Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2013, 13:28   #1
bodia
ford::beginner
 
Avatar bodia
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Posiadam Focusa 2008r. 1,8 TDCI
dzisiaj byłem w serwisie na wymiane oleju i płynu hamulcowego. Wiem, że potrzebuję płyn do samochodów z ABSem i ESP, a oni mi wlali zwykły DOT-4 (zdjęcie ponizej). Samochód zaczął wyraźniej źle hamować, co mam zrobić?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bodia ; 22-05-2013 o 19:52
bodia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 13:47   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc. Zły płyn hamulcowy

Jedź do nich z reklamacją i to jak najszybciej niech go spuszcza i zaleją poprawnym, ale oczywiście na ich koszt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-04-2013 o 14:07
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 14:01   #3
bodia
ford::beginner
 
Avatar bodia
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc. Zły płyn hamulcowy

Dzięki za szybką odpowiedź, a gdzie mogę znaleźć informację o tym jaki płyn powinienem lac do mojego Focusa, by przedstawić to w warsztacie jako argument? Dziękuję

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-04-2013 o 14:08 Powód: Zbędne cytowanie
bodia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 14:17   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Ja bym powiedział, że dzwoniłeś do ASO i jak chcą potwierdzenia niech sobie sami zadzwonią. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 15:03   #5
bodia
ford::beginner
 
Avatar bodia
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

chyba nie chcę tam juz wracać, stary płyn mi usuwali wypompowując go pedałem hamulca. Zgłebiłem temat i jest to bardzo niebezpieczne bo można uszkodzić ABSy. Znajomy miał zepsutą pompę, i ASO zyczyło sobie 5000 zł za sługę wymiany pompy ABS. Obecnie są specjalne urządzenia które wypierają stary płyn zamieniając go na nowy.
Szkoda stówki, szkoda, że samochód przestał prawidłowo działać, szkoda, że jutro jade za granicę.
Jestem niesamowicie wkurzony na nieprofesjonalizm tego warsztatu, który wielokrotnie był polecany na tym forum. Dlaczego ja w pracy tracę nerwy, czas, zdrowie by swiadczyc usługi na najwyzszym poziomie, a ktoś pracując całe zycie w warsztacie nie wie jakie sa rodzaje płynów hamulcowych i jak sie je stosuje?
A najbardziej mnie wnerwia to ,ze zapytałem sie go po wszystkim, czy dot-4 różni sie od super dot-4 ? i on odpowiedział - "NIE", ręce opadają. I po co się biorą za wymiane płynu jeżeli nie posiadają specjalistycznych urządzeń do tego służących?

Ostatnio edytowane przez bodia ; 29-04-2013 o 15:05
bodia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 15:47   #6
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Do układów z ESP jest płyn ATE DOT4 sl.6
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 17:32   #7
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Cytat:
Napisał bodia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie chcę tam juz wracać, stary płyn mi usuwali wypompowując go pedałem hamulca. Zgłebiłem temat i jest to bardzo niebezpieczne bo można uszkodzić ABSy
Co konkretnie można uszkodzić i dlaczego ??? ...
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 18:25   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Cytat:
Napisał bodia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jestem niesamowicie wkurzony na nieprofesjonalizm tego warsztatu, który wielokrotnie był polecany na tym forum. ...
Nie krępuj się i wrzuć nazwę tego ASO jako przestrogę na Forum tak jak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest to zrobione.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 20:30   #9
bodia
ford::beginner
 
Avatar bodia
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Cytat:
Napisał joe70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co konkretnie można uszkodzić i dlaczego ??? ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Obdzwoniłem wszystkie warsztaty w Kr, przed majówka nikt mi juz nic nie naprawi. Wymiana płynu hamulcowego w ASO Forda to 129zł,wybiorę się tam po długim weekendzie.
Nazwe warsztatu nie podam, bo nie o to mi chodziło by kogos oczerniać, poza tym facet oddał pieniądze i za płyn i za robociznę, więc był w pewnym sensie fair. Uwazam tylko, że warsztat specjalizujący sie w Fordach powinien potrafić dobrac odpowiedni płyn do auta, szczególnie, że widziałem tam dzisiaj 2 identyczne Focusy.
Przyjechałem do warsztatu na oryginalnym płynie który wg książki trzeba wymieniać co 2-3 lata, wyjechałem na ATE SL który sie zmienia co roku, i który najpewniej w zimie zawiesił by mi ESP i ABS, nie mówiąc juz o tym, że comnajmniej dwukrotnie pogorszyła mi sie siła hamowania.
bodia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 21:08   #10
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Wlano mi zły płyn hamulcowy co teraz ?

Cytat:
Napisał bodia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://tv.auto-swiat.pl/porady,Jak-c...0191,film.html
Sorry ale aż żal słuchać tego gościa.. A jego argumenty są co najmniej śmieszne. "Wymiana tradycyjnym sposobem powoduje, że płyn musi przejść przez cały układ" a potem na filmiku pokazują jak pod ciśnieniem wlewają płyn do zbiorniczka i spuszczają przy zacisku - to ciekawe jak ten płyn tam dochodzi jak nie przez cały układ. Albo "założył sobie wentylowane tarcze" - a jakie miał założyć jeżeli producent przewidział właśnie takie? Lite? Ogólnie Auto Świat to nie jest jakiś profesjonalny poradnik a raczej gazeta reklamowa.

Bump:
Cytat:
Napisał bodia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyjechałem na ATE SL który sie zmienia co roku, i który najpewniej w zimie zawiesił by mi ESP i ABS, nie mówiąc juz o tym
Nie zawiesi tylko co najwyżej ESP nie będzie tak efektywnie działać (większa lepkość kinematyczna płynu)

Cytat:
Napisał bodia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mówiąc juz o tym, że comnajmniej dwukrotnie pogorszyła mi sie siła hamowania.
Bez włącznenia się ABS lub ESP nie powinno być żadnej różnicy - ściśliwość SL6 i SL jest taka sama - w przybliżeniu 0, a lepkość kinematyczna nie ma wpływu na siłę hamowania

Ostatnio edytowane przez pawpor ; 29-04-2013 o 21:11
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
płyn hamulcowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.