Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 20:18   #31
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

szkoda że nie ma jakiś schematów jaki kabel do czego prowadzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:22   #32
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Fotki nie widzę, ale spoko, dam radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 08:06   #33
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Informacja dodatkowa aby sprawdzić czy te przewody dwa dodatkowe są audio poprostu podłączamy pod przewody omomierz który powinien wskazać około 4 omy dla głośnia 4 omowego bo tyle właśnie mają głośniki w dzwiach i tyle...

oczywiście sprawdzamy przy włączonym radiu
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 13:41   #34
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Po sprawdzeniu kabli omomierzem brak na nich sygnału, miernikiem to samo, po podłączeniu testowego głośnika brak dzwięku więc albo to nie są przewody głośnikowe albo trzeba dodatkowe głośniki jakoś aktywować w radiu, komputerze, tak czy tak chyba nie są to kable do głośników.
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2012, 12:50   #35
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Kochani byłem dzisiaj w serwisie aby ostatecznie zweryfikować możliwość podłączenia głośników, po prawie godzinnym oczekiwaniu mimo wcześniej wstępnej umówione wizyty wjechałem na stanowisko do elektryka (chcieli skasować mnie 100 zł. za sprawdzenie mimo że wcześniej podawali telefonicznie że sprawdzenie jest darmowe) tak czy tak udało mi się wynegocjować z powodu długiego oczekiwania i błędnej informacji sprawdzenie darmowe (dodam jeszcze że w razie chęci założenia i podłączenia głośników można dostarczyć swoje czyli kupione używane warunek muszą być oryginalne, nie trzeba brać nowych a różnica to 40 zł. używki 150 zł nowe)

niestety okazało się że nie mam kabli doprowadzonych i nie ma możliwości doprowadzenia i podłączenia głośników w tylnych drzwiach te dwa kable puste nie podali od czego są ale nie od audio) co ciekawe nie wiem ile w tym prawdy ale nawet jeżeli są przewody i wystarczy tylko podłączyć wiązkę i pociągnąć do do drzwi trzeba też AKTYWOWAĆ W OPROGRAMOWANIU wysłanie dzwięku na tyle głosniki, wieć nawet jeżlei macie kable jakimś trafem poprowadzone do słupka podłączycie głośniki to radio samo ich nie wykryje niestety kłania się wizyta w ASO aby właśnie to aktywować w oprogramowaniu. Prywatnie mi powiedzieli że jeżeli nie ma z tyłu głośników na 99% nie ma tez kabli szczególnie w starszych modelach fiesty, poradzili mi podjechanie do jakiegoś dobrego elektryka aby zrobić poprostu podłączenie pod przednie głośniki w ASO czegoś takiego nie wykonują, warto to zrobić po gwarancji gdyż spowoduje to utratę gwarancji na radio i sprzęt audio w samochodzie.

Ja na tym etapie kończę moją przygodę z głośnikami z tyłu, a przy zakupie następnego forda upewnię się że jest to bogatsza wersja z pełnym audio....
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2012, 18:50   #36
michalb77
ford::average
 
Avatar michalb77
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: SWD
Model: Fiesta mk7 Sport
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Czemu rezygnujesz tak szybko?
Wszystko da się zrobić nawet wymienić radio na 4-kanałowe i pociągnąć niezależnie kabelki do głośników (oczywiście jak już skończy się gwarancja.
michalb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2012, 19:27   #37
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

za dużo pracy i kosztów...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 21:54   #38
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Sprawdziłem jak jest u mnie i też mam tylko 6 kabli w słupku i drzwiach.
Te dwa zaznaczone strzałkami to głośnik - sprawdziłem rezystancję i wyszło 4ohmy. Widok od strony kostki idącej do drzwi. Zgadza się z tym co napisał przemex.
Tak więc macie kable do głośników w słupku jak pisałem wcześniej, brakuje tylko dwóch kabelków w drzwiach. Postaram się poszukać konektorów jakich użyłem kilka lat temu i wkleję ich fotkę. Wyglądają na identyczne.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kable.jpg (32.0 KB, 135 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kostka_drzwi.jpg (58.3 KB, 165 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2012, 06:07   #39
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Kabelków nie trzeba podłączać w drzwiach bo na nich nie ma sygnału, wiec po co podłączać konektor i kable tak to nic nie da ?

ty chyba nie czytasz co ja pisze sprawdzałem omomierzem brak sygnału, w serwisie sprawdzali brak sygnału martwe kable te dwa są, i chyba sprawdza się teoria że kłania się wymiana radia co pisali na innym forum...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2012, 17:49   #40
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Kto tu nie czyta? Ja napisałem, że macie kable w słupku, co nie jest tożsame z tym, że macie je podłączone do radia lub radio obsługuje tylne głośniki, a tymbardziej, że jest na nich sygnał u was. Trzeba poszukać zdjęć radia od tyłu i sprawa się wyjaśni ostatecznie. Aczkolwiek jest wielce możliwe, że to radio nie ma wzmacniacza na tył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , głośniki , tapicerka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.