Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 23:27   #11
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Propozycja bardzo kusząca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musiał bym się tylko zaopatrzyć w wiązki aby to połączyć.
Nie masz może przy okazji?

Pogrzebałem trochę na allegro i znalazłem cos takiego w rozsądnej cenie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy myślisz że tam znajdę interesujące mnie złącza:
- złącze converse
- złącze BCMa
- złącze OBD2

Mi trochę ciężko to ocenić po zdjęciu ale może Ty masz większą praktykę i coś rozpoznasz.

Jeśli są tam te złącza to zainwestował bym w tą wiązkę i wtedy mógłbym pożyczyć tego BMI od Ciebie do potestowania.

orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 23:38   #12
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Na tej wiązce znajdziesz tylko wtyczkę (oczywiście z Ciebie interesujących) do conversa to na pewno i niebieską(chociaż tej do końca nie jestem pewny) dużą do BCMa.Reszty to znaczy brązowej i zielonej do BCMa nie ma.

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 26-01-2014 o 23:50
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 23:56   #13
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Czy tak samo będzie we wszystkich innych wiązkach oferowanych na allegro pod nazwą wiązka (instalacja) konsoli (deski)?

Do BCMa i gniazda OBD2 są oddzielne wiązki? Jak się łączą z powyższą wiązką konsoli (co najmniej CAN musi je łączyć)?
Czego musiał bym szukać (jak je nazwać)?

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 26-01-2014 o 23:59
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 00:12   #14
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cała instalacja jest podzielona tak na prawdę na 3 mniejsze instalacje,instalację konsoli, instalację wnętrza i instalację silnika są to główne wiazki i nie wykluczam jakichś mniejszych pod instalacji.
Złącze OBD jest na wiązce deski tutaj to ładnie widać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj instalacja wnętrza z brązową wtyczką do BCMa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak do tej pory nie rozbierałem jeszcze jak to mam w zwyczaju swojego mondeo mk4 na drobne elementy,także napisałem to z obserwacji allegro.
Brakuje jeszcze do zestawu zielonej wtyczki BCMa jest ona na instalacji silnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trzeba zadać sobie pytanie,czy aby na pewno potrzebujesz wszystkie 3 wtyczki z BCM.

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 27-01-2014 o 00:36
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 00:38   #15
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Rozumiem że wiązka konsoli łączy się gdzieś z instalacją wnętrza za pomocą jakiegoś złącza?

A na której z tych wiązek jest gniazdo OBD2?

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 27-01-2014 o 00:40
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 04:42   #16
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na której z tych wiązek jest gniazdo OBD2?
Odpowiedź znajdziesz wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 09:56   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

nic Ci nie da samo podpięcie więcej wtyczek do BCMa, jeśli po 'drugiej stronie' wtyczki nic nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a raczej nie ma sensu na potrzeby zabawy/eksperymentu kupować sterownik silnika za kilka stówek - wydaje mi się, że na początek najlepiej będzie spiąć ze sobą BCMa z Converse, czyli ta wiązka, którą podałeś jako pierwsza. Jako bonus będziesz miał jeszcze gniazdo OBD

przydałoby się jeszcze podpiąć klawisze z kierownicy sterujące conversem (czyli te po prawej stronie), ale one idą chyba przez SASM (steering angle sensor module) - może być tak, że SASM konwertuje analogowe sygnały z drabinki rezystancyjnej na komendy słane po CANie

ps.
tak mi przyszło do głowy, że jak zakończysz swoje eksperymenty, to może odkupiłbym Twoją instalację
ale to na priva albo w 'realu' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 27-01-2014 o 10:02
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 10:43   #18
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Nabyłem tą wiazkę z mojego linku. Jak przyjdzie to zobaczymy co tam jest.
Wiem już że powinna być tam wtyczka do converse i ogniazdo OBD.

Natomiast nie do końca kumam jeszcze jak wygląda sprawa z BSI. Z tego co zrozumiałem BSI ma trzy duże gniazda: zielone niebieskie i brązowe.
Do brązowego jest podłączona instalacja wnętrza.
Do zielonego instalacja silnika.
Co jest natomiast podłączone do niebieskiego gniazda?
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?

I teraz najbardziej interesujące mnie pytanie jak wiązka konsoli jest podłączona z BSI (którędy jest spięta magistrala CAN).
Czy wiązka konsoli jest wpięta bezpośrednio do BSI (mm32 twierdzi że nie) czy też połączona jest z inną wiązką idącą dalej do BSI?

Jeśli chodzi o klawiaturkę to według schematów podłączona jest bezpośrednio do converse (przez moduł kierownicy tylko przelatuje) z pomocą 3 przewodów.
Jeden to masa drugi za pomocą zmiany rezystancji obsługuje 4 klawisze (góra, dół, lewo, prawo) a trzeci to set/reset/ok.
Gdybym wiedział jakie są wartości rezystorów to mogę sobie na 5 switch'ach ją odtworzyć.

I jeszcze dla pewności ustalmy BCM, BSI, GEM, oraz SJB (smart junction box ze schematów) to są alternatywne okteślenia tej skrzynki w załączniku znajdującej się pod schowkiem. Czy dobrze myślę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bsi.jpg (73.9 KB, 242 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 27-01-2014 o 10:52
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 10:48   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?
wg mnie zasilanie

a przeglądałeś schemat CAN z paczki schematów?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 15:32   #20
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wiązka konsoli jest wpięta bezpośrednio do BSI (mm32 twierdzi że nie)
Nic takiego nie twierdziłem,a nawet mogę powiedzieć po oblukaniu mojego BSI w aucie,że niebieska wtyczka na 80% to ta z wiązki z pod konsoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Tak jak pisze MAYAK schemat w dłoń i do dzieła,a zobaczysz, w jaki sposób(które złącze,ja stawiam na niebieskie) convers łączy się z BSI po CAN.
Cały czas pozostaje pytanie,co będzie gdy zabraknie któregokolwiek urządzenia , które korzysta z sieci CAN,czy zostaną tylko wystosowane odpowiednie błędy i reszta działa dalej,czy wszystko zostaje zablokowane.
Jak już będziesz się rozbudowywał na dobre to ja mogę Ci udostępnić oprócz BSI także pompę ABS/ESP, YAW sensor , moduł parkowania i pewnie jeszcze bym coś tam znalazł co korzysta z CAN(wymienione elementy z niej korzystają),wszystko z mondeo mk4. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał orion512 Zobacz post
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?
wg mnie zasilanie
Czarne z 2 pinami to zasilanie,a jest jeszcze czarne z dużą ilością pinów i naprawdę nie wiem do czego służy.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.