Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2018, 20:53   #1391
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

spr jaki kod bledu?

atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 00:04   #1392
sian
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Gród Kraka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 190KM by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Hej,

Obczajam temat DPF, jako, że zanabyty S-Max (2.0 TDCI, 2007) jest pierwszym moim autem wyposażonym w tego rodzaju dobrodziejstwa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio podpiąłem Forscan, chcąc się dowiedzieć jak to z tym wypalaniem jest w moim przypadku. W załącznikach zrzuty z Forscana (klik powiększa) - pierwszy zrzut z 22.06 - zaniepokoiła mnie duża ilość paliwa w oleju - na bagnecie było troszkę ponad maksimum, ale nie zauważyłem, żeby przybywało. Drugi screen z 27.06 - wygląda, że się DPF wypalił... (nie zauważyłem tego momentu ani razu) - czy wtedy ilość oleju w paliwie spada? Trzeci screen z 3.07 - olej znowu rośnie, choć wygląda, że się wypala... Ostatni screen z 9.07 - niby się wypalił (chyba, że źle to czytam), ale pojawił się komunikat "wymiana oleju" (był zmieniany po po zakupie, czyli ok. 2 miesiące temu, czyli niedawno - przejechałem jakieś 3500 km. od tego czasu).

Zajrzałem też w błędy i jest tam błąd P02E1 - głupi ja, nie zajrzałem wcześniej, więc nie wiem od kiedy ten błąd jest.

Generalnie nie podoba mi się ten olej, ale proszę o opinię mądrzejsze głowy, czyli Was. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy są jakieś inne parametry dot. DPF, które można monitorować Forscanem?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sian ; 11-07-2018 o 00:27
sian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 00:00   #1393
sian
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Gród Kraka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 190KM by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Obserwacji dpf ciąg dalszy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzałem parametry po trzech dniach - 12 lipca - tym razem coś nie halo i po ostatniej próbie (godzinę wcześniej) się nie wypalił... ciekawe ile razy próbował, bo liczba nieudanych prób ciągle pokazuje zero. Oleju na bagnecie nie przybyło, a szacowana ilość paliwa w oleju znowu skoczyła.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na weekend wyjeżdżałem, nie bardzo daleko, jakieś 120 km. Próbowałem dłużej jechać równo trzymając obroty ok. 3000 i nic. Jakiś czas obroty normalnie, ok. 2000 i też nic. Nie podjął próby wypalenia i skończyło się z tysiącem kilometrów od ostatniego wypalenia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy powrocie z weekendu wydawało się, że także nic, ale niedaleko domu... jest! Czas i odległość od ostatniej próby spadły do zera. Po jakiś ośmiu minutach (nie za krótko?) odległość od ostatniego wypalenia także spadła do zera, więc rozumiem, że się wreszcie wypalił...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie zauważyłem nic szczególnego podczas wypalania - jedynie czas i odległość od ostatniej próby spadły do zera - czy jakiś inny parametr powinien się zmienić? Co z CATEMP11 i CATEMP12? Cały czas na -40... czy to tylko w poliftach?

Jadę zmienić olej, bo komputer się drze, poza tym ta szacowana ilość mnie niepokoi. Mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić co dwa miesiące. Jak ocenić, czy dpf nie wymaga czyszczenia?
sian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 12:15   #1394
Pikse
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2018
Skąd: Brzesko
Model: C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Czy jest możliwe że błąd się niezapisał bo na komputerze nic niema.
Pikse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 22:50   #1395
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Gdzie sa te pidy calbal?.
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 12:36   #1396
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 17:23   #1397
sian
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Gród Kraka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 190KM by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jestem, jestem - te pidy mam w PCM.
sian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 17:52   #1398
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał sian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jestem, jestem - te pidy mam w PCM.
no to jestem w kropce... nie mam ich i już. ani specyfikacja starsza ani nowsza (pierwsze uruchomienie apki)
chyba że są pod jakąś nazwą
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 10:10   #1399
sian
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Gród Kraka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 190KM by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Nie są ukryte, zapodam Ci dzisiaj screena jak będę w aucie.
sian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 15:29   #1400
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to poczekam
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.