Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 22:34   #31
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Nie wiem jaka jest skrzynia w Mk4, ale w moim Mk3FL wszelkiego rodzaju stuki ustały po wymianie skrzyni na nową. A wcześniej też był stuk 1-2 i wrażenie niepełnego wysprzęglenia. Polecam pocisnąć ASO.

RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 19:25   #32
lookmal
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.0 125KM (zmierzone 130KM i 210 Nm)
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał mlp1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra ale nie przeszkadza Ci takie stukanie, przecież to można zwariować.
Stuka Ci na zimnym i na rozgrzanym czy tylko jak się zagrzeje ?
No powiem tak - może mnie trochę drażni ale słyszę go tylko jak mam wyłączone radio a to się często nie zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na ciepło, zimno, bez znaczenia. Miękkie zawieszenie trzycylindrówki plus luźne spasowanie przegubów - luz się sumuje jak napisał BASRA. Poza tym to jest bardziej głuche puknięcie niż stuk. Ponad 31 tysięcy km i nic się nie zmienia.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. OFFTOP: dziś jestem po aktualizacji oprogramowania PCM - pozbyłem się drgań przy odłączaniu cylindra - tzn. za namową kolegi MARCINUJ zmusiłem ASO (z małą pomocą Centrali FP) do wgrania nowego softu. Potwierdzam - w trybie SPORT w ogóle nie odłącza cylindra, w pozostałych trybach odłącza - ale sposób odłączania jest mniej gwałtowny i drgania spadły do ledwo wyczuwalnego poziomu. Nareszcie jest jak być powinno od początku.
lookmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 19:39   #33
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał lookmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziś jestem po aktualizacji oprogramowania PCM - pozbyłem się drgań przy odłączaniu cylindra
wrzuć tą informację tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 21:44   #34
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to mamy dwie osoby ze stukaniem w 1.5 benzynie.
U mnie w dieslu 1.5, skrzynia działa bardzo precyzyjnie.
U mnie przełączanie biegów jest ok, ale za to na jałowym coś stuka w skrzyni i to jest podobno jakiś bardziej masowy problem z tego co się dowiedziałem.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 09:04   #35
samarin
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 30-06-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk4 ST-line
Silnik: 1.5 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Dopiero co odebrałem auto a też już zauważyłem takie stuki. Mam wrażenie, że ma to miejsce już po przesunięcie skrzyni na pozycję 2, przed puszczeniem sprzęgła. Zauważyłem dopiero na trasie (jechałem ok. 100km), jak następnego dnia przejechałem się do sklepu to nie słyszałem stukania. U mnie objawia się to przez 1 ew. 2 metaliczne stuknięcia.
samarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2020, 10:39   #36
wojtek-ef
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-08-2020
Skąd: Konstantynów Łódzki
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to mamy dwie osoby ze stukaniem w 1.5 benzynie.
U mnie w dieslu 1.5, skrzynia działa bardzo precyzyjnie.
Mam Focusa 1.5 diesel. Stukanie jest słyszalne przy zmianie biegów z 1 na 2.
wojtek-ef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 13:03   #37
wojtek-ef
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-08-2020
Skąd: Konstantynów Łódzki
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Samochód był w niezależnym serwisie.
Mechanik orzekł, że winne są półosie, a konkretnie jedna z nich.
Jest luz na łożysku.
Powiedział, że jest to waga wrodzona tych Focusów.
Rozwiązaniem jest wymiana półosi na nową oryginalną - spokój na kolejne 80.000 km.
Koszt dość wysoki.
Wymiana na zamiennik nic nie da, bo po 2 miesiącach zacznie znowu pukać.
Póki nie czuć wibracji podczas jazdy, to można jeździć i przyzwyczaić się do tego.
wojtek-ef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 13:59   #38
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

rzecz w tym, że one od nowości potrafią tak pukać, więc "nowość" półosi raczej nie ma za wiele wspólnego. Co najwyżej sposób montażu półosi może mieć tu znaczenie.

EDIT:

w tym wątku jeszcze tego nie pisałem, ale rozmawiałem swego czasu z mistrzem lokalnego serwisu i on stwierdził, że ten problem rozwiązuje się wymianą jakiejś śruby na dłuższą i dodaniem dodatkowego zabezpieczenia przed odkręcaniem.

Ostatnio edytowane przez bidżej ; 07-11-2020 o 14:01
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 15:21   #39
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Czekamy,czekamy czekamy....na tą śrubęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 15:58   #40
dafca
ford::beginner
 
Avatar dafca
 
Imię: Dav
Zarejestrowany: 08-05-2013
Skąd: WLKP
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał wojtek-ef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Focusa 1.5 diesel. Stukanie jest słyszalne przy zmianie biegów z 1 na 2.
Ja mam Ecoblue 2.0 i mam to stukanie. Zauważyłem je przy przebiegu 12 tys i trwa do dziś 86 tys. Słychać to przy wrzucaniu 1 biegu, przy zmianie na 2, 3 i 4. Nie pogorszyło się jakoś mocno przez te 70 tys. ale denerwuje. Skrzynia chodzi lekko ale słychać takie a'la gumowe "bum" prawie za każdą zmianą biegu. Będę miał auto zastępcze to pojadę na naprawę, mam nadzieję gwarancyjną.

Bump:
Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzecz w tym, że one od nowości potrafią tak pukać, więc "nowość" półosi raczej nie ma za wiele wspólnego. Co najwyżej sposób montażu półosi może mieć tu znaczenie.

EDIT:

w tym wątku jeszcze tego nie pisałem, ale rozmawiałem swego czasu z mistrzem lokalnego serwisu i on stwierdził, że ten problem rozwiązuje się wymianą jakiejś śruby na dłuższą i dodaniem dodatkowego zabezpieczenia przed odkręcaniem.
Mam wrażenie, że właśnie ten dzwięk był wcześniej, niż przy tych 12 tys km (w ciągu 2 mcy) ale jako, że kupiłem auto nowe to byłem cały czas pod wrażeniem zakupu i nie wychwyciłem tego wcześniej. Dodam, że zachowuje się teżtak, że na postoju, bez zaciągniętych hamulców przy wrzucaniu jedynki kiedy słychać owe "bum" autem bujnie. Jakby nie wysprzęgliło i zabrało lekko. Nie wiem, czy to ta rzeczona przez kolegów wcześniej półoś, czy coś innego.
dafca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.