Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2018, 13:12   #511
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Re: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał sam275 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JR3T-14G424-BB? Correct?
Yes correct .
You must need license for Sync3 ESN number like Yours S3 serial number .

Bump:
Cytat:
Napisał cantaloop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
But I don‘t really want to believe that Ford will keep F7 Maps only for newer Sync3 APIMs
Please wait . We can update this when it will be avalible

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 13:44   #512
sam275
ford::amateur
 
Imię: Andrey
Zarejestrowany: 06-03-2017
Model: Explorer
Silnik: 3.5
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Re: Odp: Re: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yes correct .
You must need license for Sync3 ESN number like Yours S3 serial number .

Bump:
Please wait . We can update this when it will be avalible
Could you tell me how this license is looks like?
sam275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 18:03   #513
a4tech
ford::advanced
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: Kraków
Model: 3.0EB
Silnik: 1x 3.0 EB + 2x Elektryczny
Rocznik: 2021
Postów: 332
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Myślę, że warto pokasować linki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
SYNC 4 --- TEL: 692 47 04 92
a4tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 18:41   #514
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał cantaloop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
But I don‘t really want to believe that Ford will keep F7 Maps only for newer Sync3 APIMs. ...
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
It is quite probable that the 3.1 version will be created for the current hardware (current flash partitioning scheme) with the support of the new F7 map concept ... We will wait, we will see ...
Nobody says that it will be like you do not believe ... For now, there is simply no information what the next maps for the current version of Sync3 will be. For now Ford called the map F6.1 in the version for 3.0 as the map "2018" ...

Bump:
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Please wait . We can update this when it will be avalible
Zostawiając na boku bezpodstawne marzenia kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co do jakichś głębokich modyfikacjach map F7 (już przecież dostępnych...), chcę wrócić do tego:

Cytat:
Napisał a4tech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasacja
Chodzi o info, które tam było a nie o nadzieję, że "kasacja" cokolwiek wymaże w Internecie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Maszynki do analizy treści tamtego komunikatu już go dawno "złapały" jeśli miały go złapać...

Ad rem - analizując "nowy pomysł Forda na życie map" zupełnie "nie kupuję" koncepcji podziału mapy Europy na 4 rozdzielne obszary... (przypominam, że w Sync2 podział Europy dotyczył jedynie pakietów językowych - mapa była na całą Europę).

Jak Ford sobie wyobraża wyjazd z Polski na Wyspy Brytyjskie???? Trzeba będzie "przyszłego" Sync3 wymieniać na inną sztukę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo znając Forda, procedury "bezkosztowej i dostępnej od ręki wymiany regionu mapy" na taki, jaki potrzebujemy na wyjazd wakacyjny, jakoś bym raczej się nie spodziewał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak Ford sobie wyobraża funkcjonowanie "podzielonych" map F7 w "zjednoczonej Europie z pełną swobodą przemieszczania się i podróżowania (samochodem...)"?
Czy na prawdę dopuszczają myśl zaciągnięcia przez WiFi "w nocy po przekroczeniu aktualnej granicy naszej mapy" nowej mapy tak pod 10GB objętości ze stosownym plikiem językowym dla tej mapy???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakaś chora koncepcja niedouczonego analityka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne, co mogło by spełnić oczekiwanie zmniejszenia obciążenia wewnętrznej pamięci flash Sync3 puchnącą objętością mapy, to przejście na model "on line" wzorem Google maps... Nie wiem dlaczego się przed tym tak bronią...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-01-2018 o 19:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 13:14   #515
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Z innej beczki...

Tak sobie analizuję dostępne w plikach instalacyjnych informacje o wariantach sprzętowych Sync3 (na końcu linii jest pojemność RAM/wielkość flash):

HW variant type:
MY16, NON_NAVI, 2GB/8GB
MY16, NAVI, 2GB/32GB
MY16, NAVI, 2GB/64GB
MY16, NON_NAVI, 1GB/16GB
MY17, NON_NAVI, 1GB/8GB
MY17, NAVI, 2GB/32GB
MY17, NAVI, 2GB/64GB
MY17, NON_NAVI, 1GB/16GB
MY18.5, NON_NAVI, 1GB/16GB
MY18.5, NAVI, 2GB/32GB
MY18.5, NAVI, 2GB/64GB
MY18.5, NON_NAVI, 1GB/16GB, DRVC
MY18.5, NAVI, 2GB/32GB, DRVC
MY18.5, NAVI, 2GB/64GB, DRVC
HW variant type: unknown variant: Default config: MY16, NON_NAVI, 1GB/8GB

i wychodzi mi na to, ze za chwilę z USA też zaczną przychodzić wersje NON_NAVI 1GB RAM i 8GB flash i skończy się niestety możliwość "dokładania navi do Sync3"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba, że wreszcie nam ruszy uzupełnianie kości RAM, z czym na razie jest zdecydowanie większy problem niż z wymianą flash...

Dla wszystkich "co to nie lutują i wystarczy im USB" - na 1GB RAM wewnętrzna navi nie działa niezależnie od metody jej "wgrania"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-01-2018 o 13:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 17:13   #516
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Jakaś chora koncepcja niedouczonego analityka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wracam do tej myśli...
Tamto wrażenie oparłem o ogólną wiedzę o strukturze map F7 (rozmowy z Pawłem) i koncepcjach systemu 3.2.

Po bliższym przyjrzeniu się zawartości składowych mapy F7 (na każdą składa się w sumie 5 pakietów - "common" + EU_North_UK + EU_Central + EU_South +EU_East) oraz plik językowy mapy rewiduję swój pogląd o doświadczeniu analityka!

Moim zdaniem - wbrew opiniom Pawła jak ja je rozumiałem, że mapy regionów EU się wykluczają - ja uważam po analizie, że one dają się bez problemu sumować!
Czyli, że da się w systemie 3.2 mieć mapę F7 całej Europy!

Jak to będzie wyglądało organizacyjnie w wykonaniu Forda to odrębna kwestia (czyli "skąd wziąć pozostałe regiony EU poza 'naszym'"...). To zastrzeżenie nie dotyczy oczywiście nas zainteresowanych - my mamy komplet...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy inaczej po analizie zaczynam dostrzegać istotne zalety tej koncepcji: można rozdzielić proces aktualizacji map regionów "dynamicznych" (jak nasz - gdzie mapa dezaktualizuje się relatywnie szybko) od regionów "stabilnych" (gdzie drogi są już zbudowane...).
Daje to potencjalnie dużo mniejsze obciążenie serwerów aktualizacyjnych - nie cała Europa "rzuca się na aktualizację" a jedynie głównie ten obszar, dla którego wydano aktualizację. Bardzo dobry pomysł!

Do tego doszła "odgrzana" z Sync2 koncepcja podziału pakietu językowego mapy na regiony EU - równie doby pomysł, bo tak na prawdę przykładowy portugalski czy rosyjski (a nawet niemiecki...) to potrzebne są jedynie zainteresowanym a nie "całemu społeczeństwu EU". Znów bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o usprawnienie procesu aktualizacji...

Czyli wychodzi na to, że koncepcje zaszyte w wersji 3.2 znacząco poprawiają ergonomię aktualizacji systemu...

Jest tylko jedno "ale" - jak koledzy z Forda wyobrażają sobie repartycjonowanie dotychczasowych urządzeń z tego schematu "2 x partycja systemowa 1GB" do schematu "2 x partycja systemowa 1,5GB lub większa"??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego "w polu" zupełnie sobie nie wyobrażam bez założenia z góry, ze tak z 10% urządzeń będzie totalnie "uceglonych".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-01-2018 o 17:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 15:02   #517
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... :-D ;-)
Ponieważ jak chcesz, to potrafisz tak pisać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad rem:

Zaintrygowało mnie co kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mógł mieć na myśli w tych swoich nieporadnych wypowiedziach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i chyba znalazłem - jest całkiem fajne forum francuskie mustanga, na którym okazuje się jest niejaki kolega 'phillou' robiący dokładnie to samo co u nas Paweł @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To akurat mnie słabo zainteresowało, bo nie wnosi dokładnie nic do naszej wiedzy...

Natomiast przy okazji natknąłem się na całkiem ciekawe info, że do AndroidAuto zostały dorobione dodatkowe aplikacje eksperymentalne!

Każdy oczywiście eksperymentuje na własną odpowiedzialność!

Cytat z tego forum francuskiego całego postu innego tamtejszego kolegi 'fredo68' - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tłumaczenie z linkami:
Witam, przede wszystkim, moje najlepsze życzenia na nowy rok! Jeśli ktoś jest zainteresowany, znalazłem niektóre aplikacje Android Auto: -

Webcam:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Użyj przypadki: 1. Oglądaj kamery IP, gdy jesteś w korku 2. Jeśli masz WiFi w samochodzie, możesz użyć aparatu. Zwróć uwagę, że może wystąpić opóźnienie wideo przez ułamek sekundy - wystarczy, aby rozbić samochód.

Youtube:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Webbrowser:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

WebViewAuto:
Odczytywanie danych telemetrycznych z samochodu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fotoradary stacjonarne:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - sterowanie AA dla pasażerów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymagania: - Włącz Ustawienia programisty Android Auto: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Włącz opcję „Nieznane źródła”

Copyright © [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


BTW - niechęć (delikatnie mówiąc...) niektórych do dzielenia się w końcu nie ich wiedzą, mogącą pomóc wielu kolegom czasami mnie zupełnie poraża...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-01-2018 o 15:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 08:18   #518
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

@leszcz @tedi_k mam już dość waszych prywatnych wycieczek względem siebie, jak zresztą ludzie tez ciągle na was są skargi.
Następnym razem dam wam obu 3 miesiące pauzy dla ochłonięcia i nie będzie to podlegało dyskusji i zażaleniom itp.
I poleci to już bez ostrzeżenia.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 20:58   #519
...Święty...
ford::average
 
Avatar ...Święty...
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Jako ciekawostkę wklejam:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
...Święty... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 13:45   #520
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Waze jest też w wersji beta na Android Auto i działa bardzo fajnie. Ten z linku wyżej to podobna koncepcja, bo też wymaga kabla i Sync 3.0, z Android Auto działa na Sync 3 2.2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.