Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2019, 21:20   #31
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Na wszystkie pytania ci nie odpowiem, ale na niektóre tak.
2.0TDCi to ogólnie udany i mało problemowy silnik. DPF nie sprawia większych problemów, został poprawiony względem poprzednika. W razie czego, można go ratować, poddając czyszczeniu chemicznemu. Są warsztaty, które tym się zajmują. Po podłączeniu komputera diagn. można też chyba sprawdzić poziom jego zapełnienia.
Samo auto wygląda nieźle, niewysoka jest też jego cena jak na 2010 r. ale jest to raczej bieda-wersja. Wyposażenie szału nie robi jak na tę klasę samochodu.
Przebieg i wstępna ocena z raportu wskazują, że po zakupie trzeba przygotować kasę na "pakiet startowy": rozrząd, być może świece żarowe i pewnie te opony z grubszych rzeczy. Z drobniejszych to olej, filtry i te wycieki do usunięcia.
Na jeździe próbnej diesel nie powinien dawać żadnych niepokojących dźwięków, tj. "gwiżdżąca" turbosprężarka przy przyspieszaniu, hałas z koła dwumasowego (charakterystyczne terkotanie), czy też kopcenie z wydechu.
Warto sprawdzić też stan zawieszenia, bo naprawa wielowahacza to kolejny wydatek.
Poniżej 2 linki do artykułów, które mogą cię zainteresować.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 15:57   #32
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ok, dzięki za wszkazówki. Jutro zobaczymy jak się prezentuje w środku, no i przede wszystkim podczas jazdy.

Wyposażenie pewnie mogłoby być lepsze ale dla mnie przede wszystkim liczy się stan techniczny. Klimę ma, elektryczne szyby, lusterka, czujniki parkowania (mam nadzieję, że naprawią w cenie). Z takich dla mnie przydatnych rzeczy nie ma tempomatu.

Doczytałem się o rozrządzie, że wymiana co 200 tysięcy kilometrów lub co 10 lat więc na pewno po zakupie bedę wymieniał. Tylko właśnie nie wiem czy w ASO czy szukać gdzieś indziej mechanika (bo w sumie nie mam jakiegoś takiego sprawdzonego). Zobaczę jak to sie cenowo prezentuje i pomyslę czy warto.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 17:31   #33
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, dzięki za wszkazówki. Jutro zobaczymy jak się prezentuje w środku, no i przede wszystkim podczas jazdy.

Wyposażenie pewnie mogłoby być lepsze ale dla mnie przede wszystkim liczy się stan techniczny. Klimę ma, elektryczne szyby, lusterka, czujniki parkowania (mam nadzieję, że naprawią w cenie). Z takich dla mnie przydatnych rzeczy nie ma tempomatu.

Doczytałem się o rozrządzie, że wymiana co 200 tysięcy kilometrów lub co 10 lat więc na pewno po zakupie bedę wymieniał. Tylko właśnie nie wiem czy w ASO czy szukać gdzieś indziej mechanika (bo w sumie nie mam jakiegoś takiego sprawdzonego). Zobaczę jak to sie cenowo prezentuje i pomyslę czy warto.

Pozdrawiam


Ma on tempomat
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 18:08   #34
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

W ogłoszeniu nie wpisali, w raporcie z autobazy jest info "with speed control" więc pewnie to będzie tempomat (choć z reguły chyba jest "cruise control", przynajmniej tak było w Iveco).
Jeśli jest faktycznie tempomat, to plus.

edit: Jest ktoś w stanie ustalić czy ten silnik to DW10 czy DW10C? Bo zacząłem czytać i pewnie lepiej byłoby miec już ten nowszy, a nie mogę znaleźć informacji jaki to dokładnie silnik.
Nr Vin: WF0GXXGBBGAA12007

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Arek1985 ; 17-03-2019 o 19:42
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 19:53   #35
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Główne funkcje
Data produkcji: 08.11.2010
Model pojazdu: Mondeo 2007-2014
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 20
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Emisja spalin poziom IV + DPF
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Dark Micastone
Materiał we wnętrzu: Minute / Infinity Blue
Pisze tylko ze jest DW

Cytat:
Mniej ważne funkcje
Bez tylnych chlapaczy
Bez urzšdzenia do mocowania ładunku
Bez zestawu do wykończenia wnętrza
Bez przednich chlapaczy
Bez ukł.ułatw.ruszan.na wzn.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
(-) Version Packages
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Bez pakietu wyp. specj.
Bez opcji flotowych
Bez aplik./naklej. SVO
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Bez pakietów zwiększ.bezpieczeństwo
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Bez zestawu do napraw opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Szyba ciemna
Standard.przedn.szyba-szkło zielone
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Bez schowka pasażera o reg. temp.
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Bez przednich mat podlogowych
Bez tylnych mat podlogowych
Bez osłon przeciwsłonecznych
Bez podpory ładunku
Bez siatki działowej przest. bagaż.
Bez Siatki Zabezpieczenia Ładunku
Bez wewnetrznej przegrody
Chromowane
Bez relingu dachowego
Z Czarnš Listwš Ramy Drzwi
Bez Spojlera
Z Regulowanym Lusterkiem Wstecznym
Podwój.lust.ster.ele.ogrzew.z kier.
Bez specjalnych pokrowców siedzen
Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeń
Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeń
Z Podlokietnikiem
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Bez reg. temp. siedz. kierowcy
Bez reg. temp. siedz. pasażera
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Bez sprzegu przyczepy
Czarna klamka zewnętrzna drzwi
Z profilowa galka dzwigni zm biegów
Z Blokadš Bezpieczeństwa Dla Dzieci
Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian.
Pilot zdal.ot.drzwi-2 klucz.ruchome
Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka
Z czest.pracy przeryw
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Bez układu mycia reflektorów
Bez Szyberdachu
Kurtyna powietrzna lewa
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
Koło zapasowe – mini stalowe
Bez czujn. ciœnienia pow. w oponach
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
6.5 X 16" koła z felgš stal.
Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
Ze standard. bieżn. opony - przód
With Standard Tyre Tread - Rear
Nieblokujšce nakrętki kół
Bez zaluzji chlodnicy
Emisja spalin poziom IV + DPF
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obcišż. przedniej sprężyny-O
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-P
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Bez osłon ochronnych
Standardowe siedzenie przednie
Bez tyln.kanał.spr.
Bez czujn.fil.pow.
Bez zest.przyg. do poj.zasil. gazem
Standardowa konstrukcja pedalu
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Z dod. nagrzewn.
Niskie wersje z analog.zest.wskaŸn.
Bez systemu kontroli martwego pola
Bez Autoalarmu
Bez tyln.czujnika odl.przy park.
Bez przed. pom. przy park.
Akumulator 80 AH
Bez dod. odtwarzacza CD
Bez połšczenia interfejsu Bluetooth
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
ICE Feature Pack 34
Z 8 Głoœnikami
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Bez modułów uruchamianych głosem
Bez kamery
Z reflektorami halogenowymi
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Bez swiatel progowyc
Z lampkš w zagłówku
Z tylnš górnš lampkš dodatkowš
Tempomat jest na kierownicy widac czarne przyciski
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 20:40   #36
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Dzięki. "Emisja spalin poziom IV + DPF" - to chyba świadczy o tym, że to jednak ten starszy silnik czyli DW10, troche szkoda bo czytałem, że ten nowszy jednak trochę ulepszony. Mozna się pogubić, niby w 2010 wszedł ten DW10C, a tu jednak jeszcze ten starszy silnik - mimo, że ten konkretny egzemplarz to już poliftowy? Czy się mylę?

Ostatnio edytowane przez Arek1985 ; 17-03-2019 o 20:45
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 21:12   #37
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0GXXGBBGAA12007
05/2018 ok. 175kkm silnik dw10 czyli stary na siemensie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 13:59   #38
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
05/2018 ok. 175kkm silnik dw10 czyli stary na siemensie.
Dzięki!

Byłem dzisiaj się dokładniej przyjrzeć temu MK IV. Przejechałem się i mam kilka pytań i spostrzeżeń.
Samochód ogólnie w środku wygląda dobrze, widać, że wyczyszczony, nie ma żadnych większych przetarć (oprócz delikatnego rozdarcia wykładziny pod fotelem kierowcy).

Odpala bez problemu, nie słychać było żadnych stuków czy niepokojących sygnałów więc myślę, że dwumasa jeszcze trochę wytrzyma.

Ogólnie ze startu spod świateł, to nie jest to demon prędkości, rusza normalnie ale żeby wygrać start to trzeba by od razu mocno przyłożyć gazu - nie jest to dla mnie jakiś minus czy coś, tak chyba te silniki mają, jednak masa też robi swoje, a tych koni aż tyle też nie ma. Natomiast już na dwójce czy trójce idzie dosyć ładnie, chyba wystarczająca dla mnie. Zapas mocy na pewno jest - wiadomo zależy kto czego oczekuje, dla mnie najważniejsze żeby się zbierał ciut lepiej niż moje A4, 1.8, 125 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I to uzyskam przesiadając się na Mondeo.

Silnik pracuje równo, obroty nie falują, jak go trochę przeciągałem na dwójce, to żadnego kopcenia z rury nie było, w kabinie jest cicho, na dziurach, wybojach nie słychać żadnych stuków więc zawieszenie też raczej w porządku. Biegi wchodziły bez problemu.

Co może mnie jako laika niepokoić:
-jak puszczam kierownicę, to bardzo delikatnie znosi na prawo, nie jest to jakieś bardzo odczuwalne ale jednak gdybym na prostym i równym odcinku puścił kierownicę, to musiałbym po chwili kontrować - mogą to być opony, które są wyząbkowane, może trzeba by ustawić zbieżność?

-przy niższych prędkościach i obrotach (w okolicy zmiany biegu z 1 na 2) takie jakieś lekkie drgania czułem, dodawałem normalnie gazu i odczuwałem takie delikatne "zawahanie", nie wiem - czy to będzie ta "turbodziura"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-miałem wrażenie, że trzeba użyć trochę więcej siły podczas kręcenia kierownicą, tzn. nie żeby chodziła jakoś bardzo ciężko ale jednak ciut mocniej trzeba kręcić niż w Audi, Mondeo chyba tak mają? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-na tym przeglądzie przedzakupowym widnieje adnotacja (o której wcześniej wspominałem): "zapocenie pompy wysokiego ciśnienia", "zapocenie przepustnicy" - co o tym myślicie? normalne rzeczy przy samochodzie prawie 10 letnim i z przebiegiem niecałe 200 tyś km? Czy jest się czym martwić? Nie jest to wpisane jako wyciek, a zapocenie. Podobno są w stanie to zrobić w ramach ceny (chociaż to zapocenie przy przepustnicy to raczej ciężka sprawa do wyeliminowania i tak chyba przy tym przebiegu może się dziać)

-zaglądając pod samochód nie można w zasadzie nic sprawdzić gdyż jest osłona ale waśnie ta osłona jest jakby wilgotna, taka duża mokra plama (blisko przodu samochodu), kurde, nie wiem, to pewnie normalne, choćby jazda w deszczu może pewnie to powodować ale dzięki tej osłonie w zasadzie nie jesteśmy w stanie ocenić czy czasem gdzieś coś nie kapie

-zapoznałem się z całą historią serwisową samochodu i nie było tam nic np. o tarczach hamulcowych (chyba, że były robione gdzieś indziej) więc to też może się odezwać

To chyba tyle, rozpisałem się, bo jeszcze nie zdecydowałem, boje się diesla ale tu jest sprawdzona historia przynajmniej. No i ten silnik ma dobre opinie.

Nie chcą za bardzo zejść z ceny, twierdzą, że w cenie zrobią te wszystkie "usprawnienia" - te zapocenia, czujniki parkowania (choć dziś działały), mocowanie zapasówki i być może jakieś opony (nie nowe, ale w miarę dobre używki). Tylko pytanie się pojawia - czy oni faktycznie cokolwiek zrobią przy tym samochodzie - jeśli się zdecyduje. Jak myślicie? I tak na szybko tego nie zweryfikuje.

Wymiana rozrządu (z pompą wody) w ASO to jakieś 1900 zł. Sporo ale podobno tylko w serwisie montują rozrząd oryginalny (na około 200 tysięcy), zamienniki po 50-60 tysiącach trzeba by wymieniać - prawda to? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem na ford-esklep.pl rozrząd oryginalny Ford plus pompa wody Motorcraft za 680zł plus pewnie kilak stówek robocizna, wyjdzie i tak sporo taniej niż w ASO.

Trochę się rozpisałem bo mam dylemat czy decydować się tego MKIV czy dalej przeglądać portale, oferty i poszukać jednak benzyny. Może też powinienem obejrzeć jakieś 2.0 Duratec w benzynie. Tylko wszystko od handlarzy, a tu mam pod nosem samochód ze sprawdzoną historią.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 15:43   #39
hajdzik
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo MK IV - kombi
Silnik: 2.0 diesel, 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

ja przy zakupie nie chcialem by cokolwiek mi naprawiali.
chcieli mi zrobić rozrząd.
Chcialem upust z ceny - by móc to zrobić samemu i mieć pewność, że jest zrobione

PS. Gdyby sprzedawcy zależało na sprzedaży auta- już dawno by to zrobił- by klient nie miał żadnych "ale"
hajdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 18:11   #40
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ja jak szukałem mk4 to tez myslałem nad diselem i benzynka 2.0
Diesel jest o wiele tanszy od benzyny w zakupie.
Diesla nigdy nie miałem i sie go bałem. Dwumasa , wtryski, turbo itd, dużo droższe są naprawy w dieslu niz w benzynie. benzyna jest o wiele prostsza niz ropa.
A i jeszcze zapalanie w zimie może zapalic w mrozy lub nie.
u mnie w rodzinie maja diesla i sasiad z góry i powiedzieli że wiecej nie kupia takiego silnika bo same problemy z turbiną i wtryskami.
2.0 145 km jest prostym silnikiem jak się znasz to sobie sam zrobisz.
Zdecydowałem się na benzne i nie żałuje.
Silnik chodzi cichutko równo nic nie faluje. Jestem bardzo zadowolony,
A dużo bedziesz autem jezdził ? Zalozyłem sobie lpg i smigam.
Mysle że zastanów sie nad benzyna to bedzie lepszy wybór.
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.