Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2020, 19:50   #81
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo skrzynia tutaj adoptuje się do stylu jazdy kierowcy
w szczególności jak się chip wrzuci w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 19:25   #82
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Z przypadłości typowych dla Edge Sport 2.7 eb - cieknąca miska olejowa - wykonana z tworzywa sztucznego po jakimś czasie ulega lekkim odkształceniom pod wpływem temperatury i uszczelka lubi puścić. Dobry warsztat, kilka godzin roboty (przy obsadzaniu trzeba dokręcać z odpowiednim momentem w odpowiednich odcinkach czasu) i na jakiś czas powinno być - do wymiany na nową już chyba z ulepszonego tworzywa. Usterka wbrew pozorom niezbyt tragiczna i kosztowna, ale plama oleju na podłodze potrafi popsuć nastrój ...
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 08:59   #83
Makgajwer
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Poznań
Model: EDGE
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Makgajwer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- "0" widoczności przez boczne szyby podczas obfitego deszczu !!!! Jest na początku taki jakby mini-deflektor, który powoduje że na szybie tworzą się podciśnieniowe "megafraktale" wzory absurdalne a woda zapieprza w przeciwnym kierunku !! No szlag mnie trafia !!!
- wczoraj zamontowałem "owiewki" przednich szyb..., testuje...
Wyniki testu pt. "owiewki":
+ całkowita zmiana cyrkulacji wody na szybie, nie ma już "powracającej wody pod prąd" znakomicie polepsza widoczność w szybie i lusterkach bocznych, do 120km/h jest SUPER...
+ wygląd jak dla mnie rewelacja, mam ciemno-wiśniowe auto, ale też dobrze wyglądałyby z białym lakierem...

- powyżej 130km/h zaczynają być słyszalne..., przy wyższych prędkościach jest proporcjonalnie gorzej... i jest to dla mnie na tyle przykry dźwięk, że pomimo zalet wymienionych powyżej, zdecydowałem się zdemontować... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby ktoś reflektował, to za komplet owiewek w kolorze "mocno ciemnym" za które zapłaciłem z dostawą ok 100 pln... to oddam za czapkę śliwek..., tzn za koszty przesyłki..., jeśli Poznań i okolice to można ode mnie odebrać...za free...
Makgajwer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 12:57   #84
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

ooo i to jest rzetelny opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie zrezygnowałem z zakupu, moja prędkość przelotowa to 150-155km/h, więc szkoda się denerwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 22:11   #85
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Chętnie przygarnę te owiewki. Daj znać w wiadomości ile za przesyłkę przelać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 20:42   #86
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 66 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,dostałem odpowiedź że radio działa poprawnie ?!
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego dalej trzeszczy
15. Światła Dynamic LED fiksują, wyświetla się komunikat o błędzię i światła świecą najniżej jak się da, oba skręcone w stronę osi drogi i do tego w ogóle nie da się włączyć długich. - usterka zdarza się raz na mc, serwis nie widzi uszkodzenia
16. no i się stało, komp wywalił błędem skrzyni biegów, szybka wizyta w aso i samochód tam został, wstępna diagnoza - 2 wtryski do wymiany - auto w serwisie czekam na diagnostykę i naprawę, auto 2 tygodnie temu skończyło gwarancję, przebieg aż?! 53tyś - wymienili 2 wtryski, oddali auto, po 2 dniach znów to samo, a nawet gorzej bo auto już nie zapala - ]no i doczekałem się nowej pompy wtryskowej oraz wymiany filtra paliwa - na razie auto jeździ
17. pojawił się znów check ze 3 razy - jakiż regulator przepływu oleju uszkodzony, czekam na wymianę
18. lampy matrixowe świrują - zamówiony jakiś sterownik nowy
19. amortyzator tylnej klapy zaczął hałasować - czekam na nowy i podobno długo będę czekał bo go nigdzie nie ma ?!?!
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 16:39   #87
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Tak czytam od początku i jestem w szoku, zauważyłem, że problemy są tylko z dieslami, ja mam już drugiego EDKA, ten i tamten 3.5V6 i z żadnym jak do tej pory nic się nie dzieje.

A wręcz jestem mega zadowolony.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 22:19   #88
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

też to potwierdzam, miałem 2.0, 3.5 i teraz 2.7 z przebiegiem 140kkm oraz chipem na 370KM, którym zrobiłem z 30kkm i ... odpukać nic, zero.
Coś nie tak z tymi EU chyba jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 16:05   #89
Misiakrp
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-06-2013
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał 1igor1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam Edga od 2 miesięcy, i jest bardzo dobrze. Ale są też minusy. Oprócz tego na akumulatorze mam problem z 3 rzeczami. pytanie jak u was
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - serwis powiedział że będzie wgrywał nowe oprogramowanie za tydzień
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. tutaj tez mają wgrywać nowy soft za tydzień
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne. Tego jeszcze nie zgłaszałem na serwisie

no to chłopie masz ładnego pecha, tyle usterek w nowym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie jedna sprawa zmartwiła, rok temu miałem wymieniany olej w ASO w moim Edku 2.0 disel na 27 tys (pierwszy przegląd) przy ok 35 tys wyskoczył komunikat za mało oleju więc dolałem ok 0.5l i po kolejnym pół roku wyskoczył ponownie przy 44 tys (wymiana dopiero na 57 według aso) dolałem ok 1,2 l aby na podziałce miec dobrd 3/4 oleju. Czy to normalne ? bo do tej pory nigdy nie musiałem dolewać w innych auta oleju, praktycznie nie zaglądałem pod maskę dopiero po kolejnych 30 tys jak wywaliło komunikat aby wymienić (ford kuga disel 2.0 ) wycieków nie widać ale przerażające to jest z tym olejem. Podobnie dolewam wody do chłodnicy. Nie pruje 180 czasami na autostradzie 140 a tak raczej spokojnie jeżdżę.

Kolejnym problemem jest przy zamykaniu dachu na koniec muszę delikatnie przyciskać przełącznik bo jak zrobię do końca to szyba sie odbija i ponownie otwiera, przez to nie mogę zamknąć żaluzji. Miał ktoś podobny problem ?

Tak poza tym jeździ się super, wygodnie, spalanie ok 7-8 l/100 km tylko ten olej mnie martwi i parująca jedna tylna lampa i kawałek belki led Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś z tym robiliście aby nie parowały bo dziwnie to wygląda w aucie za tyle kasy
Misiakrp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 17:21   #90
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

biedny silnik, 27kkm na jednym oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniam olej max co 15kkm
nie ubywa ani gram, płyn w chłodnicy stały poziom od 56kkm bez dolewek
auto użytkowane bardzo dynamicznie
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.