Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2017, 20:50   #361
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Przejrzałem kilka tematów na temat żarówek w tych zegarach i już głupi jestem. Jakie w końcu są prawidłowe na obrotomierz itp (te 4 największe) - T10 W5W / T5 W3W / czy jeszcze jakieś inne?

raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 10:38   #362
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Zadziwia mnie, że tyle się wałkuje temat żarówek.
Chciałem mieć forda mondeo,bo jest fajny, ale już części, czy serwis chciałbym mieć prawie za darmo,Tanio to wcale nie znaczy dobrze,Niektórzy z was potrafią po kilka razy rozbierać licznik wymieniając kolejno nowe żarówki,bo jedna za mocno świeci inna za słabo, diodowa nie spełniła oczekiwań itp.
Ford z 2003r, jeżdżę do dziś, w 2009 wymieniłem 2 duże żarówki na nowe, teraz znowu mam do wymiany 2 duże,ale teraz wymienię wszystkie 4, już zamówione.
4 duże żarówki + koszt dostawy kurierem do domu to 35,40 zł to taki wielki koszt? na 14 lat

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 10:57   #363
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał juras25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadziwia mnie, że tyle się wałkuje temat żarówek.
Chciałem mieć forda mondeo,bo jest fajny, ale już części, czy serwis chciałbym mieć prawie za darmo,Tanio to wcale nie znaczy dobrze,Niektórzy z was potrafią po kilka razy rozbierać licznik wymieniając kolejno nowe żarówki,bo jedna za mocno świeci inna za słabo, diodowa nie spełniła oczekiwań itp.
Ford z 2003r, jeżdżę do dziś, w 2009 wymieniłem 2 duże żarówki na nowe, teraz znowu mam do wymiany 2 duże,ale teraz wymienię wszystkie 4, już zamówione.
4 duże żarówki + koszt dostawy kurierem do domu to 35,40 zł to taki wielki koszt? na 14 lat

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ty jesteś zwykłym użytkownikiem auta który tylko jeździ, a jak coś się zepsuje to wymienia "tak jak producent przykazał". Natomiast większość tu zebranych lubi trochę poeksperymentować, pobawić się tym autem, jego modyfikacjami itp. I dlatego dla nas to nie jest problem żeby rozbierać licznik po kilka razy i testować różne żarówki, a wręcz sprawia nam to przyjemność gdy w końcu trafimy na "ideał".
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 18:32   #364
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał raf790697059 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty jesteś zwykłym użytkownikiem auta który tylko jeździ, a jak coś się zepsuje to wymienia "tak jak producent przykazał". Natomiast większość tu zebranych lubi trochę poeksperymentować, pobawić się tym autem, jego modyfikacjami itp. I dlatego dla nas to nie jest problem żeby rozbierać licznik po kilka razy i testować różne żarówki, a wręcz sprawia nam to przyjemność gdy w końcu trafimy na "ideał".
I podoba mi się takie podejście do autka.
Do dziewczyn zresztą też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 19:27   #365
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

raf790697059

Powodzenia, baw się dalej,tylko nie pisz jakie żarówki do licznika,już wszystko zostało napisaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juras25 ; 22-06-2017 o 19:36
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 19:52   #366
Morek71
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mk3
Silnik: 1800
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Panowie, to jest jakas masakra u mnie zeby sciagnac gorna oslone kierownicy. Mam mondka 03 i nie ma opcji zeby to sciagnac. Zapieram sie cala sila i ciagne za prawa strone, za lewa, podwazam dol newej, prawej! Nie idzie! Jak ciagne za srodek to oslona az sie wygina, boje sie ze pierdyknie w pol! Wyvhodzilem nawet na zewnatrz auta i sie zapieralem! Pomozcie. Moze dlatego ze jest zima nie idzie. Srubki dwie po bokach odkrecone.
Morek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 20:16   #367
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał Morek71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, to jest jakas masakra u mnie zeby sciagnac gorna oslone kierownicy. Mam mondka 03 i nie ma opcji zeby to sciagnac. Zapieram sie cala sila i ciagne za prawa strone, za lewa, podwazam dol newej, prawej! Nie idzie! Jak ciagne za srodek to oslona az sie wygina, boje sie ze pierdyknie w pol! Wyvhodzilem nawet na zewnatrz auta i sie zapieralem! Pomozcie. Moze dlatego ze jest zima nie idzie. Srubki dwie po bokach odkrecone.
Chyba wiem o czym mowa. Nie szarp więcej bo połamiesz. Jeszcze 2 śrubki to trzymają. Gdzie? Pomiędzy kolumną kierownicy, a właśnie tym plastikiem który chcesz zdjąć. Jak nie masz zbyt grubej ręki to spróbuj ją wcisnąć w tą szczelinę z jednej czy drugiej strony i poczujesz śrubki. Żeby je odkręcić potrzebujesz albo długi i cienki śrubokręt, albo najlepiej wkrętak z elastyczną, wyginaną przedłużką. Ewentualnie lifehackiem - od przodu dostęp jest beznadziejny, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby odkręcić je od tyłu - wsadzić ręcę z kombinerkami od dołu (tam skąd zeszła ta pierwsza osłona, ze schwokiem) i od tyłu wykręcić śrubki kombinerkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 21:14   #368
Morek71
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mk3
Silnik: 1800
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Dobra mam! Filmik pomogl. Prawie wyrwalem plastik.

Trzeba zdjac oslone kierownicy na dole i wyciagnac taka skorzana szmatke.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Dla innych co chca wymieniac. Bez torxa, przedluzki i najlepoej przedluzki gietkiej albo lamanej nie podchodzcie do tematu!
Morek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 18:15   #369
Reniekmk
ford::amateur
 
Imię: Reniek
Zarejestrowany: 25-02-2021
Skąd: z POLSKI
Model: FORD MONDEO 2.0TDCi
Silnik: Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Teoria świetna tylko gdzie te fotki co wstawił je Pzy, wypadałoby je wstawić a nie wyciąć przydałyby się dla innych. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Reniekmk ; 25-02-2021 o 18:18
Reniekmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wymiana żarówek , zegary



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.