Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2011, 13:35   #1
zych
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Prośba o ocenę MK III V6

Witam
Zainteresował mnie poniższy egzemplarza. Co możecie o nim powiedzieć?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 14:37   #2
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

"
SILNIK O PRZEBIEGU 52000 km WYMIENIONY W 2010r.W SERWISIE FORDA (KAROSERIA MA 170000km)
"

chłopie po co ty chcesz se robić problemy ??? nie rozumiem takich właśnie ludzi, na siłę szukają takich aut gdzie historia ich jest bardziej zagadkowa i tajemnicza niż filmy matrixa ... (może dziwne porównanie heh ale to się nasunęło na myśl)
poszukaj normalnego auta np. gdzie nie był wymieniany silnik
a jak tak bardzo się uparłeś to jedź i kupuj, może belki też były wymieniane to będziesz miał od razu nowe ! ********** oferta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps. gdyby był dobry samochód to nikt po wymianie takiej częsci by nie sprzedawał a by teraz jezdził i jezdził...



Na forum nie używamy wulgaryzmów, następnym razem będzie ostrzeżenie

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 23-04-2011 o 13:44
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 17:14   #3
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

Popieram kamilka - jaki on (tzn. auto) wyjątkowo zadbany, skoro już po 118k km trza było silnik wymieniać? Mondzioł mojego ojca (2.0 Pb) ma już ponad 500k km i w zasadzie to tylko eksploatacja, bez żadnych problemów i wymian, więc wymieniona przez sprzedającego "zaleta" o wymianie silnika jest dosyć przewrotna. Ewentualnie dopytaj dlaczego silnik był wymieniany i co jeszcze było wymieniane.
Na fotach auto prezentuje się bardzo ładnie, odpicowane, ale to można zrobić praktycznie z każdym. Nie kupuj oczami, tylko głową i kieszenią (uważaj na okazje, by potem nie dopłacać drugiego tyle by auto "postawić na koła").
Skorzystaj z dobrej woli sprzedającego - przejedź się autem (wolniej, szybciej), sprawdź wszystkie bajery czy działają i jeszcze do ASO Forda - średnio sprawdzenie kosztuje ~200 PLN, ale ile można zaoszczędzić, jeżeli coś złego znajdą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głowa do góry oraz sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać!
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 21:42   #4
zych
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

Na razie jestem w fazie korespondencji ze sprzedającym. Podał mi numer VIN, jednak na darmowych stronach mogę jedynie stwierdzić, że faktycznie wyprodukowano takie auto w danym roku.
Następnie poprosiłem o skany książki serwisowej, które mi podesłał. Z informacji uzyskanych od sprzedającego i zgodnie z wpisami w książce silnik został wymieniony w zeszłym roku w ASO Forda w Szwajcarii na używany silnik o przebiegu 49 tys. km z Mondeo z 2004 roku.
Napisałem maila do tego serwisu Forda i czekam na odpowiedz.
W Nysie, gdzie stoi to auto jest serwis Forda i maja w ofercie przegląd przedsprzedażny za 90 zł, który obejmuje sprawdzenie auta na podnośniku i miernikiem grubości lakieru. Dodatkowo za 135 zł można zrobić jeszcze diagnostykę komputerową silnika. Na pewno skorzystam z tej pierwszej opcji.
zych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 07:37   #5
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

gorzej niż z dzieckiem, mama prosi by nie dotykał pieca bo gorący lecz nie... musi zrobić na przekór mamie i się poparzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ma sensu pisać więcej w tym temacie.
powodzenia.
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 09:07   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

Ja też bym sie w taki egzemplarz nie pakował,chyba że ktoś nie ma problemów i chce mieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 12:17   #7
zych
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

Ok, a co myślicie Panowie o tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 12:31   #8
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

jakby źle spasowana maska z przodu no ale to nie musi świadczyć o jakiejś kolizji, można spytać się przy okazji sprzedającego czy coś było z tym... (zresztą z tego co widzę to sporo fordów ma źle spasowaną maskę,jakby wada fabryczna może, i jestem pewien że na 100 %nie były bite)
zdaje mi się że jest inny odcień lakieru na rancie (szóste zdjęcie z lewej, auto ustawione przodem do fotografującego od strony pasażera , rant między szybą czołową a boczną)
co do przebiegu - no nie uwierzę nigdy w takie coś ;/ 01r i 120k km ??? żarty robi se ??
a gdzie on widzie te 10x pp ??? hehehhe chyba jak dołoży poduchy od spania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez korozji ? gdyby z włoch czy hiszpani to ok, ale nie z niemiec
kolejny handlarz kupujący padlinę za grosze i sprzedający w polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak blisko to zajedź i spróbuj dowiedzieć się czegoś więcej
(powiem Ci ze jeśli to jest jak on napisał "kolekcjonerski" to za 16 k by nie sprzedawał , żaden niemiec nie sprzeda zdrowego auta za psie grosze a w tym przypadku zapewne ok 12 dał za niego)
widze że musi być koniecznie benzyna tylko ?
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 13:03   #9
zych
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę MK III V6

Dzięki za opinie.
Tak, nastawiam się na benzynę bo zbyt mało jeżdżę i to na krótkich trasach raczej, żebym chciał się bawi w diesla.
Co do przebiegu to oczywiście podchodzę do tego z dużą rezerwą, ale bez przesady, 12 tys. km rocznie w dieslu byłoby bardzo podejrzane. Z tego co widzę na mobile.de to mondea w benzynie już często nie robią takich przebiegów co diesle, zresztą osobiście tyle jeżdżę, więc jest to jak widac możliwe.
No coż, facet podesłał mi skany książki serwisowej, więc będę się dopytywał najpierw w aso forda w niemczech o to auto.

Ostatnio edytowane przez zych ; 23-04-2011 o 17:35
zych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.