Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2011, 21:05   #101
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał tomforest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko gdybania ,nie ma ani jednego konkretu że ktoś to zrobił ,wydaje mi się że umiem czytać za takie odpowiedzi do nabijania postów to dziękuję
Ja pisałem, że to zrobiłem i nie chce mi się sprawdzać, ale pisałem jak to wygląda na stacji diagnostycznej. Facet wizualnie sprawdził czy wszystko jest ok, zapewniłem go, że siedzenia i pasy są oryginalne (nie ściemniałem), zapłaciłem dodatkowo 200 zł (czy jakoś tak), łapie się to m.in. pod punkt "Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu: w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, tj. podrodzaju pojazdu, przeznaczenia, masy własnej, dopuszczalnej ładowności, liczby miejsc, pojemności silnika, dopuszczalnej masy całkowitej, dopuszczalnej masy całkowitej ciągniętej przyczepy, największego dopuszczalnego nacisku osi (za badanie specjalistyczne)".

Wszystko było ok, dostałem zaświadczenie o zmianie dopuszczalnej ilości osób, dowód akurat i tak zmieniałem więc za jednym zamachem dopisano 7 osób.

krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 21:06   #102
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"kupuje furę za 100 kpln a targuje się o 4 kpln"-> bo to jest prawda, fotel to podstawowy element konstrukcji bezpiecznego auta, nie gadżet do negocjacji.
Mnie np śmieszy szukanie foteli (!) na allegro do nowego Esia, widać co innego ludzi smieszy. Chcesz 5 masz, chcesz 7 też masz. Nie wierzę, że Ford sprzeda kientowi auto niekompletne...bez foteli. Jak nie planujesz 4 dzieci, to bierz na 5 osób dla oszczędności.
kolego to nie jest kwestia wiary. Standardowo kupujesz samochód 5 lub 7 osobowy. dla niezdecydowanych lub rozwojowych sprzedają wersję 5 osobową z możliwością zamontowania 3 rzędu siedzeń - to jest opcja dostępna w cenniku za 400 pln (przeczytaj wątek od początku to zrozumiesz o co chodzi). wersja ta różni się od 5 osobowej zamonowanymi fabrycznie pasami bezpieczeństwa i przygotowaną podłogą do wkręcenia foteli. Kupujesz fotel, przykręcasz i masz 3 rząd. Jeśli nie kupisz wersji "rozwojowej" a z czasem będziesz potrzebował tych foteli do du...blada a tak masz możliwość zamontować je kiedy chcesz. To z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego - zakładam że umiem wkręcić śrubę tak dobrze jak w serwisie, a jak sobie nie poradzę to podjadę do serwisu. Różnica jest taka, że zamawiając fabrycznie płacisz 5 tysięcy a montując samemu maksymalnie 2

jeszcze raz podkreślam, że chodzi o 3 rząd a nie drugi
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 00:01   #103
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Zaraz, skąd te ceny, tak trudno sprawdzić w cenniku? Fotele 3 rzędu to dopłata 3,7k (w tym już są pasy i regulowane/odsuwane fotele 2.rzędu). Chyba, że mają być w skórze itp. - ale wtedy ceny są jeszcze wyższe 6,6-7,5k za samą skórę (czyli dermę).
Z demontażem/montażem jest podobno łatwo - 8 śrub i po kłopocie. Podobno po demontażu zostają dziury na wylot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale to musicie poszukać w innym wątku.
Nawet mając dużo kasy warto oszczędzać. Wydając 100-120k na brykę jak dodasz/ujmiesz 4k to wcale nie jest mało. Za taką kwotę można nieźle poszaleć lub kupić niezły sprzęt foto/tv/itp/itd.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 08:43   #104
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"kupuje furę za 100 kpln a targuje się o 4 kpln"-> bo to jest prawda, fotel to podstawowy element konstrukcji bezpiecznego auta, nie gadżet do negocjacji.
Mnie np śmieszy szukanie foteli (!) na allegro do nowego Esia, widać co innego ludzi smieszy. Chcesz 5 masz, chcesz 7 też masz. Nie wierzę, że Ford sprzeda kientowi auto niekompletne...bez foteli. Jak nie planujesz 4 dzieci, to bierz na 5 osób dla oszczędności.
jacekzom - gratuluję sposobu myślenia i reprezentowania absolutnej "prawdy". Nie wiedziałem że w 3miescie są ludzie z myśleniem na poziomie PiS :-))))

Jeśli nie wierzysz w opcję która jest w cenniku to juz trudno z tym polemizować.

Jeśli chodzi o to co mnie śmieszy to praktycznie każda Twoja wypowiedź - ale to barwny folklor tego forum więc sie nie zmieniaj :-))))

Co do wypowiedzi innych kolegów w tym wątku podpisuje się pod tym żeby oszczędzać, targować się i wszędzie gdzie się da kupić coś taniej brać to pod uwagę - uważam że kwota za auto grubo ponad 100 tys nie zobowiązuje do wydawania bez głowy na lewo i prawo - jak ktoś ma fabryke pieniędzy to raczej kupuje Audi A8 a nie S-Maxa i wtedy faktycznie +/- 4 tys nie robią na nim wrażenia. Zresztą każdy kto wyrzuca kasę jest bałwanem skończonym - niezależnie od statusu majątkowego.

a kolega anwod reprezentuje imho dobry sposób myślenia - jesli sie da kupic to samo za połowę ceny to z czym tu polemizować?

sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez grizzly ; 30-08-2011 o 08:49
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 16:32   #105
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Porównania do PISu to Ci nie daruję. Pozostałe grafomaństwo to też folklor forum.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 19:42   #106
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Przed liftem nie było możliwości zamówienia sobie wersji 5 osobowej przystosowanej do 7 osobowej to jest możliwe w autach po lifcie. Więc jak ktoś mam 5 osobowe przed liftem to montaż 3 rzędu raczej nie możliwy (brak otworów technicznych). A najprościej to sprawdzić to ściągnąć plastik z tylnego słupka tuż przy klapie tam gdzie powinny byc przykręcone pasy i zobaczyć czy jest otwór na przykrecenie pasa lub podnieść wykładzinę i zobaczyć czy macie otwory na siedzenia, jak tak to problemu z legalizacją na 7 miejsc nie powinno być problemu.

Ja montowałem jakiś miesiąc temu trzeci rząd siedzeń, ale w aucie w którym była z tyłu lada i który w brifie było wbite 7 miejsc wieć dokupiłem 2 skórzane fotele na allegro w bardzo dobrym stanie za 1000 zł i nowe pasy w aso za około 800 zł plus śruby i tyle mnie wyniósło mnie zamontowanie trzeciego rzędu siedzeń, bo montaż sam sobie zrobiłem, (6 otworów w wykładzinie i 2 otwory w plastikach na przykręcenie pasów).
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 20:23   #107
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał Wodnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed liftem nie było możliwości zamówienia sobie wersji 5 osobowej przystosowanej do 7 osobowej to jest możliwe w autach po lifcie. Więc jak ktoś mam 5 osobowe przed liftem to montaż 3 rzędu raczej nie możliwy (brak otworów technicznych).
Mam auto rocznik 2007, kupione 5-osobowe, zamontowałem bezproblemowo trzeci rząd siedzeń. Więc jest to MOŻLIWE.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 21:00   #108
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Jakiś czas temu zamontował dodatkowe fotele w tylnym rzędzie w Peugeot 807 (homologacja 5 os) no i pojechał na przegląd, kilka lat mu się upiekło :-) aż jednego roku pan na stacji kontroli pojazdów był bardziej wnikliwy i dopatrzył się tych siedzeń no i trzebabyło zrobić homologację i wyrobić nowy dowód.(...)
Ej, coś chyba nie tak...
Homologacji nie pokazuje sie nigdzie, poza pierwszą rejestracją. Na jej podstawie wydzial komunikacji wydaje dowód rejestracyjny i karte pojazdu. Następnie dokonuje się zakupu foteli i montuje (daje do zamontowania w warsztacie). Z dokumentami (czasami równiez z pojazdem) udaje sie do warsztatu, który posiada odpowiednie uprawnienia (wpis do ewidencji działalnosci gospodarczej stwierdzający kompetencje w dziedzinie dokonywania "istotnych zmian w konstrukcji pojazdów") i uzyskuje potwierdzenie wykonanej usługi (rachunek) i kserokopie uprawnień. Z kompletem takich dokumentów należy udac się do stacji diagnostycznej, celem dokonania przegladu technicznego. Niestety diagnosta wyda orzeczenie wyłącznie na 1 rok, bez względu na wiek samochodu. Ze wszystkimi zebranymi dokumentami należy następnie udac się do wydziału komunikacji i uzyskac odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.
I po wszystkim. Nikt nikogo nie pyta powtornie o homologację, a jesli komuś potrzeba dowodu, że s-max może być homologowany na 7 miejsc, to służę skanem własnego dokumentu.
Ja np. na 3 stronie karty pojazdu (mondeo), w rubryce "zmiany parametrów technicznych pojazdu" mam wpisane: "Rodzaj - osobowy", bo wywalilem kratkę. I nikt mnie nie pytał, czy samochód homologowany na ciężarowy (bo taki wyszedł z salonu) jest również homologowany gdy stanie się osobowym. Ważny jest wpis w dowodzie i w karcie pojazdu.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 06:00   #109
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

A jak wchodzicie do samochodu jak chcecie usiąść 3 rzędzie? Czy Wasze fotele w 2 rzędzie są odsuwane/przechylane do przodu? Pytanie przede wszystkim do kolegów Wodnik i Krótki, którzy zamontowali 3 rząd siedzeń w fabrycznej wersji 5 osobowej S-max'a.
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 19:32   #110
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wchodzicie do samochodu jak chcecie usiąść 3 rzędzie? Czy Wasze fotele w 2 rzędzie są odsuwane/przechylane do przodu? Pytanie przede wszystkim do kolegów Wodnik i Krótki, którzy zamontowali 3 rząd siedzeń w fabrycznej wersji 5 osobowej S-max'a.
Niestety nie są odsuwane, tylko odchylane. Ale wsiadający tam nie mieli jakoś specjalnie wielkich problemów z zajęciem miejsca w trzecim rzędzie.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.