który bardzo szczegółowo opisał jak zamontować centralny do klapki wlewu w Focusie mk2 .A ponieważ bardzo mnie irytował fakt , że klapka się nie zamyka, postanowiłem dołożyć centralny do klapki wlewu . A więc opierając się tej wiedzy w tym tygodniu zamontowałem aż dwa centralne do klapki wlewu (ponieważ posiadam dwa focusy mk2 po FL z 2008r. oba 1.6 tdci 90km) . Same siłowniki kupiłem używane na Allegro ale musicie pamiętać , że muszą być kompletne tj. siłownik +obudowa + oryginalna wtyczka z kawałkiem przewodu koszt 30-45zł + przesyłka. Jedyną różnicą w wykonaniu był fakt iż ja wpiąłem się w instalację centralnego zamka przy słupku środkowym tuż przy kostce prowadzącej instalację do tylnych prawych drzwi. Na pierwszy zamek potrzebowałem 4 godziny pracy na luzie na spokojnie żeby nic nie urwać , natomiast na drugi tylko 2 godz. całkowity koszt ( siłownik kpl. szt 2 90zł , przesyłka 14 zł + przewód 1mm ja kupiłem aż 18m=18zł ale na dwa siłowniki zużyłem 10m + jedna taśma izolacyjna + lutownica i cyna. Myślę , że mechanik zawołał by za robotę jednego co najmniej 100zł więc na dwóch sporo zaoszczędziłem. Jeszcze raz podziękowania dla KSP pozdrawiam G.R.
__________________
greś

Ostatnio edytowane przez greś ; 16-02-2019 o 09:39
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 12:43   #38
dudijack
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Braniewo
Model: Focus MK IV Vignale
Silnik: 1.5L Dragon
Rocznik: 2019
Postów: 140
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Cytat:
Napisał greś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyną różnicą w wykonaniu był fakt iż ja wpiąłem się w instalację centralnego zamka przy słupku środkowym tuż przy kostce prowadzącej instalację do tylnych prawych drzwi.
Witaj. Możesz dać namiary ( zdjęcie, rysunek) gdzie, jakie przewody itp.?
dudijack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 13:17   #39
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

dudijack zajrzyj do postu KSP na 2 stronie tam masz potrzebne zdjęcia . Jak dojedziesz z instalacją do słupka środkowego to otwórz przednie prawe drzwi , do tylnych idzie instalacja osłonięta charmonijkową gumą , wyciągnij kostkę ze słupka użyj najlepiej małego nożyka na gumowej osłonie kostki po obu stronach są okrągłe zagłębienia to są znaczniki zatrzasków w tym miejscu wsuń nożyk pomiędzy kostkę a słupek ostrożnie ale i zdecydowanie i uważaj żeby nie porysować lakieru i lekko naciśnij jednocześnie odciągając kostkę do tyłu, rozepnij kostkę do tylnych drzwi ( ja zawiązałem sznurek na kostce żeby potem było łatwo ją przeciągnąć spowrotem ale nie jest to konieczne, wlutowałem się ok 5 cm przed kostką . Niestety nie mogę zamieścić zdjęcia . Standardowo w kostce będzie 6 kabelków każdy jest w innym kolorze jeżeli oczywiście nie masz elektrycznych szyb z tyłu ale niezależnie od tego ciebie interesują 2 ( biały z czarnym paskiem i żółty z czarnym paskiem) te dwa to sygnał do centralnego.Bardzo łatwo to sprawdzisz weź zwykłą kontrolką w momencie zamykania lub otwierania kontrolka zaświeci się na chwilę i zgaśnie i tak ma być ponieważ napięcie idzie na siłownik przez chwile celem jego otwarcia lub zamknięcia.
__________________
greś
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 18:19   #40
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

A tak dla zainteresowanych sprawdziłem czy da się coś dolać do zbiornika mając wlew bez korkowy . I tak wziąłem 5L paliwa i próbowałem dolać lejąc powoli bezpośrednio we wlew , całe paliwo wylewało się pod samochodem, następnie odblokowałem pierwsze zabezpieczenie to z metalową blaszką we wlewie. trochę głębiej widać zabezpieczenie nr. 2 to żółta plastikowa klapka lejąc bardzo powoli okazuję się , że paliwo nadal wylewa się pod samochodem. dopiero odblokowując zabezpieczenie nr. 2 całe paliwo wlewało się do zbiornika. Wniosek myślę , że nie ma co się bać, gdyby ktoś chciał nam nalać jakiegoś badziewia do zbiornika to musiałby się naprawdę wysilić . Pozdrawiam.
__________________
greś
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.