Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2010, 20:35   #1
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Witam kolegów. Wiem, że tematów o nie odbijającym ręcznym jest juz kilka na forum, ale może ma ktoś patent na mój problem. A mianowicie, po zaciągnięciu hamulca ręcznego, często grzeją mi się felgi. Zdemontowałem koło, ściągnąłem linkę z zacisku i zacząłem ręcznie ruszać zacisk. Chodził całkiem normalnie. Założyłem linkę z powrotem zaciągnąłem ręczny i zauważyłem, że zacisk nie cofnął się na max. Musiałem ręcznie, palcem go cofnąć - wtedy było OK. Co tu nie gra, że ten zacisk, na którym trzyma się linka i do którego zamontowana jest sprężynka, nie cofa sie tak jak powinien. Moim skromnym zdaniem, Ford dał ciała ze sprężynką - jest za słaba, a i jej miejsce zamontowania takze pozostawia wiele do życzenia. I tutaj mam pytanie. Zamierzam zamontować jakąś inną sprężynkę, tylko niestety nic nie wpada mi do głowy. Może ma ktoś namiar, gdzie mozna takie cudo kupić. Mocniejsza sprężynka, będzie pewniej odciągać linkę, wtedy klocki nie będą blokowały tarczy. pozdrawiam

bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 20:46   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Do wymiany linki hamulca ręcznego. Miałem DOKŁADNIE to samo.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 20:49   #3
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Ale ta linka jedna i druga chodzi całkiem całkiem. Jak chwycę ją kombinerkami (akurat tak ściągałem je z zacisku) to nie mam problemów, aby nią ruszać. No chyba, że te linki powinny chodzić jak po maśle, to wtedy mogą być do wymiany.
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 20:56   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Powinny chodzić jak po maśle, przynajmniej nowe tak chodzą. Ja niestety swojej zużytej nie sprawdziłem, ale wymiana załatwiła mój problem. Poza tym z tego co słyszałem to szczęki odbijają do końca dopiero po chwili jazdy samochodem. Fakt że sprężynka mogłaby mieć większą siłe.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 20:59   #5
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

normalny objaw w mk3,wiele było tematów o ręcznym, ja osobiście przeszedłem przez etap czyszczenia, smarowania, zalewani płynem hamulcowym itp. najlepszym sposobem będzie wymiana zacisku, nowy cena jeśli się nie mylę 400 -500zł, używkę w dobrym stanie można kupić do 150zł, u mnie po wymianie ręczny dział prawidłowo, więc jeśli twierdzisz że linki działają normalnie to nie zastanawiaj się szukaj zacisku, problem w zacisku występuje z zacierającą się dźwignią od ręcznego

ps. jak co to na pw daj znać to dam ci kontakt do koleszki który ma anglika, i sie dogadacie
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:01   #6
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Ale wiesz, co zauważyłem, jak ostatnio zamiast zaciągać ręczny, zostawiam auto na biegu?? Wsiadam do auta (jest na biegu zamiast na recznym), auto jest delikatnie z górki, wciskam sprzęgło, aby odpalić - auto stoi w miejscu, odpalam, auto delikatnie sie stacza. Czyżby w jakiś specjalny sposób hamulce trzymały, czy to taki nastepny patent FORDA'a ??

A i jeszcze jedno. SrebrnaStrzała, za ile kupowałeś te linki??
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:43   #7
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał bary75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wciskam sprzęgło, aby odpalić - auto stoi w miejscu, odpalam, auto delikatnie sie stacza
Kolego, czy auto zaczęło się staczać bezpośrednio po odpaleniu, czy dopiero po puszczeniu tego wciśniętego sprzęgła?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:44   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, czy auto zaczęło się staczać bezpośrednio po odpaleniu, czy dopiero po puszczeniu tego wciśniętego sprzęgła?
Pozdrawiam
Dobre pytanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie linek, nie pamiętam za ile wiem że na allegro kupowałem
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:56   #9
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, czy auto zaczęło się staczać bezpośrednio po odpaleniu, czy dopiero po puszczeniu tego wciśniętego sprzęgła?
Pozdrawiam
Wcisnąłem sprzęgło - auto stoi (oczywiście jest na biegu, nie na recznym - przecież on nie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Dalej na wciśniętym sprzegle odpalam i po ułamku sekundy auto delikatnie zaczyna się staczać - to wyglada, jak by to był jakiś ukryty patent FORDA. Kiedys jakis kolega mi o tym mówił, ale dopiero teraz, jak nie zaciągam ręcznego, to to zauważyłem.

Dodam tylko, że sprawdzałem to na bardzo małym wzniesieniu, troszke mniejsze niz podjazd do garażu (jeżeli to Wam coś da).
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:58   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał bary75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcisnąłem sprzęgło - auto stoi (oczywiście jest na biegu, nie na recznym - przecież on nie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Dalej na wciśniętym sprzegle odpalam i po ułamku sekundy auto delikatnie zaczyna się staczać - to wyglada, jak by to był jakiś ukryty patent FORDA. Kiedys jakis kolega mi o tym mówił, ale dopiero teraz, jak nie zaciągam ręcznego, to to zauważyłem.

Dodam tylko, że sprawdzałem to na bardzo małym wzniesieniu, troszke mniejsze niz podjazd do garażu (jeżeli to Wam coś da).
Wydaje mi się że tak powinno być, bo po odpaleniu zaczyna działać pompka od hamulców.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.