Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2018, 16:39   #31
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.
Z reguły po zaślepieniu EGR'a silniki 1.8 tdci lepiej pracują (auto jest bardziej zrywniejsze). W tych silnikach zaślepia się blaszką z dziurkami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ponieważ nie powoduje to żadnych błędów. Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności. Zobacz koniecznie ODME z przewodami bo u mnie była dość mocno przytkana (przebieg auta 290 tys).

stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 18:07   #32
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał stiepek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z reguły po zaślepieniu EGR'a silniki 1.8 tdci lepiej pracują (auto jest bardziej zrywniejsze). W tych silnikach zaślepia się blaszką z dziurkami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ponieważ nie powoduje to żadnych błędów. Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności. Zobacz koniecznie ODME z przewodami bo u mnie była dość mocno przytkana (przebieg auta 290 tys).
Tak masz rację było bardziej zrywniejsze ale po przejechaniu około 5-10km przy redukcji biegów wyskakiwał błąd. I często gasł przy ruszaniu. Zaślepka była prawidłowa z otworami.
We wtorek będę u mechanika to sprawdzę ciśnienie i ODMĘ.

Ostatnio edytowane przez George2222 ; 09-04-2018 o 20:03
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 17:15   #33
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Właśnie wróciłem od mechanika i wszystkie ciśnienia są prawidłowe a na szynie CR jest 300 barów. Fakt że podczas badania silnik jak na złość pracował poprawnie - mam podjechać jeszcze raz jak wpadnie w wibracje.
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 11:46   #34
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wróciłem od mechanika i wszystkie ciśnienia są prawidłowe a na szynie CR jest 300 barów. Fakt że podczas badania silnik jak na złość pracował poprawnie - mam podjechać jeszcze raz jak wpadnie w wibracje.
Sprawdziłem ciśnienie gdy silnik nierówno pracuje i okazało się że ma wahania ciśnienia od 280 do 320 barów - co może powodować te skoki na biegu jałowym?
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 18:03   #35
ciesin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Witam Wszystkich. Mam dokładnie te same objawy. Informacje tu zawarte mogę jedynie uzupełnić jak w moim przypadku problem się rozwijał. Auto kupiłem przy 200kkm. Wtedy szarpanie było ledwo wyczuwalne, raz na parę sekund. Mechanik który dokonywał sprawdzenia auta przed zakupem mówił, żeby się tym wogole nie przejmować. Nie było żadnych błędów. Zalecił za to wymianę obu pasków rozrządu co niezwłocznie zleciłem. Obecnie mam 280kkm i po rozgrzaniu szarpie już budą niemal jak w ciągniku. Oczywiście tylko na biegu jałowym a po wciśnięciu sprzęgła objaw ustaje. W międzyczasie wymieniałem alternator z wersji 90A na 150A ale wydaje się to wogole nie mieć wpływu na opisywany objaw. Pozostałych wspomnianych tu potencjalnych rozwiązań nie testowałem ale z opisów dają małą nadzieję. Jeśli uda mi się dojść do rozwiązania oczywiście podzielę się wiedzą i liczę na to samo ze strony innych strapionych tym objawem, pozdrawiam
ciesin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 23:09   #36
FIGO-26
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Szamotuły
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem ciśnienie gdy silnik nierówno pracuje i okazało się że ma wahania ciśnienia od 280 do 320 barów - co może powodować te skoki na biegu jałowym?
i co kolego z tym cisnieniem ?cos robiłeś?
FIGO-26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 14:52   #37
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał FIGO-26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i co kolego z tym cisnieniem ?cos robiłeś?
Za namową innego mechanika wymieniłem:
- czujnik ciśnienia paliwa na listwie
- elektrozawór ciśnienia pompy paliwa Common Rail

Oczywiście bezskutecznie ale jak ktoś chce sprawdzić u siebie to w pełni sprawne czujniki wystawiłem na olx:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 18:25   #38
kuba_oo
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Gdańsk
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Mam szybkie pytanie, czy ktoś zdiagnozował problem?
kuba_oo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 17:58   #39
mobil69
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Las
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Też jestem ciekaw czy ktoś znalazł przyczynę tego szarpania.
mobil69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 12:36   #40
gencuch
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-09-2017
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: TDCI (115KM)
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Koledzy, sprawdźcie proszę czy w momencie występowania waszych problemów (tj. wibracji na biegu jałowym podczas postoju z rozgrzanym już silnikiem), podczas skręcania kierownicą objawy ustępują. W innym wątku jeden z użytkowników to zauważył, sprawdziłem i faktycznie w momencie lekkiego skrętu kierownicą problem "telepania budą" zanika. Pytanie, jaki to ma związek z działaniem silnika? Dodam jeszcze, że w moim przypadku dodatkowo podczas wchodzenia w wibracje silnik chodzi jakby na trzech cylindrach.
Wiem, że trochę temat odgrzebałem, ale sprawę uważam za rozwojową. Pozdrawiam!
gencuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.