Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2020, 13:42   #71
Baryz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2015
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - wybór, sprawdzone rozwiązania, opinie

Witam,
Odświeżam temat z zapytaniem czy ktoś montował bagażnik dachowy Cruz OT 115 ?
Producent w instrukcji przewiduje montaż przedniej belki w odległości 25 cm od przerwy między listwami drzwi, a belkę tylnią w odległości 45 cm od tegoż punktu. Po zamontowaniu jednak kompletnie nie ma pionu. Belki są na minimalnie różnej wysokości, i patrząc na każdą z belek z osobna też nie trzymają poziomu. Widziałem, w tym temacie, że z Thule bagażnikiem było podobnie.
Rozumiem, że trzeba zignorować zalecenia producenta bagażnika i znaleźć takie punkty montażu aby belki były na takiej samej wysokości i trzymały razem poziom ? Z kolei patrząc na każdą z belek z osobna, też powinny być wypoziomowane ?
Ktoś miał podobne przeboje z bagażnikiem CRUZa ?

Baryz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 19:53   #72
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - wybór, sprawdzone rozwiązania, opinie

Pytanie o relingi. Widziałem kilka zdjęć Fusionów z relingami. Nie wiem czy to fabryczne rozwiązanie czy raczej autorskie, ale osobiście podoba mi się wygląd auta z zamontowanymi relingami na dachu.
Można gdzieś je kupić? Czy to są jakieś konkretne, jedyne? Czy wymaga to dużego trudu i ingerencji czy jak to się w ogóle montuję (gdzieś pod takimi listwami gumowymi na dachu?)?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_2021-02-05-19-33-34.jpg (99.2 KB, 28 wyświetleń)
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 12:03   #73
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Montaż bagażnika dachowego

Witajcie,
Wiem że zbyt dużego dopuszczalnego obciążenia dach fuzji nie posiada, ale mam czasem potrzebę przewiezienia czegoś nie koniecznie ciężkiego a nie mieszczącego się do bagażnika - np. drabinki aluminiowej.

W związku z tym chciałbym zamontować bagażnik dachowy, tylko nie bardzo wiem jaki powinienem kupić: obserwując zdjęcia np. widzę że część ma montowane o rant, natomiast część jakby w otwory fabryczne - jak np. w artykule [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w którym wspomniano iż "Bagażnik dachowy z kolei zapewni bezpieczny transport nart. Do jego montażu konieczny jest zakup belek mocujących. Instalowanie boksu musi odbyć się w serwisie, gdyż konieczne jest wycięcie elementów listwy rynienki dachowej." - i nie wiem jak to rozumieć? czy pod gumową listwą znajdują się gwintowane fabryczne otwory? czy zdaniem auto-świat by przyciąć kawałek gumowej listwy konieczna jest wizyta w serwisie czy jednak to nie takie proste?
Nie tylko w tym artykule widziałem fuzję z zamontowanym w ten sposób bagażnikiem, masa zdjęć egzemplarzy z takim sposobem mocowania jest, i nie ukrywam że ze względu na estetykę oraz bezpieczeństwo lakieru wolał bym bardziej takie rozwiązanie niż na rant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 21:25   #74
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - wybór, sprawdzone rozwiązania, opinie

Te otwory są jeszcze zalane masą uszczelniającą.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2021, 15:59   #75
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - wybór, sprawdzone rozwiązania, opinie

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te otwory są jeszcze zalane masą uszczelniającą.
Ale faktycznie tam są, gotowe, nagwintowane, i tylko je oczyścić?
Bo trochę dla mnie dziwne - po jaką cholerę je robili, po to żeby zalać masą i zakryć listwą, nudziło im się?
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.