Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2018, 22:57   #1
janus717
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Witam

Na wstępie dodam, że przeszukałem forum, ale albo nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co gra najlepiej, albo tematy te są za stare, a przecież co chwilę na rynek coś wchodzi. Posiadam focus mk1 1.8tdci a w nim starożytnego Pioneer'a DEH-1530R. Dźwięk jest czysty i ogólnie jestem z niego nawet zadowolony, lecz brakuje mu sporo funkcji, które w obecnych radyjkach są nie raz w standardzie, ponadto brak mi trochę basu, którego wręcz nie ma, a dominują wysokie i średnie tony (wiem, że można to wyeliminować głośnikami, wygłuszniem lub poprzez dołożenie subwoofera).

To czego oczekuję od nowego radia to:
  • bardzo dobra jakość dźwięku
  • AUX, Bluetooth, USB i/lub slot SD
  • możliwość rozbudowy o wzmacniacz i subwoofer w niedalekiej przyszłości
  • w miarę dobre wykonanie i wygląd, a najlepiej możliwość dostosowania kolorystyki wyświetlacza i przycisków
  • w miarę dobry jakościowo wyświetlacz najlepiej min. 2 liniowy
  • obsługa FLAC z pendrive/karty SD

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę.
Moje typy:
  • Alpine UTE-92BT (da się go wyrwać nowego za ok.500zł)
  • PIONEER DEH-X7800DAB

Szczerze mówiąc za bardzo się na tym nie znam, a tym bardziej na starszych, używanych modelach, które spełniają moje wymagania i dobrze grają. Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

janus717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 10:26   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Cytat:
Napisał janus717 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę.

Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Żadne radio nie da Ci świetnego dźwieku bez dobrych głośników. A dobre głośniki nie zagraja porządnie bez dobrego wzmacniacza.
Nawet absolutna seria Forda zagra z dobrym nagłośnieniem o niebo lepiej niż najlepsze radio z fabrycznymi głośnikami.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 13:32   #3
janus717
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Wiem o tym doskonale, ale też wiem, że radia potrafią grać lepiej i gorzej, a zależy mi na tym, aby dobrze wydać pieniądze. Moje radio nie posiada, żadnych teraźniejszych złączy typu USB, AUX, a o BT nie wspominając. Poza tym z tego co udało mi się poczytać to była raczej budżetowa opcja. Nie bardzo wiem czym się kierować przy wyborze, gdyż tych urządzeń są setki.
janus717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 15:29   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Cytat:
Napisał janus717 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem czym się kierować przy wyborze,.
1. Marką (chińszczyzny z supermarketu i Allegro w Polsce nie oddasz do serwisu)

2. Wyglądem (za Ciebie nikt nie wybierze tego jedynego)

3. Wyjściem RCA na wzmacniacz 4V (większość ma 2V)

4. im wyższy stosunek sygnału do szumu tym lepiej

5. jakie pliki mp3 odtworzy
(im wyższy bitrate tym lepsza jakość, czasami niektóre współczasne radia mają z tym kłopot by odtworzyć 320kbs, co już świadczy o ich jakości.
Szukaj min. 256kbs, nie wybieraj niżej. Zwykle to informacja dobrze ukryta, dopiero w intrukcjach obsługi o tym jest, one na szczęście są online zwykle dostępne)
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 16:51   #5
janus717
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Już praktycznie jestem zdecydowany, ale zastanawia mnie czy warto dopłacić do tego pionka, który posiada DAB. Z tego co czytałem w Polsce tego za bardzo nie wykorzystam?
janus717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 19:13   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Cytat:
Napisał janus717 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już praktycznie jestem zdecydowany, ale zastanawia mnie czy warto dopłacić do tego pionka, który posiada DAB. Z tego co czytałem w Polsce tego za bardzo nie wykorzystam?
oto mapa zasięgu DAB+:


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 06:03   #7
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Cytat:
Napisał janus717 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To czego oczekuję od nowego radia to:
Mam na sprzedaż Pioneera DEH - 3900BT i Sony MEX 4100 BT. W cenie 200 zł za sztukę. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na pw.
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , audio , focus i , radio , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.