Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2014, 14:22   #1
romek_o
ford::beginner
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Gołdap
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 17
Smile Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Od dłuższego czasu borykam się z problemem smrodu w wentylacji po odgrzybiającym PLAKU świerkowym .Chcąc odgrzybić zakupiłem to gó..o.(sprzedawca wcisnął mi to badziewie z uśmiechem na twarzy teraz wiem dlaczego ).Smród na początku był znośny teraz prawie po 2 miesiącach powoduje odruch wymiotny a używanie samochodu jest niemożliwe. Zgodnie z instrukcją środka w miejsce filtra kabinowego aplikować (piankę) odczekać i przedmuchać układ wentylacji
Co do tej pory zrobiłem :
1.Odgrzybianie metodami ozonowania, ultradźwiękową u różnych specjalistów x3 brak efektu
2.Demontaż i czyszczenie wentylatora oraz przewodów wentylacji (co można ) wszędzie
syf popiankowy (maź jak z Obcego IV ).
3. Efekt minimalnie jakby ?! to samo smród.
4. Wurth jakby na chwilę lepiej (aplikuję po demontażu wentylatora we wlot powietrza do
układu) Smród zmieszany z zapachem środka
5 .CRC jakby na chwilę lepiej (aplikuję po demontażu wentylatora we wlot powietrza do
układu) Smród zmieszany z zapachem środka
6. Czyszczenie parą wodną pod ciśnieniem (w czasie zabiegu smród niesamowity z kratek) (aplikuję parę wodną po demontażu wentylatora we wlot powietrza do układu)
1-2 dni prawie jakby koniec walki ale nie smród powraca
8. Jeszcze raz para wodna efekt jak wyżej.
9. Co dalej?
Co można według mnie pozostało :
1.Zastować jakiś słaby rozcieńczalnik w sprayu i aplikować żeby rozpuścił stopniowo pozostałości po PLAKU (para tylko lekko wzrusza maź , WurtH i CRC na jakimś spirytusie mało skuteczne, ozonowanie usuwa tylko grzybki ale nie śmierdziela )
2. Demontaż całej konsoli koszty (wolałbym uniknąć samochód tyle nie wart),
3.Sprzedaż samochodu –ale problem ma kolejny właściciel trochę nie w porządku.
Proszę konkretne porady .

romek_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 09:42   #2
K9Darek
Zablokowany
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: NRW
Model: VW Sharan
Silnik: 1.8T 150KM
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Spróbuj neutralizator zapachów.
K9Darek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 19:18   #3
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Szokda Ci parę zł na demontaz deski a pchasz grube stówy na czyszczenie i różne środki.
Tego plaka kiedyś używałem i żeby go wyczuć po kilku dniach trzeba mieć jakiś dodatkowy zmysł węchu.

Zdjęcie deski to 1-2 godziny, całość zdejmiesz i wyczyścisz na spokojnie w jeden dzień, a Ty poświęciłeś kupę czasu na psikanie jakimś badziewiem i 50 krotne zdejmowanie wentylatora, gratuluję.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 11:19   #4
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Polecam środek o nazwie Wurth. Świetnie dezynfekuje, udrażnia zatkany kanalik spustowy i neutralizuje zapachy.
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 11:26   #5
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

A ja Ci kolego polece środek o nazwie CLIM. Też mialem w Monku MKII problem z zapachami, probowałem różnych i dopiero ten zdał egzamin. Noe kest to drogie bo ok 20 paru zl. A sprobowac mozna.
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 19:37   #6
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Cytat:
Napisał romek_o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od dłuższego czasu borykam się z problemem smrodu w wentylacji po odgrzybiającym PLAKU świerkowym .Chcąc odgrzybić zakupiłem to gó..o2. Demontaż całej konsoli koszty (wolałbym uniknąć samochód tyle nie wart),
3.Sprzedaż samochodu –ale problem ma kolejny właściciel trochę nie w porządku.
Proszę konkretne porady .
Cześć,
nie piszesz nic o filtrze kabinowym. Czy wymieniłeś go? Ten filtr to największe źródło smrodu i od tego trzeba zacząć (może ten plak go zasyfił).

Druga sprawa : zamknij nawiewy w aucie, ogrzewanie na całkowity max i wysoką temp. Niech tak popracuje troche żeby się wszystko wygrzało - to zawsze pomoga na zapachy i powinno się tak robić po każdym odgrzybianiu płynem.

Jeśli to oraz inne polecane przez kolegów zabiegi nie pomogą, to musisz pojechać do firmy która naprawia klimy, chłodnice. Oni znają ten problem bo co jakiś czas trafiają im się tak zagrzybione śmierdzące auta, że nie pomaga nic.

Wtedy rozbierają wszystko i po prostu myją karcherem - wszystkie kanały + nagrzewnice. Moim zdaniem w ogóle przyczyną nie są kanały tylko klima + nagrzewnica (może nagrzewnice zasyfiłeś tym). Po takiej kuracji nie ma bata jest jak w nowym samochodzie, ostatio jak pytałem to ok 500 zł chcieli za to więc chyba nie koniec świata?
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 19:54   #7
romek_o
ford::beginner
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Gołdap
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szokda Ci parę zł na demontaz deski a pchasz grube stówy na czyszczenie i różne środki.
Tego plaka kiedyś używałem i żeby go wyczuć po kilku dniach trzeba mieć jakiś dodatkowy zmysł węchu.

Zdjęcie deski to 1-2 godziny, całość zdejmiesz i wyczyścisz na spokojnie w jeden dzień, a Ty poświęciłeś kupę czasu na psikanie jakimś badziewiem i 50 krotne zdejmowanie wentylatora, gratuluję.
Gratuluję koledze humoru. W 1-2 godziny zdemontować deskę.??? Jakby kolega kiedykolwiek zdemontował deskę oraz cały układ nawiewu to by takich głupot nie pisał.
Każde ruszenie tego elementu wiąże się z uruchomienie miliona świerszczy
Smród po Plaku jest na tyle nieznośny że nie trzeba mieć dodatkowego zmysłu. Demontaż deski jest ostatecznością.
Za takie rady bardzo dziękuję .
romek_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 20:02   #8
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Też kiedyś w ten sposób narozrabiałem, ciepłe powietrze na max, nagrzewamy auto i wietrzymy je i tak kilka razy.
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 16:16   #9
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Jak pozbyć się smrodu po PLAKU ???.

Cytat:
Napisał Pogodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam środek o nazwie Wurth. Świetnie dezynfekuje, udrażnia zatkany kanalik spustowy i neutralizuje zapachy.
Koszt trzydziestu kilku złotych a spokój i dezynfekcja, oczyszczenie kanału spustowego od skraplania się wody przy nagrzewnicy klimy. Zaraz tu będą pomysły jak na forum VW odnośnie wkładania skórek pomarańczy/cytryny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.